Zobacz temat - [R75 ]Tapicerka drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 ]Tapicerka drzwi

Maciej23 - Sob Kwi 18, 2015 16:05
Temat postu: [R75 ]Tapicerka drzwi
Witam mam duży problem... Chciałem wymienić głośnik wysokotonowy w r75 przy fotelu kierowcy więc wyjąłem (w zasadzie to odchyliłem tylko) tą plastikową obudowę idącą wokół szyby i nie mogę jej wstawić na swoje miejsce ponieważ ciągle się odgina a nie posiada żadnych zaczepów, niech mi ktoś wytłumaczy jak ją zamontować z powrotem. Pojawił się jeszcze jeden problem przez przypadek wypadł mi rygielek od drzwi kierowcy.. nie jestem w stanie go zamontować w drzwiach bo nie ma tam dostępu a ja nie jestem orłem jeśli chodzi o mechanike...
wellman - Sob Kwi 18, 2015 17:23

Zdjąłeś w ogóle boczek z drzwi? Z opisu wydaje mi się, że nie, więc na początek będziesz musiał to właśnie zrobić.

Odkręć dwie śruby (jedna w obudowie klamki, druga w plastikowym zagłębieniu po prawej stronie. Podważ (np. małym płaskim śrubokrętem) panel szyb, wyjmij go i odłącz.

Następnie, zaczynając od dołu, z wyczuciem "odrywaj" boczek od drzwi (jest wciśnięty na spinkach). Na koniec trzymając za uchwyt drzwi (nie klamkę!) i podtrzymując boczek od dołu pociągnij całość do góry, żeby wyprowadzić z zaczepów przytwierdzających całość do drzwi.

Klamkę możesz wyciągnąć z boczku bez odpinania od cięgna lub odpiąć cięgno i zostawić w boczku.

Teraz na spokojnie ułóż listwę z tweeterem. Trzyma się "na wcisk". Sprawdź, czy nigdzie nie koliduje z uszczelką.

Instalując z powrotem boczek najpierw odepnij zaczepy, które zostały na drzwiach (przydadzą się do tego kombinerki) i umieść w metalowych wycięciach na boczku. Sprawdź, czy wszystkie spinki są całe (jeśli nie - w sklepie moto powinni mieć zamienniki).

Przed założeniem boczku podepnij cięgło do klamki, lub jeśli ją wcześniej wyjąłeś, umieść na miejscu.

Boczek zakładasz "od góry". Pod kątem wsuń górną część w metalowe klamry wzdłuż listwy przyszybowej. Zadbaj o to, żeby tłoczek od zamykania drzwi znalazł się w otworze w boczku i używając odrobiny sił wciśnij boczek na te dwa mocowania w drzwiach. Na koniec podociskaj miejsca na około, żeby wszystkie spinki "chwyciły". Gotowe.

Maciej23 - Sob Kwi 18, 2015 19:47

Dzięki za odpowiedź ale dałem sobie już rade. Miałem wszystko zdjęte poprostu zakładałem ją nie w ten sposób.

[ Dodano: Sob Kwi 18, 2015 19:47 ]
A i jeszcze jedno, Twój opis jak rozebrać boczek był najbardziej przejrzysty :ok: