Zobacz temat - [r75]Jak wyjąć pompę abs
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75]Jak wyjąć pompę abs

sebol11 - Pon Mar 23, 2015 18:02
Temat postu: [r75]Jak wyjąć pompę abs
Mam kolejny problem - zżarło mi wtyczkę w pompie abs.Powiedzcie jak wykręcić tą pompę? Dużo przy tym jest pracy? Czym (jakim kluczem) odkręcać przewody hamulcowe? Muszę zregenerować ścieżki.
AdaskoC - Pon Mar 23, 2015 18:29

Musisz wyjąć aku, pompa siedzi na 2 śrubach klucz 8 i do tego 6 rurek hamulcowych i wtyczka. Nie ma jakoś wiele roboty. Przewody o ile pamiętam to są chyba na klucz 11 i 10, ja odkręcam zwykłym płaskim kluczem

Jeśli masz zwykłą pompę to taniej wymienić na dobrą używkę, wtyczkę też możesz zmienić na taką która nie była zalana :)

sebol11 - Pon Mar 23, 2015 20:25

AdaskoC, dzięki :) Problem w tym ,że mam trakcje czyli najprościej będzie zregenerować wtyczkę tym bardziej ,że to prosta sprawa - boję się tylko odkręcania tych przewodów bo wyglądają na zapieczone ;)
AdaskoC - Pon Mar 23, 2015 20:46

sebol11, Raz tylko miałem problem z odkręceniem, bo ktoś krzywo wkręcił, tak to zawsze lajtowo szło. Jak masz obawy to spryskaj wcześniej czymś to zardzewiałych śrub, tylko nie WD40, bo to szit :)
sebol11 - Pon Mar 23, 2015 20:48

Dzięki Adam jutro biorę się w takim razie za robotę i mam nadzieję ,że to już na razie koniec grzebania przy tym aucie ;)
AdaskoC - Wto Mar 24, 2015 07:41

Aha, ja zawsze nim zacznę pompę wyciągać to ją czyszczę z wierzchu żeby syfy do środka nie naleciały :)
sebol11 - Wto Mar 24, 2015 15:09

Jako ,że wtyczka jest za bardzo wytrawiona muszę ja pominąć i będę lutował kabelek po kabelku bezpośrednio ze ścieżki do wiązki czyli czeka mnie kilka godzin zabawy :/