Zobacz temat - [R400/MG ZS]Licznik z MG ZS do 400/civic 5d
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400/MG ZS]Licznik z MG ZS do 400/civic 5d

stalker95 - Sro Mar 18, 2015 01:01
Temat postu: [R400/MG ZS]Licznik z MG ZS do 400/civic 5d
Cześć,
Przybywam z zaprzyjaźnionego forum civicklub.
Mam do Was pytanie ponieważ przeczytałem że można do rover'a 400 wsadzić licznik od mg zs. Też chce to zrobić tylko do civic'a i mam parę pytań.
To jest zdjęcie starego licznika , pewnie macie taki sam :
http://jserv.pl/dtb/zdjecia/e0a14ec0.jpg

natomiast to jest tył licznika od mg zs :

http://jserv.pl/dtb/zdjecia/41ed0b85.jpg

Co wsadzamy w niebieskie oraz zielone gniazdo. Co robimy z wtyczką która wchodziła do żółtego gniazda w oryginalnym liczniku ?? ?

Jakie przeróbki jeszcze trzeba zrobić żeby to chodziło. Bo doczytałem coś o jakimś przelutowaniu masy, ale nie forumowicze nie rozwineli tego tylko powiedzieli żeby kontaktować się z użytkownikiem "Slax" co już uczyniłem.

Bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam.

Remigiusz - Sro Mar 18, 2015 03:07

Z żółtej mają iść kable do Zielonej. W niebieskiej sie tylko podaje masę żeby włączył się wyświetlacz odo.

Było opisane o tym tutaj poszukaj coś znajdziesz :)

stalker95 - Sro Mar 18, 2015 13:07

Dzięki za szybką odpowiedz.
Czyli jak dobrze rozumiem ucinam z wiązki samochodu starą wtyczkę i zamiast niej daję zieloną. Pinów jest tyle samo a pinout jest w jednej i w drugiej taki sam tak ??

Zauważyłem że w roverowskiej odmianie tego licznika (z czarnymi tarczami) moduł przy zielonym gnieździe jest demontowalny tak samo jak w r400/civic 5d



Civic :


Rozumiem że nie chodziło Ci tu o zamiane tych modułów ?? ?
Wersja która dałem wcześniej czyli ta (białe tarcze) ma zieloną kostkę na stałe



Też bez problemu jest do przerobienia ??

Remigiusz - Sro Mar 18, 2015 14:41

Ja to jedynie robilem w Dieslu i tam w niebieskiej kostce drugi Pin od dolu jak dobrze pamietam dawalo sie mase zeby ODO sie wlaczylo :wink:

Co do tej zielonej kostki Piny powinny byc takie same ale pewny nie jestem trzeba by schematy sprawdzic :wink: Bo juz tego fragmentu nie kojarze za dobrze.

Tak z bialymy tarczami w srodku zegarow tarcze przednie jest jedna calosc i ten modul jeden element :wink:

stalker95 - Pon Mar 23, 2015 12:54

Mam jeszczę jedno pytanie. Czy ta wersja posiada podświetlenie wskazówek tak jak białe tarcze w mg zs ?? ?



Za licznik europa od mg zs chcą 300 zł. Za anglika 25 zł, więc jest różnica. Ale znalazłem jeszczę tą czarną alternatywę

norman44 - Pon Mar 23, 2015 23:37

Te zegary z ostatniego zdjęcia są z rovera 45. Nie mają podswietlanych wskazówek. Jeśli masz zamiar takie zamontować to zostawiasz swoją płytkę z żółta kostka i do niebieskiej doprowadzasz na środkowy pin (jest ich tam 5) masę najlepiej z pola oznaczonego minusem (-) ktore widać z tyłu zegarów w miejscu wskaźnika temperatury. Jesli bedziesz miał problemy z tym to pisz.
Szczur - Sro Kwi 01, 2015 20:36

Mam to ogarnięte więc odpowiem:
Do civica 6gen NIE da się założyć srebrnego licznika z MG ZS ponieważ:
-sygnał vss ma inną częstotliwość i nie będzie działał prędkościomierz
-w związku z powyższym nie będzie też się naliczał przebieg dzienny i całkowity
-nie będzie działać kontrolka ABS i SRS bo w civicu jest taki "moduł" którego w MG ZS nie ma

Natomiast zegary z rovera 45 które wrzuciłeś (czarne), będą chodzić, tylko tą masę trzeba doprowadzić. Jednak nie mają one podświetlanych wskazówek oraz będzie Ci lekko przekłamywał prędkościomierz bo są inaczej wyskalowane (240 zamiast do 220).