Zobacz temat - [R600] Dziwne prowadzenie, czy winne są koła?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Dziwne prowadzenie, czy winne są koła?

rawkus1312 - Wto Lut 24, 2015 22:13
Temat postu: [R600] Dziwne prowadzenie, czy winne są koła?
Witam, moje autko źle się prowadzi. Lata po drodze, nerwowo reaguje na zmiany pasa przy wyższych prędkościach i zastanawiam się czy to może być wina kół ponieważ założyłem letnie które dostałem od poprzedniego właściciela o pokażnych jak na takie auto rozmiarach 17 cali przód 215 tył 225. Zbieżność dzisiaj zrobiłem luzy wyeliminowane.
tomii620si - Sro Lut 25, 2015 00:04

Jeśli objawy nie występują na kołach zimowych to na 99% tak.

2. rozmiar koła 225 to naprawdę szeroka guma jak na to auto a jest jedna zasada - im szersze koło tym auto bardziej nerwowo reaguje w koleinach itd.. Przeskakuje i potrafi szarpnąć kierownicą. Jak nie zalezy Ci na optyce a na prowadzeniu jedź do kapciarza i zmień swoje laki na 205 wszystkie 4 (o ile rozmiar felgi na to pozwala) i będzie git :)

KRYS - Pon Mar 02, 2015 21:35

No laczki zajebiste.
Wrzuc foty jak to wygląda
A prowadzenie będzie beznadziejne na koleinach, nierównościach.
Ale w zakrętach trzymać będzie super.
Standardowo to powinny być 195/65/15 i wtedy płynie po dziurach i koleinach.
A i spalanie mniejsze i zbierac się lepiej będzie.

Pawkaz - Pon Mar 02, 2015 22:42

Ja mam u siebie 205tki :mrgreen: Te Twoje są mega szerokie jak na R 600.Jedyny plus szerokiej opony to krótsza droga hamowania.Warto sprawdzić czy koła są dobrze wyważone oraz czy nie ma problemów z drążkami kierowniczymi.
rawkus1312 - Sro Mar 18, 2015 00:41

Witam, mialem chwile aby zajac sie autkiem. Powodem okazaly sie kola które pod zmiana przyczepności naprawde lubią szarpnąć autkiem. Kola wyważone, zbieżność ustawiona autko na równej drodze i szybkich lukach trzyma sie bardzo fajne problem pojawia sie na koleinach których w mojej okolicy nie brakuje. Kola raczej do zmiany. Dzieki za pomoc i pozdrawiam :-)