Zobacz temat - [MG ZR] Demontaż tylnego zderzaka, czujniki parkowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Demontaż tylnego zderzaka, czujniki parkowania

KINIA - Sob Maj 02, 2015 23:25
Temat postu: [MG ZR] Demontaż tylnego zderzaka, czujniki parkowania
Witam wszystkich. :) Mam pytanie, jak w temacie o tylny zderzak, jak go zdemontować? Czy jest przy tym bardzo dużo roboty, chodzi mi tu o jakieś tzw. 'haczyki', wyjątkowe trudności? Bo jak demontowałam przedni to zwątpiłam w życie, nie było to tak książkowo. :( A chciałabym zainstalować czujniki parkowania (jak już je kupiłam). Czasem słupki wyrastają ziemi, nie sposób ich zauważyć, niestety, a chce uniknąć bliskich kontaktów z nimi. :razz: Czy ktoś może już ma to za sobą demontaż zderzaka i instalację czujników, dałby może jakąś radę? Zaznaczam, że jest to poliftowy MG. Liczę na Was! ;)
j0zek - Nie Maj 03, 2015 00:04

Z tego co pamiętam, to jak otworzysz klapę bagażnika to na środku od górnej strony zderzaka widać śruby, to je odkręcasz. Do tego musisz wykręcić lampy i będą widoczne takie zaczepy.
Do tego odkręcasz jeszcze śruby od spodu zderzaka i powinien zejść :)

Harry - Nie Maj 03, 2015 10:44

jeżeli chodzi o instalacje to przewody najlepiej do zderzaka przymocować klejem na gorąco ( z pistoletu )
następnie - i + podłączasz od jednej z lamp + do przewodu od świateł cofania.
Centralkę można ukryć za tylną lampą za wykładziną

KINIA - Nie Maj 03, 2015 16:16

Ok, dzięki za pomoc. Cały dzień sie z tym bawiłam, ale wszystko działa i nawet samochód cały. ;)