Zobacz temat - [75] tuleje poliuretanowe do górnego mocowania amorów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [75] tuleje poliuretanowe do górnego mocowania amorów

Czubione - Sro Kwi 01, 2015 14:04
Temat postu: [75] tuleje poliuretanowe do górnego mocowania amorów
Witam , przerabiał ktoś temat wydłubania zużytych tulejek z górnego mocowania amortyzatora i zastąpienie tego poliuretanem czy jestem pionierem ??
Nowe zamienniki na aledrogo latają po 200 zł za szt , a dorobienie takiego ustrojstwa z poliuretanu na dzień dzisiejszy myśle ,że nie stanowi problemu i będzie kosztowało conajmniej połowę mniej ...??

flapjck1 - Sro Kwi 01, 2015 14:38

zaden problem, kazdy ci dorobi, mozna kupic walek z poli i dotoczyc na odpowiedni wymiar
Czubione - Sro Kwi 01, 2015 14:59

flapjck1 napisał/a:
zaden problem, kazdy ci dorobi, mozna kupic walek z poli i dotoczyc na odpowiedni wymiar

Tyle , to Ja tez wiem pytam raczej czy ktoś już może dorabiał ,
dorobił więcej i ma na zbyciu lub zna firmę która ma już na gotowo w ofercie te tulejki??

rafalmis1 - Sro Kwi 01, 2015 15:26

Czubione, rok temu pisałem z Olkuszem i powiedzieli, ze zrobią, trzeba wysłać stare i cena nie więcej niż 100 zł. W sumie do dnia dzisiejszego nie oddałem.
szpynior - Sro Kwi 01, 2015 19:24

rafalmis1, ja akurat nie mam starych ale jakby ktoś miał to może wysłać. Ja bym zamówił komplecik jakby był w dobrej cenie .
rafalmis1 - Sro Kwi 01, 2015 19:43

szpynior, a ja mam stare mogę im wysłać, ale jak się z nimi dogadać aby wprowadzili do sprzedaży ogólnej?
szpynior - Sro Kwi 01, 2015 21:12

rafalmis1, jakby mieli już jeden wzór to pewnie jakby ktoś napisał i byłby zainteresowany to pewnie by zrobili .
Czubione - Sro Kwi 01, 2015 22:03

Wychodzi na to ,ze temat jednak świeży , więc kupuje wałek z poliuretanu mam dostęp do tokarni u siebie na warsztacie to się dotoczy .
Jak ogarnę temat po świętach , a materiału zostanie mogę zrobić kilka sztuk na zapas tak ,że jak będzie ktoś chętny to się dogadamy ...

rafalmis1 - Sro Kwi 01, 2015 22:07

Czubione, pochwal się tu co ci wyszło
szpynior - Czw Kwi 02, 2015 09:39

Czubione, ja z chęcią :)
Czubione - Czw Kwi 02, 2015 14:14

Zrobione ...
1,5 h pomiarów i toczenia , do zrobienia wykorzystałem wewnętrzną tulejkę ze starej gumowej tulei która wprasowałem ...
Dzięki temu zaoszczędziłem sporo pracy , no i wałek poliuretanowy o twardości 80 , z dodatkiem grafitu i molibdenu dostałem od ręki ...

Link do lepszego rozmiaru zdjęcia :
http://www.fotosik.pl/pok...22b8799415.html

rafalmis1 - Czw Kwi 02, 2015 14:24

Ile za zrobienie czegoś takiego chciałbyś?
Czubione - Czw Kwi 02, 2015 15:59

Jak przyślesz stare tuleje żeby wykorzystać wewnętrzne tulejki to myślę ,że w okolicach 80 zł za komplet z materiałem i robocizną się wymieszczę ...
Dokładnie nie powiem dziś bo wałek poliuretanowy brałem ze znajomej hurtowni , a oni Mi robią fakturę raz na miesiąc zbiorcza i wiem tylko mniej więcej ile kosztował

Balas87 - Czw Kwi 02, 2015 18:43

Hej byłbym też chętny, napisz cene co i jak :))

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2015 18:36 ]
cenę w sensie dokładną :D

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2015 18:43 ]
a mógłbyś dodać średnice tego wałka ?

rafalmis1 - Czw Kwi 02, 2015 18:44

Czubione, dobra :D daj na PW adres
longer86 - Czw Kwi 02, 2015 20:42

Czubione, inne rzecy też jesteś w stanie zmajstrować? przykładowo komplet na tył? albo duży wkład do poduchy "8" od skrzyni
Czubione - Pon Kwi 13, 2015 22:03

Dokładna cenę mogę podać po obliczeniu ile wyjdzie za materiał , wiec jak już pisałem
dopiero jak dostane fv , przyjmijmy ,że nie wyjdzie więcej jak 80 zł plus wysyłka w wypadku podesłania starych tulejek ...
Tulejki toczone były z wałka o średnicy 60 mm i jak widać są czarne ze względu na skład mieszanki ,podobno są z dodatkiem grafitu i molibdenu dzięki czemu są bardziej elastyczne co za tym idzie nie skrzypi albo skrzypi mniej.
PW poleciało ...
A dotoczyć można każda tuleję kwestia max średnicy no i ceny ...

[ Dodano: Pon Kwi 13, 2015 22:03 ]
Kolejna modyfikacja z poliuretanu :

sTERYD - Pon Kwi 13, 2015 22:21

zrób tam parę otworów równolegle do centralnego bo Ci będą plomby dzwonić...
longer86 - Pon Kwi 13, 2015 23:31

Magiczne pytanie ile sobie życzysz za taki duży wklad? To jest 70 sha? I tak jak steryd pisze jest możliwość zrobienia otworów równoległych do osi śruby?
Czubione - Wto Kwi 14, 2015 08:33

Wzorowałem się na zawodowcach :http://poliuretany.olkusz.pl/pl/tuleje-lapy-silnika-rover-75-2szt.html
Nie robią żadnych poprzecznych dziur bo poliuretan to nie guma , odkształca się ale tylko w minimalnym stopniu więc robienie jakiś luzów technologicznych na odkształcenia chyba mija się z celem ...
Sam materiał jest o twardości 75sha z dodatkami molibdenowo grafitowymi co by mniej skrzypiało , po za tym jak widać na zdjęciu wykorzystuję stare wewnętrzne tulejki które w środku maja plastikowe wkłady żeby to sobie ładnie pracowało ...
Koszt wytworzenie takiej dużej tulejki około 50 zł jak dostane stary wkład żeby wykorzystać wewnętrzną tulejkę jak miałbym robić wszystko na pewno ze 20 -30 zł drożej ...
Poza tym jak to się sprawdza to będę wiedział na własnej skórze jak wrzucę wyremontowany silnik do auta i zrobię testy drogowe ...

Punx - Wto Kwi 14, 2015 08:37

A gruchy (olejowej) nie dałoby się czymś takim zastąpić ? Choćby na próby jak by się to spisywało ...
Czubione - Wto Kwi 14, 2015 08:47

Pewnie by dało , ale tak jak jeden kolega wyżej pisze plomby z zębów by powypadały , grucha pracuje na zupełnie innej zasadzie niż 8 i po to właśnie jest wypełniona olejem.
Na wolnych obrotach na kierownicy pewnie były by takie drgania jakby się młot udarowy trzymało...

Punx - Wto Kwi 14, 2015 08:56

No ja właśnie takie drgania mam :) A gruche mam wymienioną na nówkę i nie wiele pomogło, zniknęły drgania deski (przed zmiana jak klucze położyłem na fotelu pasażera to w ciągu kilkunastu sekund na postoju potrafiły się przesunąć i spaść z fotela!), ale kierownica lata, telepie i przenosi drgania na cały kokpit - szukam jakiejś alternatywy ....
Czubione - Wto Kwi 14, 2015 09:01

Sprawdź czy czasem nie masz zamienionej poduszki na wersje od benzyny , bo się chyba różnią i czasem takie kwiatki w dieslach wychodzą ...
Ewentualnie sprawdź jeszcze resztę poduch czy któraś nie jest oberwana , bo rozumiem ,że mówimy o drganiach na postoju ...

Punx - Wto Kwi 14, 2015 09:10

Oczywiście że mam od benzyny, a konkretnie od V6, do diesela nie było dostępnych a ta od 1.8 jest robiona pod lżejszy silnik, uznałem że z dwojga złego lepsza będzie ta od V6 bo silnik chyba nawet deczko cięższy niż w CDT. Duża 8 u mnie to poliuretan (do diesela) bo na 2 różnych używkach była tragedia.

Za 2 tyg postaram się namówić Sash997 aby mi wymienił mały wkład w 8 na ten od lublina, mam też 2 poduchy od skrzyni (automat) może któraś pomoże. Ale w moim przypadku chyba trzeba wymienić silnik i skrzynie :)

Czubione - Wto Kwi 14, 2015 09:20

Czyli co nie robią zamiennika pod diesla ,ani oryginały w serwisie tez nie dostępne ??
O ile zamiana poduch dedykowanych do diesla , podejdzie pod benzynę co oczywiście nie jest uzasadnione ekonomicznie i o nie wiąże się z przeróbkami to już na odwrót kiepsko to widzę i takie kwiatki jak u Ciebie moga się dziać ...

Punx - Wto Kwi 14, 2015 09:29

Była na forum już akcja wymiany gruszek (chyba sporo osób z CDT je kupiło - bo w hurtowniach zabrakło :) ja czekałem 3 tygodnie na dostawe), dostępne były/są w PL zamienniki do 1.8 i V6 i o tym informują uczciwi sprzedawcy a są i tacy co sprzedają te gruchy jako do 1.8, v6, cdt

http://allegro.pl/rover-7...5022728397.html

longer86 - Wto Kwi 14, 2015 10:34

Widzę ze masz v6 wiec i drgania mniejsze, spójrz tez na innych zawodowców powerflex.pl tam do pb jest pełny wklad, do cdt jest nawiercany, żeby tak nie trzeslo buda. Czy gdybym byl chętny na taki duży wklad od Ciebie, to stara tulejke mogę wcisnąć sam? Dam rade? Pytałem o 70sha bo zolty kolor w powerflex maja właśnie taki.
Czubione - Wto Kwi 14, 2015 11:20

Ręką nie wciśniesz bo wszystko zmierzone na ciasne pasowanie , Ja wciskałem na prasie , ale zawsze można zrobić z większym luzem ....
Co do koloru to bym się nie sugerował twardością bo barwnik można dodać dowolny , u mnie czarny wymuszony jest chyba dodatkami do składu ...

longer86 - Wto Kwi 14, 2015 11:36

Ja sugeruje sie konkretnie powerflexem, u nich jest opis który kolor maja jakie sha. Ja jestem chętny na jeden wklad taki jak Twój. Tulejke wcisnę stara sam, otwory jakos zrobię... Może być?
Czubione - Wto Kwi 14, 2015 12:03

Czyli generalnie wytoczyć Ci tulejkę o takim rozmiarze jak mój , a tulejkę wewnętrzną i resztę przeróbek robisz sam jeżeli dobrze rozumiem ??