Zobacz temat - [R75] syczenie spod maski i krótki pedał sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] syczenie spod maski i krótki pedał sprzęgła

rudyxp - Wto Wrz 09, 2014 13:11
Temat postu: [R75] syczenie spod maski i krótki pedał sprzęgła
Witam wszystkich.
Mam dwa problemy z moim Roverem 75
pierwszy z nich, to krótki pedał sprzęgła, który zauważyłem ostatnio. Mianowicie mogę wcisnąć pedał do połowy i chodzi na całkowitym luzie, wysprzęgla na samej końcówce. Wiem, że sprzęgło to nie tylko tarcza, ale również wysprzęglik, pompa itd. więc chciałbym zaciągnąć porady zanim zacznę coś wymieniać.

Drugi problem to specyficzne syczenie z okolic paska, rośnie wraz z obrotami, dodatkowo wyraźnie zamulony silnik poniżej 2000obr. Nie wiem czy to ten pasek, czy to coś innego, może łapie gdzieś lewe powietrze? Nagrałem filmik, który mniej więcej pokazuje o co chodzi

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be


z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

wellman - Sro Wrz 10, 2014 12:11

1) Na ogół wysprzęglik albo pompka. Sprawdź czy na odpowietrzniku pod filtrem paliwa jest sucho. Sprawdź, czy pompka sprzęgła jest sucha. Odpowietrz i uzupełnij płyn. Pojeździj i zobaczy jak będzie wtedy.

2) Pasek raczej nie syczy, prędzej "piszczy", tego dźwięku z niczym nie pomylisz :P Stawiam na intercooler. Może jest pęknięty i nieszczelny, a może to tylko nieszczelność na mocowaniu kolanka (wchodzą tam dwa oringi 54x47.5x3.5mm).

longer86 - Sro Wrz 10, 2014 12:18

na wolnych obrotach raczej nie było bo to tak słyszalne, trzeba by dokładnie zlokalizować źródło dzwieku, niestety z filmiku cięzko