Zobacz temat - [Land Rover Freelander 1.8 ] probl :wymiana drzwi/ blacharka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Land Rover Freelander 1.8 ] probl :wymiana drzwi/ blacharka

Noctis1349 - Wto Sty 20, 2015 15:44
Temat postu: [Land Rover Freelander 1.8 ] probl :wymiana drzwi/ blacharka
Cześć wszystkim , tydzien temu na parkingu zastałam swoje auto z wgniecionymi drzwiami i oberwanym lusterkiem (zdj w załaczniku) Czy wiecie gdzie moge spróbować szukać drzwi do Freelandera 1999r w widocznym lakierze. Blacharsko nie opłaca się tego robić bo wyjdzie po prostu drożej (chyba). Muszę wymienić całe lusterko, a drzwi są tak wgniecione, że szyba ledwo się opuszcza pare milimetrów.

Bardzo proszę o wszelkie porady i wskazówki
M.

amik - Wto Sty 20, 2015 19:01

@ Noctis1349 jaki model 3d ? 5d ?
to dość istotna informacja , np. na allegro jest dużo takich drzwi do kupienia np.

http://allegro.pl/land-ro...5008195745.html

SyntaX - Sro Sty 21, 2015 08:43

Przede wszystkim drzwi nie kupuje się po kolorze na oko a po kodzie lakieru.
Koleżanko siedzę w tym 7 lat :)

1) Który to jest rocznik
2) Jak otworzysz drzwi kierowcy to na słupku będzie naklejka jest tm napisane Paint i kod lakieru (trzy cyfry) poproszę ten kod.
3) Po zakupie drzwi trzeba by było sprawdzić czy prowadnica od szyby nie jest skrzywiona co patrząc na uderzenie jest bardzo prawdopodobne.
Polecam wtedy zakupić zestaw naprawczy od WE-GA.pl z Allegro wystarczy przełożyć sam silnik.

Wydaje mi się że kod lakieru to 601 albo 737 napisz który znajomi powinni mieć takie drzwi na składzie.
Lusterko dobre w okolicy 200-250zł

Kolego Amik - drzwi które wstawiłeś w linku to jest złom który w ogóle nie powinien się znaleźć na Allego ale to jest Polska właśnie.
Ja takie wyrzucam pod prasę
Wgniecione w czterech miejscach + rysy do podkładu to już lepiej koleżanki dzwi wyciągać i lakierować.

Noctis1349 - Sro Sty 21, 2015 09:16

Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że drzwi, a raczej nie tylko, kupuje się po kodzie lakieru.. jeśli to było do mnie.

Jest to wersja 3D. Rocznik- jak widać w poście 1999.Anglik po przekładce. Auto obecnie jest w warsztacie - nr lakieru podam w ciągu dnia. Blacharz naprawę drzwi wycenił na 450zł + tak jak napisałeś ok 250zł lusterko.

AdaskoC - Sro Sty 21, 2015 14:52

Noctis1349, kontaktuj się z Art-Bizar w Ciechanowie.