Zobacz temat - [R45] Wymiana świec zapłonowych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Wymiana świec zapłonowych

slavmm - Sob Wrz 06, 2014 10:11
Temat postu: [R45] Wymiana świec zapłonowych
Witam, podczas jazdy mojego rowerka dlawi przy niskich obrotach silnika, od kilku już mechaników dowiedziałem się, że świece do wymiany i powinno być ok, zastanawiam się czy będę w stanie poradzić sobie sam z wymianą, szukałem na forum i nie mogłem żadnej konkretnej pomocy znaleźć mógłby ktoś pomóc jak krok po kroku to zrobić czy potrzebne są jakieś specjalne klucze? Bez których nie ma sensu się za to brać? Jakieś zdjęcia jakby ktos dorzucił to byłoby fajnie, prosiłbym jeszcze o radę jakie świece kupić, czy to muszą być jakieś platynowe ? pozdrawiam
bociannielot - Sob Wrz 06, 2014 10:49

slavmm, mechanicy biora za operacje wymiany swiec ok 30zl, wiec jesli nie masz do nich klucza to tez nie wydrenuje Twych kieszeni wymiana u mechanika :ok:
Adrian - Sob Wrz 06, 2014 10:50

Jeśli jednak czujesz się na siłach, to poczytaj to: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=74121 ;)
slavmm - Sob Wrz 06, 2014 11:26

Dzięki za podpowiedź, zapomniałem jeszcze dodać w temacie, że auto jest zagazowane, wiec przy wyborze świec ma to jakieś znaczenie? chciałem sobie dziś je zamówić, jak byłem w sklepach mówią, że raczej tylko platynowe do tego podejdą
Adrian - Sob Wrz 06, 2014 11:43

Dobrze mówią. ;)
Kunce - Sro Wrz 10, 2014 14:28

hmm, a mi na platynowych świecach na gazie nie chciał jeździć tzn. jechał ale jakoś nierówno pracował.
Po założeniu Denso TT zapomniałem o problemach z zapłonem (kable miałem wymienione wcześniej).