Zobacz temat - [R75] Nie przełącza programów w automacie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nie przełącza programów w automacie.

Hose88 - Sro Kwi 22, 2015 19:05
Temat postu: [R75] Nie przełącza programów w automacie.
Witam serdecznie. Przeszukałem forum, ale nie znalazłem podobnego problemu. W marcu drogą szczęścia (albo i nie) dostałem Rovera 75. Przeszedł szereg wymian (m.in. simmering skrzyni, bo gubiła olej), napraw (choć ceny na fakturach wprawiały w oczopląs) i sprawował się świetnie. Do czasu... Mianowicie nie przerzuca mi programów w automacie, udaje się to 1 na 20 "wiosłowań" góra - dół i to pod warunkiem, że macha się dźwignią jak opętany. Z początku dziwnego zachowania te programy wchodziły częściej, ale teraz jest horror. Jeśli uda się wrzucić "D", to autko jeździe jak po sznurku, idealnie. Skrzynia nie szarpie, nie zgrzyta, auto ma moc i z niej korzysta. Problemem jest postój i chęć wrzucenia "R" czy "P" czy każdego innego. Dźwignia lata góra - dół (nazwałem to "wiosłowaniem"), a programy przeskakują np. pomiędzy 2 a 3, 3 a 4, albo 2 do 4. Trzeba zawsze cofnąć lewarek do biegu drugiego i z wciśniętym guzikiem szybko przełączać do góry (raz poleci kontrolka/światełko do "P", a częściej tylko do 3 czy 4 pomimo, że wajcha jest przy samej konsoli). Kiedy dźwignia lata luźno, nie słychać charakterystycznych odgłosów załączania się parktronic'a czy tego delikatnego oporu przy wyborze biegu. Jest luźna, ale zatrzymuje się w miejscu, gdzie trzeba wcisnąć guzik. Dodam jeszcze, że kiedy uda się już wbić na P to programy ładnie schodzą w dół, ale nie wracają tak ochoczo do góry. Trzeba na nowo wiosłować od dołu paręnaście razy. Nie mam sił do tego samochodu, jego kosztów i awaryjności. Proszę Was o jakąś wskazówkę, poradę czy cokolwiek. Również chciałem podziękować ludziom tu piszącym, bo pomogliście mi w m.in. z czujnikiem położenia rozrządu czy innymi bublami. Liczę na Was ponownie.
rafalmis1 - Sro Kwi 22, 2015 19:10

Trzeba wejść pod auta i linkę zmian biegów zamocować na swoje miejsce, bo jestem pewniej na 100 procent, ze wysunięła się. Mówię o miejscu tuż przy zabierku
Hose88 - Sro Kwi 22, 2015 19:21

Witam Cię i dziękuję za szybką odpowiedź. Czy uda mi się to zrobić w warunkach "podwórkowych"? I gdzie szukać tego mocowania/na co patrzeć/zwrócić uwagę?
rafalmis1 - Czw Kwi 23, 2015 00:37

Hose88, zrobię ci jutro zdjęcie. Wyślij mi jak odczytasz forum SMS (880007024) z mailem, wyśle zdjęcie dużej rozdzielczości, a MMS małe :D co byś sobie zerknął na szybko. Na forum wkleję jak będzie czas

Poradzisz sobie bez kanału, ale czasem możesz słabo zaczepić i będzie dalej opadać, ale zobaczysz. Dla twojego zdrowia i innych nie rób tego na pracującym silniku :!: mówię z doświadczenia :mrgreen:

Hose88 - Sob Kwi 25, 2015 15:39

rafalmis1 - pomogłeś, a Twoja diagnoza w 100% trafna. Przy wymianie simmeringu skrzyni urwali ten zatrzask od mocowania, spadło i było luźne. Wielkie dzięki za pomoc! Pozdro :mrgreen:
rafalmis1 - Sob Kwi 25, 2015 16:21

ciesze się :wink:
mowa o tym