Zobacz temat - [MG ZR ] Problem z jazda na benzynie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR ] Problem z jazda na benzynie

Barney - Pon Lut 23, 2015 15:12
Temat postu: [MG ZR ] Problem z jazda na benzynie
Witam jest to mój 1 post, zakupiłem auto MG ZR 25 z tego co wiem to chyba Rover 25, i mam problem taki : że na gazie autko jeździ wszystko jest ok, lecz jak sie przełączy na benzynę auto po jakimś czasie zaczyna tracić moc, nie chodzi na wszystkie " gary" zaczyna nim szarpać, i ma takie momenty ze jeździ nic się dzieje a po jakimś czasie znów się tak dzieje, 2 problem jest taki ze jak sie wyjedzie na trase jego max predkość jest 110 km , i jak wcześniej napisałem traci moc i nie chodzi silnik jk trzeba szarpie i potem gaśnie , jak sie chce odpalić nie chce po jakims czasie odpala i jeździ i potem znów sie takie cos dzieje a na gazie ok . nie wiem czy wcześniej się tak działo bo koleś który mi to sprzedawał to jeździł tylko na gazie, przy zakupie wlałem mu benzyny za 50 zł, i zaczeły się problemy takie jak wymieniłem, czy jest to możlliwe że filtr paliwa lub świece ?? czy coś bardziej kosztownego :(
robsson78 - Pon Lut 23, 2015 17:04

Jeździł tylko na gazie a jak odpalał auto ? Też na gazie ? :razz:
Jeśli nie miał w zbiorniku benzyny to pewnie pompka paliwa pada bo jest chłodzona cieczą. Do tego mogła zaciągnąć jakiś syf i wodę która się zbiera jeśli jeździł bez benzyny.

Barney - Sro Lut 25, 2015 09:26
Temat postu: [MG ZR ] Problem z jazda na benzynie
jeźdzę teraz ciągle na benzynie i widze poprawę, lecz na trasie jego max predkośc nadal jest taka sama 120 :( jedyne co teraz zauważyłem to nie kiedy jak by nie wchodził na obroty np. mam 2 bieg a on jak by chciał 1. Dziać się zaczyna to tak jak ma prawie 2000 tys obrotów. Poczekać jeszcze i pojeździć na benzynie możę się dotrze pompka, czy wymienić?, czy wymienić filtr paliwa świece i zobaczyć, zastanawia mnie tez to ze po prasie jego max prędkość 120, i dalej jak by nie dostawał takiej dawki paliwa zeby sie rozpędzać, czuć jak by cos go ograniczało
Kozik - Czw Lut 26, 2015 07:22

zmień filtr paliwa jeśli nie zmieniałeś i sprawdź poprawę, jeśli jej nie będzie to jedź na jakiś warsztat żeby Ci sprawdzili ciśnienie paliwa, prawdopodobnie masz pompę paliwa zajechaną jak kolega robsson78 prawi, nie dostaje odpowiedniego ciśnienia i zdycha.
silnik wraz ze wzrostem obrotów potrzebuje stabilniejszego ciśnienia, jeśli ma spadki to nie jedzie