Zobacz temat - [R200]Gaśnie przy ruszaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200]Gaśnie przy ruszaniu

BlackMaster3 - Pią Sie 15, 2014 20:13
Temat postu: [R200]Gaśnie przy ruszaniu
Czołem koledzy.

Spotkał się ktoś kiedyś z problemem utraty mocy i zgaśnięcia przy ruszaniu? Mianowicie gdy chce ruszyć lekko samochodem na półsprzęgle to musze dodać gazu dośc mocno bo w przeciwnym wypadku obroty gwałtownie spadają i zgaśnie. Paradoksalnie jeśli dodam za mocno gazu to koła boksują. Odczuwalne jest też opóźnienie przy naciśnięciu pedału gazu zanim samochód na to zareaguje. fakt że jest to ułamek sekundy ale jednak da się to zauważyć. Samochód posiada instalację gazową BRC. Dodam że dzieję się tak zarówno na benzynie jak i na gazie choć na gazie bardziej jest to odczuwalne.

Przepustnica? Sprzęgło? Niewyregulowana instalacja gazowa? Zastanawiam się juz od dłuższego czasu gdzie szukać problemu. Jutro jadę do mechanika jednak chciałbym też waszą opinię uzyskać dla kontrastu.

NoPE - Pią Sie 15, 2014 20:45

Czujnik położenia przepustnicy do sprawdzenia i silniczek krokowy.
Teges5 - Sob Sie 16, 2014 01:07

No zszokowałem się... mam dokładnie to samo u siebie
I na benzynie (choć mniej odczuwalne) i na gazie (swoją drogą też mam BRC).
Trzeba mu deptać bo inaczej się dławi na niskich obrotach. Z kolei u mnie jak się porządnie rozgrzeje ( i nie mam tu na myśli gdy strzałka dojdzie do prawie połowy - potrzeba więcej czasu) to jest jakby trochę lepiej, ale na początku to jest katastrofa.
Myślałem, że to wina gazu, bo gościu od którego kupowałem mówil że jest ustawiony na 20 st Celsiusza - to chyba trochę za nisko? czytałem gdzieś o optymalnej 28... niby niewiele, ale obstawiałem że to może być to. Chciałem jechać do gazownika jakiegoś an kontrole, czyszczenie filtra, ustawienie odpowiedniej temp. itp, ale chyba poczekam i zobacze co u Ciebie pomogło :D

Pozdrawiam

robsson78 - Sob Sie 16, 2014 10:10

20 stopni to za mało, przy takiej niskiej temp. przełączania reduktor nie podaje odpowiedniej ilości gazu i skład mieszanki może być nieprawidłowy, stąd jak się rozgrzeje to jest lepiej.
Jak dzieje się tak samo na benzynie to obstawiam też coś z mieszanką a za ustalanie składu mieszanki odpowiada sonda.

zacekpl - Sob Sie 16, 2014 10:29

Niektóre wtryski potrzebują nawet większej temperatury ok 40*C. 20 to stanowczo za mało. Wg mnie 30*C to minimum