Zobacz temat - [MG ZR] Elektronika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Elektronika

freeqwow - Wto Lut 24, 2015 22:38
Temat postu: [MG ZR] Elektronika
mam problem, wariuje mi elektronika w samochodzie. co rusz coś się psuje. raz się kontrolka świeci że bagażnik nie domknięty, raz się kierunkowskaz przepala, diody w guzikach przestają działać, pilot nie zamyka drzwi, a otwiera bez problemu, jedna postojówka świeci druga nie itp itd. Dziś jak wracałem z pracy to w ogóle nie podświetlało mi zegarów. Kontrolki działały tylko samo oświetlenie padło, chociaż oświetlenie przebiegu działało. Ktoś może mieć jakieś pomysły co może to powodować? Samochód był wcześniej u specjalisty kiedy tych usterek było mniej, to wiem że miał problem ze zrobieniem klaksonu ponieważ jakiś układ się przepalił, więc musiał go obejść i podłączyć w inny sposób. Podobnie było z halogenami przednimi. poza tym wymienił żarówkę w kierunku i tyle. Jednak jak widać problem nie został rozwiązany, tylko poszczególne objawy.
Adrian - Sro Lut 25, 2015 20:11

Wiązka tylnej klapy do sprawdzenia. Wpisz sobie to w wyszukiwarkę na forum. ;)
freeqwow - Sro Lut 25, 2015 22:28

wiązka sprawdzona, niektóre kabelki były popękane, wszystko po-izolowałem i zabezpieczyłem. dodatkowo wymieniłem jeden bezpiecznik bo zauważyłem że się przepalił. zegary działają, postojówki działają, jednak zamykanie z pilota nie działa oraz nie podświetla guzików od klimy, awaryjnych itp. otworzyć samochód z pilota można bez problemu jednak zamknąć nie da rady. zauważyłem że kiedy wyjmę bezpiecznik od centralnego i włożę to raz uda się te drzwi zamknąć jednak przy drugiej próbie już nie. Alarm działa bez problemu. otwieranie z kluczyka otwiera tylko drzwi od kierowcy. Co podświetlania guzików, może jest jakiś konkretny bezpiecznik odpowiedzialny za to? co prawda reszta bezpieczników wyglądała ok ale można spróbować wymienić tylko muszę wiedzieć który? funkcje przypisane guzikom działają prawidłowo. dodam jeszcze że wymieniałem diody w guzikach z nadzieją że to pomoże jednak się zawiodłem.