Zobacz temat - [R25] Nierównomierna praca silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Nierównomierna praca silnika

rafalu4 - Pią Lis 21, 2014 18:59
Temat postu: [R25] Nierównomierna praca silnika
Witam

Wiem że temat był wałkowany milion razy na forum, przeczytałem ich całkiem sporo tutaj. Ale chciałbym się zapytać o pewną rzecz, silnik K-serii, odkąd wymieniliśmy uszczelkę pod głowicą wg wytycznych z forum co do typu uszczelki oraz kolejności i momentów dokręcania a także ustawiliśmy rozrząd też wg instrukcji z forum (sprawdzaliśmy 2 razy), auto nierówno pracuje, odpala, ale chodzi jakby na 2 cylindry. Sprawdzaliśmy układ zapłonowy - jest ok, krokowiec trochę głośno pracował i dość długo się przyuczał, tak mi się wydaje. Wymieniliśmy krokowca i nic, przepustnicę czyściliśmy. Dalej ten sam efekt, ale o dziwo jak pochodzi z 2 minuty, to wchodzi na prawidłowe obroty i nawet nim pojeździłem trochę i nic nie doskwierało. Jak znowu wyłączyłem zapłon i po chwili odpaliłem auto, to historia się powtarzała, moje pytanie brzmi: obstawiam komputer silnika, czy w dobrą stronę się kieruję?

Pozdrawiam
Rafał

MultecFSO - Pią Lis 21, 2014 20:27

Nie. Domyślam się, że te dwa cylindry nie pracujące są współbieżne czyli albo 1 i 4, albo 2 i 3. Co za tym idzie problem może leżeć w cewce zapłonowej, która te cylindry obsługuje. Zakładam, że wtryski rozpylają jak należy, a kompresja ma min. 11 na każdym cylindrze.