Zobacz temat - [r75] informacje o radiu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] informacje o radiu

baxspace - Pon Kwi 06, 2015 09:44
Temat postu: [r75] informacje o radiu
Witam. wiem że temat poruszany milion razy ale ciężko coś znaleść na tym forum za pomocą wyszukiwarki :/

Padło mi radio, stopniowo. Najpierw niedziałało przełączanie miedzy kasetami cd a radiem, potem raz działało potem nie, teraz nie działa nic, kompletna cisza i trójkącik odpowiedzialny za informowanie o wyciszeniu radia czy o jego działaniu jest zgaszony. Grodzie suche bagażnik suchy. Nie wiem za co sie zabrać, demontować radio ( z kwadratowym ekranikiem ) i szukać przyczyny pod deską rozdzielczą czy grzebać w module w bagażniku. Tylko nie wiem też w którym, są tam dwa. Z lewej z wentylatorem i obok z prawej. Który jest odopwiedzialny za radio i co się mogło wydażyć?. Help

rafalmis1 - Pon Kwi 06, 2015 10:32

Po prawej jest radio
baxspace - Sro Kwi 08, 2015 12:00

a czy może ktoś mi powiedzieć od czego odpowiedzialna jest skrzynka z lewej strony i czy ma ona coś wspolnego z audio. Pytam, poniważ gdy od momentu w którym padło mi audio eksranik w środku auta bo jego uruchomieniu włącza się dłużej niż zwykle. audia kompletny brak, gdy wyszukuje telewizję, wyszukiwanie przebiega normalnie jednak wyświetla się informacja " mute " jak by było wyciszone. Odłączając radio od zasilania nie zmienia się nic, odłączając tą buczącą skrzynkę z lewej, ekran wogóle nie włącza się... helpe
rafalmis1 - Sro Kwi 08, 2015 12:22

Po lewej masz TV. Najlepiej było by podmienić radio, czyli to po prawej. Nie masz w okolicy kogoś znajomego kto by Ci pożyczył na moment radio? Może być z bmw

[ Dodano: Sro Kwi 08, 2015 12:22 ]
To co masz w desce rozdzielczej, to tylko wyświetlacz

Lesnik985 - Sro Kwi 08, 2015 21:27

Cześć, miałem podobny problem, tylko że u mnie najprawdopodobniej przyczyną awarii była woda w bagażniku. Skrzyneczka od radia częściowo była zalana, po osuszeniu działała kilka miesięcy i padła. W moim przypadku ciężko było znaleźć kogoś z takim radiem, żeby podłączyć na chwilę w celu sprawdzenia czy to faktycznie wina walniętej skrzyneczki. Na allegro znalazłem w korzystnej cenie same takie radyjko i zaryzykowałem zakup. Działa prawie wszystko, prawie ponieważ stacje radiowe zanikają jak uruchamiam silnik... Może u Ciebie też jest podobna przyczyna.
baxspace - Czw Kwi 09, 2015 22:20

Może i by się znalazł kolega z bmw 7 z lat 2000. Jak to zwykle z roverem bywa trzeba kombinować... jak naprawie radio to sprzedaje go jakiemuś miłemu człowiekowi i pobawię się z innym wariatem
sTERYD - Pią Kwi 10, 2015 17:16

baxspace, Nie przeklinaj.