Zobacz temat - [R400] Zbiornik separatora odmy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Zbiornik separatora odmy

Bobek - Pią Sty 09, 2015 23:15
Temat postu: [R400] Zbiornik separatora odmy
Witajcie.
Mam problem - mianowicie zamontowałem sobie separator oleju z lublina, podłączyłem jak należy, na razie rurka ze spływu oleju zaślepiona korkiem, jednak wypadałoby tam dać jakiś zbiorniczek - nie wiem ile sama rurka pomieści.
Czy macie jakieś sprawdzone patenty na zbiorniczek na ten olej, który byłby jakoś zyciowo obsługowy? Rurkę mam 30 cm, puszczoną koło ścianki grodziowej - mogę dokupić dłuższą zawsze żeby zbiornik był niżej, jednak chodzi mi o sam pojemnik - gdzie kupić (najlepiej) i ewentualnie jaki. Ktoś ma jakies pomysły?

Tak - szukałem na forum, wszystko fajnie, tylko nigdzie konkretnego info jaki zbiorniczek zmontować - tym bardziej, żeby był szczelny bo jednak cały układ musi być uszczelniony zeby lewego powietrza nie łapał, odma śmiga, olej z przewodów znika praktycznie całkowicie po przedmuchaniu w trasie ;)

karooo - Sob Sty 10, 2015 18:04

ja mam butelke 1l zrobilem w niej dziurke malym wiertelkiem i jest ok:)
Bobek - Sob Sty 10, 2015 22:35

Do plastiku nie jestem przekonany to raz, olej potrafi się srogo zagrzać.
Dwa - mam separator z lublina, wiec calosc zeby lewego powietrza nie targała musi byc szczelna ;)

RAKU_44 - Nie Sty 11, 2015 13:01

Ja w 25 też dołożyłem odmę od lublina, a sam wężyk puściłem po prostu na dolną osłonę i w sumie nigdy się nie zastanawiałem czy nie dostaje się tam jakieś lewe powietrze :roll:
Potwierdzi ktoś czy to naprawdę może mieć jakiś wpływ na szczelność w układzie dolotowym?

karooo - Nie Sty 11, 2015 18:42

ja tez mam separator od lublina dolny wezyk idzie do butelki 1l i w niej zrobilem maly otworek i nic sie nie dzieje, butelka jest po plynie hamulcowym, moim zdaniem ta mala dziurka nie ma nic do zaciagania lewego powietrza... u mnie jest wszystko OK
Bobek - Wto Sty 13, 2015 14:24

RAKU_44, tak gdzies u nas na forum bodajze czytalem w jakims temacie kogos, kto zakladal ten separator - takze tez bym podniosl prosbe o potwierdzenie. Jak nie trzeba to sobie dluzszy wezyk zaloze i puszcze pod auto, jak jednak wymagana jest w miare szczelnosc - to z czego ogarnac temat zbiorniczka?
_markos - Wto Sty 13, 2015 14:41

Co prawda nie w dizlu, ale w benzynie, w każdym razie ja będę chyba robił z aluminiowych butelek na napoje z zakrętką, np. Sigg. Wlot bokiem wylot do góry, spływ opcjonalnie, wszystko na króćcach wklejonych na Auto Weld. Do środka trochę waty stalowej zamocowanej do zakrętki, żeby nie spadała na dno.