Zobacz temat - [ MG ZR ] silnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ MG ZR ] silnik

moore715 - Pią Lis 28, 2014 19:07
Temat postu: [ MG ZR ] silnik
Witam Panowie

Prosze o wyrozumialosc to moj poczatek na tym forum

Problem polega na tym iz tydzien temu zauwazylem gdy odpalam moje MG slychac tzw żecholenie, po lewej stronie obudowy paska rozrzadu.
Mechanik rozebral obudowe i na jego ucho nic nie slychac , ale akurat to bylo jak bylem u niego na cieplym silniku.

Gdy sie nagrzeje nie slysze tego żecholenia , dzieje sie to tylko na zimnym silniku, jutro podesle video przedstawiajace ta sytuacje , a teraz moze ktos podpowie mi co to moze byc ,?
Wydaje mi sie na moja glowe ze to ktorys napinacz albo od alternatora albo napinacz od paska rozrzadu, czy w dobra strone ide , dodam ze zostalo mi do wymiany rozrzady jeszcze 30tys ,
Ktos mial podobna sytuacje ?
Pozdro

MultecFSO - Pią Lis 28, 2014 23:20

To 160KM czy zwykły 1.8 120 ? Podeślij film to będzie wiadomo. :wink:
moore715 - Sob Lis 29, 2014 11:05
Temat postu: [ MG ZR ] silnik
Jest to 160 KM

Ponizej podaje link do filmiku, tam wszystko wyraznie slychac wszystko, na cieplym nie ma tego żecholenia, tylko jak jest zimny ,

link:

https://drive.google.com/file/d/0B1LeOl7WyWYDWEJPWFR4WUxaZ2M/view?usp=sharing [/code]

NoPE - Sob Lis 29, 2014 16:50

Mi to brzmi na szczotki alternatora, ale poczekaj na wiadomość od kolegi MultecFSO.
moore715 - Sob Lis 29, 2014 19:13

jak szczotki sie potwierdza to alternator do wymiany ?
MultecFSO - Sob Lis 29, 2014 19:57

Zdejmij pasek z alternatora oraz pompy wspomagania i sprawdź wtedy. Brzmi jakby coś się obluzowało.
moore715 - Sob Lis 29, 2014 20:18

To czyli odpada wypowiedz kolegi ze to moga byc szczotki od alternatora .
Jezeli zdejme pasek i bedzie cisza , nie bedzie tego żęcholenia to jaka bedzie diagnoza wtedy

BigBoyPL - Sob Lis 29, 2014 21:40

Że szczotki alternatora, łożysko alternatora albo coś z pompą ;]
MultecFSO - Nie Lis 30, 2014 00:19

Ściągaj paski stopniowo. Najpierw ze wspomy. Odpal. Będzie ok, to wiadomo że pompa, jeśli nie to jedziesz dalej.
Jak nie będzie to ani wspoma, ani altek to może być jakiś element rozrządu, może sprężynka napinacza lata luźno...