Zobacz temat - [R25] Alarm
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Alarm

maxwell96 - Sob Lis 01, 2014 23:24
Temat postu: [R25] Alarm
Panowie od jakiegoś czasu mam problem z alarmem...
W lato nie było jakiegokolwiek problemu, teraz gdy przyszły mrozy auto wariuje. Samoczynnie zaczyna wyć alarm, w nierównomiernych odstępach czasowych. Zdarza się że zaczyna wyć po godzinie i zdarza się że wyje po 15 minutach.

Co może być przyczyną? Krańcówki? Bezpieczniki?

Adrian - Nie Lis 02, 2014 17:01

Krańcówki do sprawdzenia na początek (drzwi, maska i klapa bagażnika).
maxwell96 - Pon Lis 03, 2014 15:16

Drzwi i klapa tylna chyba odpadają, bo przecież gaśnie światełko w środku a na liczniku gaśnie mi lampka od bagażnika więc luzik :) Zostaje mi do sprawdzenia maska tylko w jaki sposób?
NoPE - Pon Lis 03, 2014 18:34

maxwell96, nie taki luzik. Jak Adrian Ci podpowiedział drzwi, maska i wiązka klapy bagażnika do sprawdzenia. Śmiem twierdzić, że na 99,9% to wiązka klapy :P
maxwell96 - Pon Lis 03, 2014 21:20

W wiązce klapy mogły się przetrzeć kable - zgadza się. Jutro rozbiorę i zobaczę co i jak...

Natknąłem się jeszcze na post w którym użytkownik mówił o podłożeniu podkładki pod krańcówkę klapy przedniej, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

NoPE - Pon Lis 03, 2014 21:35

Ale żeś się uparł! Ty najpierw zobacz wiązkę, a później dopiero bierz się za krańcówki. To przecież 10s roboty, żeby tam zajrzeć.
maxwell96 - Czw Lis 06, 2014 17:58

Dzisiaj się wziąłem za posprawdzanie tego wszystkiego... Więc tak, wiązki klapy tylnej są OK nic nie jest poprzecierane (dla pewności owinąłem dzisiaj wszystko taśmą izolacyjną)

Zabrałem się za sprawdzanie krańcówek :P Które też okazały się w porządku...

Teraz nasuwa się pytanie czy zamek tylne klapy może mieć jakieś znaczenie w tym wszystkim? Chodzi o to że zauważyłem że nie odbija język do samego końca tylko do pewnego momentu, i według mnie właśnie wtedy (gdy zamknę klapę) język zmienia swoje położenie lekko w dół i włącza się alarm. Mam nadzieję że jasno w miarę się wyraziłem... ;)

NoPE - Czw Lis 06, 2014 20:30

Zamek ma niewiele wspólnego ale zatrzask już owszem. Tam jest właśnie styk i jeśli nie odbija właściwie to może zwierać do masy i masz alarm. Styk jest NC (normalnie zamknięty).

Wracając do wiązki u mnie była izolacja cała a kabel w środku przerwany :-|
Pękł ze śmiechu. :mrgreen:

maxwell96 - Pią Lis 07, 2014 19:39

Dzisiaj w nocy i w ciągu dnia nie zebrało mu się na wycie, zobaczę co będzie jutro i w najbliższych dniach.

Najważniejsze jest to że, problem został określony w tylnej klapie samochodu. Tam jest usterka do zdiagnozowania :razz: ale póki co odpukać nie wyje :) :)

NoPE - Sob Lis 08, 2014 10:39

Nie odpukuj tylko bierz się do roboty! :P