Zobacz temat - [r200] test MFU
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] test MFU

mac1233 - Wto Lut 10, 2015 16:43
Temat postu: [r200] test MFU
Wykonałem test MFU zgodnie z poradami na forum i oto jakie są jego efekty : po odpaleniu testu ( przycisk grzania szyby stacyjka itd) zapala się na 2 sekundy przycisk tylnych świateł przeciwmgłowych , przednia wycieraczka rusza i staje w pionie i koniec . Żadnych dzwieków (buzer sprawny) , i innych sygnałów. Przed całą operacją polutowałem przewody m-dzy klapą a nadwoziem. Była przetarta izolacja na czarnym grubym i zielonym na bank było zwarcie , oraz przerwany od światła bagażnika (już działa).
Test wykonałem w związku z niedziałającą wycieraczką tylną (silnik na krótko działa) słychać przekaźnik i działa spryskiwacz , wycieraczka przednia zatrzymuje się tam gdzie ją wyłączę a na czasówce staje w pionie i po chwili jedzie kawałek dalej ale nie kończy cyklu. Oświetlenie wnętrza nie działa po otwarciu drzwi (ręcznie wł/wył działa).
Czy te objawy mogą świadczyć o uszkodzeniu MFU czy szukać gdzie indziej ?

Kozik - Wto Lut 10, 2015 18:12

Rozbierz silnik wycieraczek przednich. Rozwierc nity od dekielka. Podegnij blaszki ktore zobaczysz i czasowe bwda dzialac znakomicie
mac1233 - Sro Lut 11, 2015 17:19

dzięki Kozik spróbuję to zrobić, ale to nadal nie jest odpowiedź na moje pytanie czy takie objawy podczas testu MFU świadczą o jego awarii
Kozik - Czw Lut 12, 2015 15:50

mac1233, nie powiem Ci dokładnie ale z tego co pamiętam to w 200tce nie działało mi wszystko zgodnie z instrukcją, co do niedziałania wycieraczki z tyłu bardzo dokładnie sprawdź wiązkę tylnej klapy (wymień przewody na nowe, sama izolacja czy polutowanie jest na krótką metę) z tyłu gdzieś w okolicach tylnej prawej lampy jest jakiś przekaźnik nie wiem czy on czasami nie jest od wycieraczki
mac1233 - Czw Lut 12, 2015 17:04

Ten przekaźnik jest od wycieraczek i w moim przypadku jest sprawny . Zastanawia mnie jeszcze czy przypadkiem z zamku klapy nie ma przypadkiem czujnika wycieraczki . W 25 letnim Jeepie mam takowy i zapobiega on włączeniu wycieraczki przy otwartej klapie . Jego uszkodzenie powodowało podobne efekty do wycieraczki w Roverku. A wiązka będzie na pewno reanimowana . MFU też profilaktycznie zamówiłem u kolegi za "guziki".
robsson78 - Czw Lut 12, 2015 18:47
Temat postu: Re: [r200] test MFU
mac1233 napisał/a:

Test wykonałem w związku z niedziałającą wycieraczką tylną

Może sam przełącznik tylnej jest uszkodzony.
Włącz wycieraczki przednie i wrzuć wsteczny bieg, powinna tylna zadziałać.