Zobacz temat - [R75] Czujnik temperatury zewnętrznej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik temperatury zewnętrznej

bartekplm3 - Wto Lis 18, 2014 03:14
Temat postu: [R75] Czujnik temperatury zewnętrznej
Pomocy mam problem z lokalizacja czujnika tem zewnetrznej za kratka w zderzaku jest tylko czujnik webasto i zadnych kabli tematy które sa zawarte nic mi nie pomogły na wyswietlaczu mam -30stopni
AdaskoC - Wto Lis 18, 2014 07:53

Stało się nagle czy od zakupu auta tak masz? Masz raczej takie warianty do wyboru
*Zgubiony/odpięty czujnik
*przetarte przewody instalacji zderzaka
*wypięta wtyczka instalacji zderzaka, jest umocowana koło nadkola kierowcy, wewnątrz zderzaka.

Czujnika musisz szukać idąc po kablach np od kierunków z zderzaku ku środkowi zderzaka.

Jak będzie wyrwane lub coś to sie odezwij, mam chyba gdzies instalacje zderzaka i czujników tez sie znajdzie :)

bartekplm3 - Wto Lis 18, 2014 16:37

Problem po czesci rozwiazany brak przewodów calej wiazki od nadkola od strony kierowcy wyjete wszystko wraz z przewodami od swiateł przeciwmgłowych brak tez czujnika tem zew

[ Dodano: Wto Lis 18, 2014 16:37 ]
I moje pytanie brzmi czy moge podlaczyc inny czujnik od innego modelu samochodu?

adam_26 - Wto Lis 18, 2014 17:04

bartekplm3 napisał/a:

[ Dodano: Wto Lis 18, 2014 16:37 ]
I moje pytanie brzmi czy moge podlaczyc inny czujnik od innego modelu samochodu?


A po co sobie utrudniać ? Wolisz kombinować i lutować przerabiać itp do tego może później błędnie pokazywać wynik jak czujnik będzie miał inna charakterystykę. Myślę że za niedrogo kupisz czujnik z kablami oraz wtyczką od oryginalnego R :mrgreen: Ale kto co lubi.

AdaskoC - Wto Lis 18, 2014 20:14

bartekplm3 napisał/a:
Problem po czesci rozwiazany brak przewodów calej wiazki od nadkola od strony kierowcy wyjete wszystko wraz z przewodami od swiateł przeciwmgłowych brak tez czujnika tem zew


Działają Ci kierunkowskazy w zderzaku? One są pod tą samą wiązkę podłączone.

bartekplm3 - Sro Lis 19, 2014 02:17

Kierunkowskazy działaja bo sa podpiete przed kostka a czujnik do rovera pasuje prawie od kazdego auta np opel astra
HarryVip - Sro Lis 19, 2014 05:43

bartekplm3 napisał/a:
a czujnik do rovera pasuje prawie od kazdego auta

:o Z jakiego źródła pochodzą te rewelacje ??

AdaskoC - Sro Lis 19, 2014 07:15

bartekplm3, jesli faktycznie tak jest to zamiast sie z tym bawić, to lepiej kupic instalacje za 10zl, czujnik za 30 i problem z glowy. Czujnik owszem moze inny pasować, ale musisz go dobrać rezystancją i na pewno nie od astry :-)
bartekplm3 - Sro Lis 19, 2014 16:23

mówił koles w sklepie z czesciami ze pasuje od opla
AdaskoC - Sro Lis 19, 2014 16:41

No to kup :)
bartekplm3 - Czw Lis 20, 2014 07:19

jeszcze jedno pytanie jak nie dziala mi czujnik tem zewnetrznej czy ma to wplyw na grzania w srodku?? tem na wskazniu od cieczy podnosi sie tylko delikanie termostat dobry ws samochodzie leci chłodne powietrze
AdaskoC - Czw Lis 20, 2014 07:39

Czujnik nie ma nic do grzania, jedynie do foteli podgrzewania, lusterek i tylnej szyby. Aha i jak masz -30 to klimy tez nie włączysz.


Jesli wskaźnik sie nie podnosi i leci chłodne powietrze, to termostat sie nie zamyka, do wymiany.

bartekplm3 - Czw Lis 20, 2014 14:06

ale klima w lato normalnie mi chodziła nawet z popsutym czujnikiem tem a termostst dobry jest wskazniik tem nawet nie dochodzi ns jedna czwarta wzkaznika
AdaskoC - Czw Lis 20, 2014 16:29

Skoro wskaźnik nie dochodzi nawet do 1/4 i dmucha chłodnym powietrzem, to faktycznie termostat jest sprawny :mrgreen:

Ja nie wiem po co ten temat i pytania skoro wszystko jest sprawne :-)

SeniorA - Czw Lis 20, 2014 16:48

bartekplm3 napisał/a:
ale klima w lato normalnie mi chodziła nawet z popsutym czujnikiem tem
czujnik temperatury zewnętrznej nie współpracuje bezpośrednio z klimą. Czujnik ten , a właściwie jego chwilowa rezystancja jest przetwarzana przez mikroprocesor w zegarach na wartości liczbowe temperatury, równocześnie informują moduł komfortu BCU w celu włączenia lub wyłączenia niektórych elementów grzejnych.
AdaskoC - Czw Lis 20, 2014 18:15

Przy -30 nie uruchomi sie sprężarka klimatyzacji.
SeniorA - Pią Lis 21, 2014 16:52

AdaskoC napisał/a:
Przy -30 nie uruchomi sie sprężarka klimatyzacji.
nie ma takiego warunku. Sprężarkę ( sprzęgło ) ATC, włącza sterownik silnika ECM w oparciu miedzy innymi o temperaturę parownika, a nie temp. zewn. otoczenia . Sprzęgło nie zostanie włączone jeśli temperatura parownika spadnie poniżej -7 st. C.
AdaskoC - Pią Lis 21, 2014 18:03

A ok :)
rocki1988 - Czw Lip 23, 2015 17:38

Witam !! Mam pytanko tez mam problem z temp zew - 30 ale raz na jakis czas temp jest prawidlowa potem znnowu wskakuje na - 30 myslicie ze to wina czujnika czy wiaski ??
sash997 - Czw Lip 23, 2015 18:25

moim zdaniem coś Ci gdzieś nie łączy,sprawdź może najpierw kostke przy samym czujniku