Zobacz temat - [R400]Czujka ruchu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400]Czujka ruchu

mazi_zmc - Pon Lut 02, 2015 08:49
Temat postu: [R400]Czujka ruchu
Witam

Od pewnego czasu ciagle uruchamia mi sie alarm. Po przestudiowaniu forum postanowiłem wziaść sie za wszystkie czujki kable itp. Dziś rano jednak coś mnie tknęło że to może być wina moich przednich szyb, w każdym górnym rogu mam minimalne nieszczelności spowodowane uszkodzonym mechanizmem za to zabiorę się póżniej :D Pytanie moje brzmi czy jak po prostu odłacze ta czujkę do czasu naprawy szyb nie wpłynie to na tego wyjca ?

bizon - Pon Lut 02, 2015 13:12

odłączyć ją zawsze możesz, po prostu bedzie jedno zabezpieczenie kradziezowe mniej. ale nie zdziw sie jak i tak sie alarm bedzie załączał bo to żadko wina czujki ruchu, częściej krańcówek w drzwiach lub bagażniku. pozdr
mazi_zmc - Pon Lut 02, 2015 14:32

I dokładnie tak się stało po odłączeniu czujki dalej wyje. Czujki w drzwiach raczej sprawdzone. Pod maską nie ma przynajmniej nie ma tam nic oprócz zamka, czujka bagażnika znajduje się w zamku tak ?? ? I jeszcze jedno gdzie szukać tej sreny ?
bizon - Pon Lut 02, 2015 16:13

mazi_zmc napisał/a:
Pod maską nie ma przynajmniej nie ma tam nic oprócz zamka

pod maską też jest czujka. od zamka idą dwa przewody chyba żółte najlepiej je zewrzeć ze sobą od strony kompa, bedzie sygnal zamknietej maski.

a syrena jest z tego co pamietam pod podszybiem

szoso - Sro Lut 04, 2015 13:25

bizon napisał/a:
a syrena jest z tego co pamietam pod podszybiem

Powodzenia w jej szukaniu, na pewną ją znajdziecie, alarm jest przecież pod klakson podłączony :D

bizon - Sro Lut 04, 2015 14:18

szoso napisał/a:
Powodzenia w jej szukaniu, na pewną ją znajdziecie, alarm jest przecież pod klakson podłączony :D

Jestem pewiem ze u mnie nie, moze mam znowu jakiegos moda. kiedys mialem cyrki i wlasnie odpinalem klakson za halogenami i jakie bylo moje zdziwienie jak w nocy znowu uslyszalem swoj alarm.

szoso - Sro Lut 04, 2015 16:04

bizon napisał/a:
moze mam znowu jakiegos moda

Sam nad tym myślałem, żeby założyć syrenę i odpiąć klaksony od alarmu.

bizon - Sro Lut 04, 2015 17:12

szoso, Chcesz to Ci syrene sprezentuje bo chyba na dniach klekot idzie na żyletki