Zobacz temat - [Mg Zr] pojedyncze stuki przy skrecie i
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Mg Zr] pojedyncze stuki przy skrecie i

pawelzr160 - Sob Paź 04, 2014 16:36
Temat postu: [Mg Zr] pojedyncze stuki przy skrecie i
witam mam problem ze swoim mg zr:
Sprawa wyglada tak, iz słychac czasem pojedyncze stukniecie podczas skretu, jak i równiez czesto se zjazdu np z krawężnika, wymieniłem łozyska Mcphersona i łaczniki stabilizatora i dalej to samo....
prosze o pomoc

maldini - Nie Paź 05, 2014 12:07
Temat postu: [MG ZR] stukanie
witam,umnie tez cos podobnego mam,tyle ze podczas parkowania tzn stania w miejscu i krecenia kierownica slychac strasznie stuki strzelanie.tyle ze nie jest to ciagle czasem jest czasem niema tego i po paru dniach sie pojawia.lazniki stabilizatora tez mialemdo wymiany,reszta z tego co mechanik powiedzial jest w porzadku.mowil ze to moze byc przyczyna po deszczu jakos ten syf sie dostaje ociera i z tego te stuki,a potem znika jak pogoda jest sucha itd,niewiem niemam pojecia.moze posprawdzaj tez oslony przegubu czy nie sa popekane czy sie tam nie dostaje syf.
-_Zielarz_- - Wto Paź 07, 2014 21:04

U mnie też tak było i to tylko przy skręcie w lewo lub na wybojach - przyczyna - łącznik stabilizatora pękł - już wymienione i cacy. Ale nim to zauważyłem, choć zupełnie przed nosem było, to oczywiście myślałem że to przegub wewnętrzny może (zewnętrzne mam nówki) no i patrzyłem czy coś z tulejami wahaczy się nie dzieje ...

Chyba dobrze w takiej sytuacji podnieść auto i szarpakiem zobaczyć czy coś nie stuknie ...

PS. Cały czas nie wiem, jaki jest objaw problemów ze sworzniem (wiem że czasem zupełnie z nienacka potrafi walnąć bez "ostrzeżenia).

pawelzr160 - Sro Paź 08, 2014 22:44

własnie tez rozkminiałem temat sworznia, i tak sobie postanowilem, ze bedzie nastepna rzecza, która wymienie i zobczymy, moze to akurat jego wina
ash - Pią Paź 10, 2014 12:40

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=859459&highlight=#859459
robsson78 - Pią Paź 10, 2014 19:35

Dźwięk może pochodzić z przegubu albo maglownicy.
pawelzr160 - Sob Paź 11, 2014 09:02

magiel bardziej by na postoju stukała tak mi sie wydaje