Zobacz temat - [R214i]Nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i]Nie odpala

cola - Wto Wrz 23, 2014 10:39
Temat postu: [R214i]Nie odpala
Witam!
Otóż mam bardzo spory problem z moim rowerkiem. Polega on na tym, że samochód w ogóle nie odpala.
"Odbiło" mu pewnego dnia od tak, odpalał cały dzień dobrze, a nagle przestał i musiałem kilkanaście razy przekręcać kluczykiem i włączać go żeby odpalił. Zrobił mi tak kilka razy w dniu i doszło do momentu, że nie odpalił i musiałem zostać holowany do domu.
Problem dokładnie polega na tym, że gdy wkładam kluczyk do stacyjki i próbuje odpalić samochód to wskazówka od obrotomierza w ogóle się nie podnosi, pompka paliwowa działa bo słyszę jak chodzi. Ostatnio zajrzałem do silnika i wyjąłem wężyk, który idzie od pompki paliwowej do silnika i chciałem sprawdzić czy tryśnie paliwem, lecz doznałem rozczarowania gdyż paliwo nie wyleciało, więc zaczynam bać się, że to może być wina pompki. Dodam, że jeździłem parę dni bez benzyny bo jestem początkującym kierowcą i zapomniałem, że jak mam LPG to też potrzebuje benzyny no i teraz mi w ogóle nie odpala. Dodam też, że zawsze odpalałem na LPG, a teraz nawet na tym nie odpala. Wykręcałem świece i sprawdzałem iskrę i świece ją dają, lecz zauważyłem, że każda ze świec była sucha jak pieprz. Dolałem ostatnio paliwa i mam z 10L, wlałem olej, gazu jest sporo, a samochód nadal nie odpala. Ma ktoś jakieś pomysły? :(

Adrian - Wto Wrz 23, 2014 10:52

Poczytaj o czujniku położenia wału. ;)
cola - Wto Wrz 23, 2014 10:56

Mógłbyś przytoczyć jakiś temat w którym mogę o tym poczytać?
Adrian - Wto Wrz 23, 2014 11:35

A wyszukiwarka to nie działa? ;>
cola - Wto Wrz 23, 2014 12:27

Działa, ale jeśli Ty mi podasz to będę pewniejszy, że wszedłem w dobry temat. :D
/
Znalazłem już temat i mniej więcej wiem jak się do niego dostać, ale nie wiem co mam z nim zrobić. Wymienić go czy co?
/
Pomoże ktoś?