Zobacz temat - [R620] Synchronizacja wycieraczek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Synchronizacja wycieraczek

SupportOnline - Pon Maj 04, 2015 08:16
Temat postu: [R620] Synchronizacja wycieraczek
Witam,

wczoraj jadąc A4 miałem dziwne zdarzenie a mianowicie kiedy uruchomiony zostal spryskiwacz w celu usuniecia nadmiernej ilosci owadow z szyby, wycieraczki sie zakleszczyly a dokladnie ich piora. Tak jakby opor powietrza przyspieszyl ruch wycieraczki od pasazera i piora zostaly ze soba zlaczone. Piora wycieraczek zostaly rozlaczone. Ale przy probie sprawdzenia pracy wycieraczek, efekt byl taki ze wycieraczka od strony kierowcy szybciej ruszala niz ta od pasazera. Chcac to wyrownac recznie przesunelem wycieraczke od pasazera tak aby pracowala ona rowno z druga. Efekt jest taki ze po kilku machnieciach, wycieraczki znow nie rowno pracowaly wzgledem siebie. Po tym manualnym ustawieniu pozycji wycieraczki, teraz jak wlaczam je, efekt jest taki ze od strony kierowcy wycieraczka pracuje normalnie a od pasazera silniczek probuje ja przesunac po szybie ale bez skutecznie. Jezeli podniose wycieraczke od pasazera i wlacze wycieraczki to wowczas ramie wycieraczki sie przesuwa, ale jak juz jest na szybie to tak jakby brakuje jej mocy aby ja przesunac po szybie.

Macie jakies pomysly co sprawdzic i jak mozna ta usterke wyeliminowac? Pozdrawiam

slax - Pon Maj 04, 2015 09:05

Sprawdź czy śruba mocująca ramię do mechanizmu się nie poluzowała, ramie mocowane jest na wieloklinie, jeśli śruba popuściła to efekt będzie taki jak piszesz, mógł się jeszcze wyrobić sam wieloklin ale to raczej mało prawdopodobne.
CorossioCivico - Wto Maj 05, 2015 22:38

Uszkodzenie wieloklinu jest możliwe :razz: Niechcący w zimie zostawiłem włączone wycieraczki i następnego dnia przy zapłonie zapomniałem i obróciły się na wieloklinie. Mocniejsze dokręcenie ich trzyma do dziś. :wink: