Zobacz temat - [R75]Wymiana linki gazu w garażu - robić samemu ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Wymiana linki gazu w garażu - robić samemu ?

KrzysztofWalia - Pią Mar 06, 2015 21:05
Temat postu: [R75]Wymiana linki gazu w garażu - robić samemu ?
Witam, jestem nowym forumowiczem i posiadaczem Rover'ka 75 1.8.
I zwracam się do was z pytaniem. Czy wymiana linki gazu (moja się przeciera) sprawia dużo problemów? Logika działania wydaję mi się prosta. Pedał gazu, linka, i mocowanie linki przy silniku. Może ktoś z was wymieniał i może się podzielić swoimi uwagami. Z góry dziękuję.
Krzysztof

AdaskoC - Pią Mar 06, 2015 22:04

Z wymianą nie ma najmniejszych problemów, przy tym silniku masz dostęp wszędzie. Zacznij od odpięcia linki od przepustnicy, będzie wtedy prościej odpiąć ją na pedale gazu.
KrzysztofWalia - Pią Mar 06, 2015 22:23

Dzięki bardzo za radę, jeszcze takie pytanko czy może akurat wiesz... :) po moich dociekaniach wygląda że przy tych silnikach są tego typu linki (SBB000150)
dodam że mam ten silnik 120 km
Linka SBB000150 ebay

R75 - Pią Mar 06, 2015 22:24

nie wiem jak w 4cylindowym, ale ja długo borykałem się w v6 z problemem ze auto gasło po wciśnięciu sprzęgła, winna

linka

KrzysztofWalia - Sob Mar 07, 2015 00:18

Cały czas poszerzam swoją wiedzę o moim Rover'ku i stąd pytanie... Czy silniki serii K (jak mój 1.8 120 km 2004 r.) różni się znacząco od serii z przed face-liftingu ? Czy komponenty jak silnik, chłodnica oraz elementy el. pozostają takie same - pasują do siebie i niema znaczenia z której wersji do której...
jedynie, kosmetyka auta jak lampy czy zderzaki ew. detale w wykończeniu uległy zmianie... co sądzicie?...

dzelo23 - Sob Mar 07, 2015 08:51

:mrgreen: Aleś Ty zmęczony :) aż się literki kładą. Przedlift, polift to silnik ten sam, jak będziesz montował linkę to wpuść w nią kilka kropli oleju to nie będzie się przecierała.
KrzysztofWalia - Sob Mar 07, 2015 11:36

Dziś biorę się do działania
Załączam zdjęcie mojego silnika ładnie i bez problemu widać jak przebiega linka.
Silnik 1.8 120km Czy u was wygląda podobnie ?

A tu mam przepustnice, rozumiem że ładnie się wypnie, czy trzeba może coś (poluźnić/rozkręcić)
Mocowanie linkigazu przy przepustnicy

Oraz umieszczam zdjęcie mocowania linki gazu przy pedale raczej nie powinno być problemu...
Mocowanie przy pedale

AdaskoC - Sob Mar 07, 2015 11:59

Ze zdjęcia wnioskuję ze masz anglika i kolor CEV :) ?

Wszystko zrobisz intuicyjnie, pierw odczep takie kwadratowe mocowanie pancerza linki które jest montowane na przepustnicy. Później odczep koncówkę linki z przepustnicy i jedziesz dalej w stronę pedału gazu.

@Edit

Nie wdziałem fotki pedałów, teraz dopiero włączyłem. Poci Ci się pompka sprzęgła, warto wymienić nim wpadnie Ci pedał w nieodpowiednim momencie :)

KrzysztofWalia - Pon Mar 09, 2015 13:14

[ Dodano: Pon Mar 09, 2015 13:14 ]
Tak anglik, kolor "CEV" dla mnie bordo ew. wiśniowy :)

Mój Rover

.
Wymiana linki gazu przebiegła bez najmniejszych problemów, faktycznie w większości silnikach 1.8 bez względu na rocznik są takie same, u mnie nowa linka kosztuję w granicach 30 f dodatkowo mechanicy biorą 35 f za wymianę, Dziękuję za pomoc (wsparcie) zaoszczędziłem troszkę pieniędzy za linkę dałem 5 f wziąłem ze szrotu trzeba było samemu wymontować :) ale to przyjemność :) , jeżeli chodzi o nasze rowerki to na szrocie z pośród samych Roverków 75 i MG Zt chyba 20 szt. zauważyłem bardzo wiele różnic w układzie chłodzenia ja potrzebowałem łącznik przewodów układu chłodzenia zaraz przy chłodnicy i niestety nie ten wziąłem, jednak spiłowałem odpowiednio i jeszcze troszkę posłuży, jeśli ktoś potrzebuje mogę wysłać mu ten drugi.
łącznik układu chłodzenia (jeden oddam potrzebującemu)

AdaskoC - Pon Mar 09, 2015 15:10

Miałem kiedyś takiego samego ;) Tylko w bogatszej wersji. Super kolor, szczególnie w słońcu. Na fotkach one nie wyglądają zbyt ładnie, ale w realu wali na kolana. Jak byś chciał kiedyś sprzedać i będziesz w PL to wal do mnie :)
KrzysztofWalia - Pon Mar 09, 2015 15:59

... tak z ciekawości w jakim przedziale byś dał .... :) to może skoczę na weekend ;)
AdaskoC - Pon Mar 09, 2015 16:14

a to już na PW :)