Zobacz temat - [R200] Szarpie podczas dodawania gazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Szarpie podczas dodawania gazu

jungel1991 - Pią Mar 06, 2015 17:17
Temat postu: [R200] Szarpie podczas dodawania gazu
Witam.
Przypadłość mojego roverka polega na tym, że podczas dodawania gazu po zmianie biegu lubi sobie mocno szarpać, szczególnie, gdy wciśnie się troszkę więcej, aż do momentu kiedy już sobie złapie te normalne obroty. Dodam że dzieje się tak szczególnie na gazie. Proszę o pomoc chciałbym to wyeliminować, do tego gwizda mi na piątym biegu, a skrzynia ma strasznie krótkie przełożenia.

robsson78 - Pią Mar 06, 2015 17:50

Przyczyną szarpania może być źle działający układ zapłonowy, świece, przewody.
W jakim są stanie ? Może któryś przewód wysokiego napięcia zsunął się ze świecy.
Na gazie będzie szarpało bardziej bo gaz wymaga lepszej iskry i bardzo dobrze działającego układu zapłonowego.
Jeśli szarpie tylko na gazie to oczywiście wina instalacji. (wtryski, reduktor itd...)

jungel1991 - Sob Mar 07, 2015 13:36

Świece wymieniłem, palec i kopułkę też. Przewody na przebicia raczej nie mają jedyne nad czym się zastanawiałem to wtryski gazu moje nieszczęsne valteki, które mają już pewnie z 70 tys przebiegu.
robsson78 - Sob Mar 07, 2015 19:03

Valteki po 70 tysiącach to już nie wtryski. Do wymiany na 99%
jungel1991 - Sob Mar 14, 2015 16:36

Jakie nowe wtryski zakupić żeby były dobre?? Wiem że valteki są cienkie i ogólnie za wolne do rovera.
robsson78 - Sob Mar 14, 2015 17:32

Miałem założone valteki i wbrew pozorom i opiniom auto jeżdziło doskonale, problem w tym że ich data użycia jest krótka.
Jeśli Twoje auto na valtekach jeżdziło dobrze to ja bym się nie pchał w inne, chyba że masz za dużo luźnej gotówki.
Jak pojedziesz do gazownika to pewnie Ci doradzi.
Valteki koszt około 130-150 zł.
Hana 350-400 zł.
Do tego oczywiście robocizna za wymianę.

jungel1991 - Nie Mar 15, 2015 13:07

Rozumiem że to będzie pasować i to wszystko czego potrzebuje??
http://allegro.pl/listwa-...5120318850.html
Nie ma tu znaczenia czy mam osobny czujnik temperatury czy nie ?? Mój komputer to oskar?? Jaki kolor do 1,4 16v 103 km, silnik rover serii k. Czerwone czy czarne??

[ Dodano: Nie Mar 15, 2015 13:07 ]
Znalazłem jeszcze listwy AC Stag w cenach 170 - 200 może takie coś kupić??

robsson78 - Nie Mar 15, 2015 18:46

Nic nie kupuj bo sam nie zamontujesz tego tak żeby zeżdziło.
Po wymianie wtrysków potrzebna będzie regulacja (kalibracja) instalacji na komputerze przez odpowiedni program i interfejs a może i zmiana dyszy albo regulacja ciśnienia na reduktorze.
Nie namawiam Cię do samodzielnej wymiany.
Kolory oznaczają wydajność na cylinder akurat w tym przypadku ale ważna też jest impedancja ohm. Czarne mogą okazać się za słabe.
Ja jeżdżę na Rail IG1 3ohm i jest ok.

jungel1991 - Pią Mar 20, 2015 16:32

Chce kupić tylko bo w sklepach i u gazowników wymyślają masakryczne ceny, a założyć i skalibrować to pojadę do gazownika, chce tylko wiedzieć co kupić?? Jakie dysze wymienić jak dysze kupię z wtryskami przecież więc nowe założę. Nie jestem taki głupi... wiem że potrzebna jest kalibracja.

[ Dodano: Nie Mar 15, 2015 20:23 ]
Impedancja z tego co wie każdy elektronik odpowiada w tym przypadku tylko za obciążenie elektronicznego układu sterującego, te ac stag mają 2ohm więc są lepsze od 3ohm.

[ Dodano: Nie Mar 15, 2015 20:31 ]
Czy to będzie dobre??
http://allegro.pl/listwa-...5174288343.html
jest to nowsza wersja ac stag, w zestawie są dysze kolektora i dysze kalibracyjne.

[ Dodano: Nie Mar 15, 2015 21:35 ]
Czy może lepsze ac W01 bfc?? Przynajmniej są metalowe. Może nie są to jakieś rewelacyjne listwy ale lepsze od valteka i omvl chyba?? 300 zł na hane mi szkoda a i o niej są różne opinie.

[ Dodano: Pon Mar 16, 2015 18:38 ]
Ok zamówiłem AC Stag 01, jeśli nikt nie chce pomóc i czegoś doradzić, gazownicy uznali że nie ma sensu wersje BFC, ani AC W02, ponieważ ta jest wystarczająca. Twierdzą też że to coś po środku pomiędzy valtekiem i reg a hana, zamontują, pojeżdżę na tym to napisze jak to działa:)

[ Dodano: Pią Mar 20, 2015 16:32 ]
Listwa doszła, wygląda nieźle i co mnie zaskoczyło w porównaniu z valtek i reg jest dużo cięższa, ale też dużo solidniej wygląda. W tej chwili mogę napisać tylko tyle, bo nie mam kiedy jej założyć, ze względu na to że jakiś gościu we mnie wjechał i muszę oddać ukochanego roverka do naprawy.