Zobacz temat - [r200 1.4 16v] główna wiązka silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 1.4 16v] główna wiązka silnika

qbusiek - Sro Mar 04, 2015 12:24
Temat postu: [r200 1.4 16v] główna wiązka silnika
Cześć,
od jakiegoś tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Rovera 200. Jak to bywa ze starszym autem, nie wszystko było idealne. Nie działał spryskiwacz z przodu i z tyłu, wycieraczka tylna i ogrzewanie tylnej szyby. Sprawdziłem kostkę z tyłu klapy- odłączona. Po podłączeniu wycieraczki tylne zwariowały. Gdy tylko zapale światła- włączają się. Jak chcę włączyć tylny spryskiwacz- włączają się postojówki. Po zaprowadzeniu do mechanika dostałem diagnozę- główna wiązka od silnika jest 'spalona'- zwarcie było tak silne, że kable się stopiły. Jutro jestem umówiony z elektromechanikiem.

Pytanie: czy ktoś miał taką przypadłość oraz jaki czeka mnie wydatek (+/-). Co może być przyczyną takiego zwarcia?

Pozdrawiam,
qbusiek

ash - Sro Mar 04, 2015 12:34

sprawdzić trzeba było najpierw wiązkę tylnej klapy. Jakby doszło do tak dużego zwarcia ze strony głównej magistrali spłonąłby cały wóz. Elektromechanik polutuje kable w tylnej wiązce klapy i skasuje 200zł. Czysta teoria bo nikt nie zna historii samochodu.
qbusiek - Sro Mar 04, 2015 12:37

Czyli uważasz, że teoria ze spaloną główną wiązką to bajka? Czy jak zdejmę obudowę z wnętrza tylnej klapy, jestem w stanie znaleźć usterkę?
ash - Sro Mar 04, 2015 12:42

Jeżeli otworzysz bagażnik, to po prawej stronie zauważysz gumę łączącą klapę z nadwoziem. W niej pewnie jest problem. poczytaj na forum wpisz hasło wiązka tylnej klapy.
https://forum.roverki.eu/search.php?mode=results

krzychunh - Sro Mar 04, 2015 13:05

Ja ostatnio miałem taka sytuacje, że zaświeciła mi się kontrolka od świateł długich chociaż były wyłączone, myślałem że doszło do zwarcia poprzez wizytę na myjni w przekaźnikach. Po pewnym odcinku trasy zgasła mi kontrolka i padło prawe światło mijania, myślałem że spaliła się żarówka, lecz co się okazało została przetarta wiązka przez pasek od alternatora co było powodem zwarcia na światłach, oczywiście padł też bezpiecznik. Wszystko przez nieudolne zabezpieczenie blacharza
qbusiek - Czw Mar 05, 2015 16:33

u mnie wszystkie bezpieczniki są w porządku. Zaraz zejdę do garażu i obejrzę wiązkę, zobaczymy co tam się dzieję.

[ Dodano: Czw Mar 05, 2015 16:33 ]
okazało się, że zwarcie poszło od zapalniczki i pod deską jest spalona wiązka :|