Zobacz temat - [R214i] niemiarowa praca silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i] niemiarowa praca silnika

akri - Pią Lis 07, 2014 13:03
Temat postu: [R214i] niemiarowa praca silnika
Witam! Mam problem typu nierówna praca silnika. Po postoju autka przez 1,2 dni silnik się dławi. Problem z ponownym odpaleniem. Dopiero jak silnik się rozgrzeje pracuje dobrze. Nie wiem gdzie jest wtyczka do podlączenia pod komputer. Mechanik też nie mógł jej znaleźć. Proszę o pomoc.
poziom1989 - Pią Lis 07, 2014 14:25

Kiedy ostatnio świece zapłonowe zostały wymienione ? ogólnie sugeruje sprawdzić najpierw cały układ zapłonowy.
akri - Nie Lis 09, 2014 21:50

Co znaczy cały układ zapłonowy? Nie wiem co zalicza sie do tego? A nie chcę aby mechanik zrobił mnie w bambuko.
slax - Nie Lis 09, 2014 22:12

Po kolei, cewka - przewody WN - palec - kopułka - świece
akri - Sro Lis 12, 2014 18:38

Dzisiaj dzwonił mechanik i powiedział,że posprawdzał wszystko i nie wykazało mu żadnych błędów. Co jeszcze może być przyczyną takiego zachowania się auta? Gdzie szukać?
poziom1989 - Sro Lis 12, 2014 20:30

Podjedź do innego mechanika. Skoro ten mechanik nie znalazł przyczyny. A Ty dalej pytasz porady na forum. Po dłuższym postoju silnik się dławi z tego co napisałeś. A płynu chłodniczego nie ubywa ?
akri - Sro Lis 12, 2014 20:44

Płynu nie ubywa. Około pół roku temu była wymieniana uszczelka pod głowicą,bo w zbiorniczku wyrównawczym zbieral sie olej. Ale to juz mam naprawione.
poziom1989 - Sro Lis 12, 2014 23:07

Słyszać pompę paliwa ?
akri - Czw Lis 13, 2014 20:50

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie,bo nie wiem jakiego typu to ma być dzwięk i skąd powinien dochodzić. Proszę o podpowiedź. Wtedy bardziej w słucham się w zachowanie auta.Piszę w ten sposób,bo ani ciut ciut nie znam się na autach.
NoPE - Czw Lis 13, 2014 22:26

Dźwięk podobny do pracy pompki spryskiwacza jednak pół tonu niższy. Dżwięk będzie dochodził z tyłu ale niesie go karoseria więc jest sorround :) Trawa 1 sekundę.
Wieczorem jak otoczenie się wyciszy wsiądź do auta i przekręć kluczyk na 2-gą pozycję (podświetlone kontrolki). Bez włączonego radia, bez wentylatora, bez breloczków u kluczyków i na bezdechu :mrgreen: Usłyszysz wtedy. A jak nie, to padła.

poziom1989 - Czw Lis 13, 2014 23:41

Dokładnie, ja tu obstawiam pompę paliwa.
akri - Pią Lis 14, 2014 21:50

Dziękuję. Dam odpowiedź po dzisiejszym rozeznaniu.

[ Dodano: Pią Lis 14, 2014 21:50 ]
Pompkę słychać. Co robić dalej?

poziom1989 - Pią Lis 14, 2014 22:13

jesteś pewny że mechanik sprawdził cały układ zapłonowy ?
akri - Pią Lis 14, 2014 23:51

Nie mam tej pewności. Ale przypuśćmy ,że tak jest. Pompa paliwa chodzi,układ zaplonowy sprawny.Gdzie dalej szukać przyczyny awarii?
Harry - Sob Lis 15, 2014 12:20

może być uszkodzony czujnik położenia wału.
Tzn. jeszcze pracuje, ale nie właściwie podaje informacje do kompa gdzie jest GMP( Górny Martwy Punkt) Sprawdź jeszcze węzę podciśnienia- wychodzą z kolektora ssącego i idzie do komputera.
Może być uszkodzony czujnik w samym komputerze.
Jeżeli przewody są sprawdzone i jest 100% pewność to jeszcze wymienić palec i kopułkę- nie są drogie te elementy
Lub może być cewka uszkodzona tzn. daję iskrę, ale za słabą.
Przewody w ciemnym pomieszczeniu sprawdzić,popryskać zraszaczem do kwiatów
i obserwować czy iskra przeskakuje

poziom1989 - Sob Lis 15, 2014 17:43

Przypuszczać nie można. Musisz najpierw wykluczyć te proste rzeczy. A prawda jest taka, że nikt Ci nie da tutaj konkretnej przyczyny, ewentualnie jak sam określiłeś przypuszczenie. Jak Ci pisałem podjedź do innego mechanika lub sam wymień poszczególne części o których tutaj przeczytałeś, bo nikt na odległość nie widząc auta nie poda konkretnej przyczyny. Harry ładnie Ci to opisał, weź to pod uwagę.