Zobacz temat - [R214Si] Problem z odpaleniem na zimnym, szarpanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si] Problem z odpaleniem na zimnym, szarpanie

princo12 - Czw Wrz 25, 2014 10:47
Temat postu: [R214Si] Problem z odpaleniem na zimnym, szarpanie
Witam
Od jakiegoś czasu borykam się z dwoma, ale strasznie denerwującymi problememi.
Gdy silnik jest zimny, ma problem z uruchomieniem. Trzeba chwilkę pokręcić żeby zaskoczył, a i tak odpala nie od razu na wszystkie gary, ale nie zawsze, bo raz na jakiś czas uda mu się odpalić normalnie. Po odpaleniu na wolnych obrotach silnik pracuje równo. Gdy chcę od razu ruszyć silnikiem szarpie na każdym biegu i ciężko mu się wkręcić na wyższe obroty. Po mniej więcej 2 minutach jest już dobrze. Obroty na zimnym ~1300 , a na ciepłym ~850. Co to może być ? ja już nie mam pomysłów.

Wymienione:
-świece
-przewody WN
-cewka
-sonda
-czujnik temp.
-filtr paliwa
-filtr powietrza
-wtryski czyszczone sprawdzone

robsson78 - Czw Wrz 25, 2014 17:47

Płynu chłodniczego nie ubywa ?
princo12 - Czw Wrz 25, 2014 18:34

Płynu nie ubywa, nie tak dawno była robiona uszczelka pod głowicą więc to odpada :/
NoPE - Czw Wrz 25, 2014 21:49

Czujnik położenia przepustnicy, silniczek krokowy i pompę paliwa jeszcze sprawdź.
princo12 - Czw Wrz 25, 2014 22:40

No właśnie pompę bym obstawiał, bo od początku jak ją wymieniłem coś mi w niej nie pasowało. Miała być identyczna, a okazało się że coś jest z nią nie tak. Gdy wskaźnik paliwa dochodzi do czerwonej kreski samochód automatycznie zaczyna się dławić i w końcu gaśnie z braku paliwa, raz mi się to zdarzyło na samy początku i od tamtej pory tankuję już dużo wcześniej. Sprawdzę w pierwszej kolejności czujnik TPS i przeczyszczę krokowca, ale nie wydaje mi się żeby to był on, bo obroty nie falują i ładnie schodzą. A to nie jest tak, że gdyby coś było z czujnikiem TPS to szarpałby cały czas nawet po zagrzaniu ?
NoPE - Czw Wrz 25, 2014 23:33

No, masz rację ale zerknij na niego. Ewidentnie objawy uszkodzonego czujnika temperatury ale skoro go wymieniałeś i jesteś go pewny to cóż innego pozostaje jak szukać dalej...
michalll3 - Sob Wrz 27, 2014 12:35

Napewno nie ubywa płynu nawet delikatnie? Wygląda to bardziej na uszczelke kolektora ssącego.
princo12 - Sob Wrz 27, 2014 21:46

Nie płynu nie ubywa ani grama. Dzisiaj odpiąłem kostkę od czujnika temperatury trochę przeczyściłem i ruszenie na zimnym silniku odbył się gładko :) wychodzi na to, że problem leży po stronie kostki, ale jeszcze nie będę się cieszyć zobaczymy jutro. Powiedzcie mi czy można gdzieś taką kostkę kupić ?
NoPE - Nie Wrz 28, 2014 15:30

Przeczyść styki, spryskaj kontaktem podlutuj co trzeba i do przodu.
michal554 - Pon Paź 20, 2014 10:44

Mam poważny problem z zapalaniem na zimnym silniku ( musi postać np całą noc ) . Jak zaplalam to wychodzi na 3-6 tys obrotów i kilka sekund (dławi się) potem dopiero wychodzi na prawidłowe obroty ale do minuty jeszcze nierówno silnik pracuje.
Zostały wymienione kable, świece i kopułka... Problem znikł na tydzień...
Teraz wymieniony został czujnik temperatury... Auto poprawnie zapalało jeden dzień. Rozkładam ręce!! Byłem z nim u dwóch mechaników jeden nie widzi nic, drugi mówi że może to być problem z pompą paliwa ale nic pewnego....