Zobacz temat - [Rover 200] Pomoc w wyborze linki ręcznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200] Pomoc w wyborze linki ręcznego

robsson78 - Nie Wrz 07, 2014 21:40
Temat postu: [Rover 200] Pomoc w wyborze linki ręcznego
Kilka dni temu chwaliłem się jak to ja naprawiłem hamulec ręczny :(
No prawie naprawiłem bo hamuje jak żyleta tylko następnego dnia po kilkukilometrowej przejażdżce okazało się że hamuje aż za dobrze i to sam.
Bęben lewy robi się gorący bo linka nie odbija.
Po rozebraniu wszystkiego jeszcze raz i po wnikliwej obserwacji stwierdziłem że linka jest uszkodzona, pancerz przetarty, pewnie jakiś brud do środka się dostał.
Ogólnie próba reanimacji poprzez psikanie smarowidłami w linkę spełzła na niczym, linka chodzi ale ciężko, po zaciągnięciu ręcznego nie cofa się.
I tu pojawia się moja prośba.
Czy linka w aukcji http://allegro.pl/linka-h...4535002656.html będzie dobra do mojego auta ?
Z opisu wynika że tak, bo 36.01.33 (10.5237) - lewa bębny i mój model jest wymieniony, tylko czy wymiar, długość będzie dobra ?
LEWA:
Długość linki: 1743mm
Długość pancerza: 1520mm


Czytałem kiedyś że ktoś kupił linkę i miała pasować a wymiary były inne.
Może miał ktoś doświadczenia w tym temacie. Ułatwiło by mi to bardzo naprawę bo nie uśmiecha się rozbierać wszystkiego niepotrzebnie gdyby nowa linka nie pasowała.

ash - Pon Wrz 08, 2014 15:56

później Ci napisze numery katalogowe, bo teraz jestem w pracy i nie mam jak sprawdzić.

[ Dodano: Pon Wrz 08, 2014 15:56 ]
Linex
10.5236 prawa
10.5237 lewa

robsson78 - Pon Wrz 08, 2014 21:06

Dziękuję za pomoc ale to już ustaliłem, nie mogę tylko sprawdzić czy taka długość jak podałem w pierwszym poście będzie odpowiednia ale tego chyba nie sposób sprawdzić i trzeba uwierzyć w rzetelność producenta linki.
Felipe987 - Wto Wrz 09, 2014 18:50

Jakieś pół roku temu zamawiałem linkę u tego samego sprzedawcy tyle, że lewą pod tarcze. Z długością było wszystko w porządku. Jedyne co to ten bolec, trzpień, który wchodzi w mocowanie przy dźwigni ręcznego miał za dużą średnicę i konieczne było rozwiercenie otworu.
robsson78 - Sro Wrz 10, 2014 15:56

Dzięki za info. Zmierzę stary, zapytam o rozmiar nowego.