Zobacz temat - [R75] ABS reczny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] ABS reczny

grota10 - Sro Mar 18, 2015 21:04
Temat postu: [R75] ABS reczny
Od wczoraj swieci mi sie ABS i reczny,ale nie zawsze.Nigdy nie zaswieci sie podczas jazdy ,tylko przy odpaleniu,no i pozniej juz swieci.Kiedy przy odpaleniu zaswieci,gasze silnik,wciskam hamulec nozny do oporu i odpalam silnik ponownie,i juz nie swieci.Puszczam nozny i swieci znowu.Tak kilka razy odpalam i gasze i za ktoryms razem po puszczeniu noznego wszystko wraca do normy,az do nastepnego razu.Co do diabla znowu go boli?Pomoze ktos?
MatiNitro - Sro Mar 18, 2015 21:07

Sprawdzałeś ilość płynu hamulcowego?
grota10 - Sro Mar 18, 2015 21:22

Myslisz ze to malo plynu? jutro sprawdze,dzieki.Dwa lata temu mialem naprawiana pompe ABS-u.Moze znowu pada?
SeniorA - Sro Mar 18, 2015 22:14

grota10, a masz kontrolę trakcji , jeśli nie , to świecenie tych kontrolek świadczy o tym , że coś jest nie tak z układem EBD (rozdział siły hamowania , zawory tylnych kół w pompie ABS).
wellman - Sro Mar 18, 2015 22:44

Sprawdź, czy alternator nie przeładowuje akumulatora. U mnie takie były objawy, gdy wysiadła jedna z diod w regulatorze. Na początek świecił się ABS i ręczny, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu przez moment dobrze. Podczas jazdy nie działy też wycieraczki (na postoju było ok). Przy tym nie świeciła się kontrolka akumulatora, więc początkowo też szukałem innych rzeczy.
grota10 - Czw Mar 19, 2015 05:11

Kontrolę trakcji mam i też zaczyna świecić razem z abs i ręcznym i przycisk przestaje działać. Seniora,ten rozdzielacz siły howania jest w pompie? Czyli znowu pompa?
SeniorA - Czw Mar 19, 2015 10:29

grota10 napisał/a:
Kontrolę trakcji mam i też zaczyna świecić
a no właśnie ,dziwiłem się , że TC nie świeci , bo to świecące TC, ABS i kontrolka hamulca sygnalizują usterkę EBD. Rozdział siły hamowania między przednią a tylną osią odbywa się w modulatorze pompy ABS. Może to znowu wtyczka , objaw jest dość nie typowy bo dzieje się to na postoju , trzeba by sprawdzić wtyczkę i przewody.
grota10 - Nie Mar 22, 2015 20:41

Podejrzewam że tak. W tych przewodach przecież było grzebane jak pamiętasz. Wszystkie są łączone,może gdzies cos nie styka. Zacznę od sprawdzenia przewodów jak będę miał czas. Dzisiaj rano było ok. Dziękuję jeszcze raz

[ Dodano: Czw Mar 19, 2015 20:58 ]
Dzisiaj cały dzień spokój. Płyn sprawdzałem, jest Max. Będę miał czas,sprawdzę kabelki

[ Dodano: Nie Mar 22, 2015 20:41 ]
Cztery dni jazdy i dalej spokoj.Wszystko dziala :|