Zobacz temat - [R45] Immobilizer +ECU
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Immobilizer +ECU

dawidsass - Sro Paź 15, 2014 21:37
Temat postu: [R45] Immobilizer +ECU
Witam!
Potrzebuje wymienić sterownik silnika (pomijam dlaczego). Kupiłem jakiś czas temu zestaw kompa ze różnymi sterownikami (foto w załączniku), ale elektromechanik po wymianie stacyjki i kompa powiedział, że brakuje immobilizera i samochód za chiny nie chciał zapalić. Zacząłem szukać i zgłupiałem, bo nie wiem jak on wygląda w R45.
Zgodnie ze schematem immo szukam części nr 4. Zdjęcia brak.
Na ebay znalazłem coś takiego
immo -ebay1 ale wg. wcześniejszej strony to jest "Control unit burglar alarm".
Znalazłem jeszcze coś takiego immo-ebay2.
Orientuje się ktoś jak to wygląda w R45? Czy różni się w zależności od wersji silnika? Może ma ktoś zdjęcie?

sTERYD - Sro Paź 15, 2014 22:39

dawidsass, musisz podmienić centralkę alarmu na tą którą kupiłeś w zestawie (to w prawym górnym rogu zdjęcia z numerem 7399). Jak jest od kompletu, to jeszcze tylko zsynchronizować pilota z zestawu i powinien odpalić.
Markzo - Czw Paź 16, 2014 21:54

Jesli wymieniasz sterownik silnika i nie chcesz kombinajci to musisz kupic zestaw startowy:
- sterownik silnika,
- centralke alarmu,
-pilot

Immo jest w centralce alarmu i sterowniku silnika, dlatego wymienia się całość, gadanie, że nie odpalił bo "brakuje immo" to jakaś ściema. A do tego po co wymieniał stacyjkę?

dawidsass - Pią Paź 17, 2014 13:15

Tylko, że ta część w prawym górnym rogu opisana jest jako DR&PASS AIRBAG a w lewym dolnym rogu widnieje symbol ABS:P (załącznik) WTF?
Dzięki za odpowiedzi! To się nazywa szybka pomoc

[ Dodano: Pią Paź 17, 2014 13:15 ]
Markzo napisał/a:
Jesli wymieniasz sterownik silnika i nie chcesz kombinajci to musisz kupic zestaw startowy:
- sterownik silnika,
- centralke alarmu,
-pilot

Immo jest w centralce alarmu i sterowniku silnika, dlatego wymienia się całość, gadanie, że nie odpalił bo "brakuje immo" to jakaś ściema. A do tego po co wymieniał stacyjkę?

Może myślał (tak jak ja), że w stacyjce też jest zaprogramowane immo..

Adrian - Pią Paź 17, 2014 13:26

ABS - to nazwa tworzywa z którego jest ta część zrobiona
DR&PASS AIRBAG - poduszka powietrzna kierowcy i pasażera

Wszystko jest OK. Podmień tę centralkę.

dawidsass - Pią Paź 17, 2014 13:30

Temat zamknięty. Jeszcze raz dziękuje.
Markzo - Pią Paź 17, 2014 16:08

Powodzenia :ok: