Zobacz temat - [MG ZS] Zawieszenie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS] Zawieszenie

MDesign - Pią Gru 12, 2014 19:03
Temat postu: [MG ZS] Zawieszenie
Witam. Podejrzewam, że taki temat poruszany już był nie raz na forum, ale zaryzykuje i zapytam. W sobotę wieczorem miałem kolizję, wjechał we mnie pijak. Na pewno będę miał do wymiany całe lewe tylne zawieszenie i stąd moje pytanie. Czy MG ZS ma wszystkie części zawieszenia współdzielone z Hondą Civic VI generacji w wersji 5-cio drzwiowej? Mam zamiar naprawić cały tył więc troszkę się tego nazbiera. I jeszcze jedno. Czy śruby, które są przy wahaczach odpowiadających za ustawienie zbieżności tyłu są w ogóle dostępne i jeśli są z Hondy to zapewne będą potrzebne oryginalne. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
wooy11 - Pią Gru 12, 2014 23:32

Nie bierz tego za pewnik bo sa to tylko moje domniemania ;) Wydaje mi się że Honda bedzie miała powiedzmy identyczne zawieszenie jak w Roverze 45, ZS ( przynajmniej ten mój ) na duzej ilości elementów zawieszenia ma naklejki ONLY FOR MG. MG ma troche inne nastawy zawieszenia i nie tylko chodzi o twardość i wysokośc dlatego wydaje mi sie że w Hondzie bedzie zblizone ale nie identyczne.
greg-si - Sob Gru 13, 2014 08:22

Co masz na myśli pisząc tylne zawieszenie?
Śruby możesz wymienić i kupić normalne z żelaznego o odpowiedniej twardości. Ja osobiście wymieniłem prawie wszystkie śruby w zawieszeniu tylnym na nierdzewne i przez dwa lata było wszystko ok.

sTERYD - Sob Gru 13, 2014 10:32

greg-si, nie chcę Cię martwić, ale wyrzuć te śruby nierdzewne zanim Ci przegniją podłużnice
Remigiusz - Sob Gru 13, 2014 11:21

Trzeba też pamiętać że śruby nierdzewne nie mają tej samej twardości tylko niższa jak zwykle.
greg-si - Sob Gru 13, 2014 12:56

sTERYD napisał/a:
greg-si, nie chcę Cię martwić, ale wyrzuć te śruby nierdzewne zanim Ci przegniją podłużnice

Mam swoją teorię zupełnie odmienną i ich nie wyrzucę ;)
Zresztą auto już wylądowało na złomie i śruby odkręcało się bardzo dobrze :)

sTERYD - Sob Gru 13, 2014 13:48

To nie jest moja teoria, tylko podstawy chemii ;)