Zobacz temat - [MG ZR] Prośba o pomoc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Prośba o pomoc

batman146 - Nie Maj 10, 2015 11:15
Temat postu: [MG ZR] Prośba o pomoc
Witam jestem od niedawna posiadaczem Mg zr 1,8 16V i nie wiem do końca do czego dokładnie są niektóre rzeczy na środkowej konsoli nawiewów ,
1-guzik u góry z lewej strony jest na nim śnieżynka
2-z lewej strony jest przesuwak z niebieską bodajże kropką
3-na pokrętle wiatraka pod numerkami jest ikonka wiatraka

I czy ew ktoś mi może powiedzieć od czego mam zacząć i na co zobaczyć bo nie działa mi spryskiwacz szyby.
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

tuners - Nie Maj 10, 2015 11:33


od lewej
podgrzewanie szyby
klimatyzacja
Awaryjne
przeciwmgłowy przód
przeciwmgłowy tył

pokrętła od lewej
1 predkosc wentylatora
2.temperatura
3.pozycja nadmuchu

suwaki od lewej
1. Nadmuch zimnego powietrza na twarz
2. Obieg powietrza wewnętrzny , zewnętrzny


Spryskiwacz
Otwórz maske i posłuchaj czy słychać dźwięk pracującego silniczka
jesli tak to przewody od maski do zbiorniczka do sprawdzenia drożność
jeśli nie to sprawdź bezpieczniki i ew spalony silniczek pompki spryskiwacza
zbiornik jest przed prawym kołem

BigBoyPL - Nie Maj 10, 2015 11:48

Lewym suwakiem zamykasz wszystkie 4 kratki wentylacyjne.
Jest to przydatne kiedy ustawisz sobie np. w zimę nawiew ciepłego powietrza tylko na szybę. Jeśli nie ustawisz wtedy tego suwaka na kropkę to na szybę będzie leciało ciepłe ale z kratek będzie leciało zimne.

Kolega nie napisał której szyby. Jeśli jest to tylna szyba to bardzo często przecierają się przewody na łączeniu klapy bagażnika z budą, sporadycznie pod progiem drzwi pasażera.

smolar121 - Nie Maj 10, 2015 13:30

ja u siebie po kupnie też miałem problem ze pryskiwaczami przeniej szyby, słychać było ze silniczek chodzi ale płyn nie leciał, okazało się ze po zamknięciu maski przeód z płynem zagniatał się na tym zaworem bezpieczeństwa, sprawdz i to !
batman146 - Pon Maj 11, 2015 16:52

No wielkie dzięki bo mi ludzie co do guziora od klimy mówili że to od blokady dyfra tkz szpery a drugi że to może być od jakiegoś hamulca górskiego które ponoć występowały w MG .
A powiedzcie mi do czego na lewym pokrętle prędkości nadmuchu jest poniżej cyferek taki symbol wiatraczka.
A co do spryskiwacza to nie działa tył i przód i na bank nie słychać silniczka muszę poszukać tylko na razie nie miałem czasu bo byłem mg w szczecinie

Raptile - Pon Maj 11, 2015 17:53

batman146 napisał/a:
o wielkie dzięki bo mi ludzie co do guziora od klimy mówili że to od blokady dyfra tkz szpery a drugi że to może być od jakiegoś hamulca górskiego które ponoć występowały w MG



no nie moge :hahaha: niezli znawcy :D

greg-si - Pon Maj 11, 2015 18:05

Nie masz instrukcji obsługi do auta?
Jeśli nie masz to kup. Twoja wiedza z zakresu obsługi auta jest totalnie zerowa i jeśli nie chcesz uszkodzić czegoś przez niewiedzę to dobra inwestycja.

Na marginesie to ktoś Cię mocno naciągnął stwierdzając że to auto ma 200KM a Ty w to uwierzyłeś. No chyba że to silnik turbo benzyna.

Majki_89 - Czw Maj 14, 2015 11:03

a ja mam pytanie jak włączyć halogeny te w zderzaku i czy podczas jazdy powinny świecić się jakiekolwiek kontrolki na desce bo u mnie nic się nie świeci oprócz podświetlenia zegarów ?
bociannielot - Czw Maj 14, 2015 11:14

Wy poważnie z tymi pytaniami czy to jakiś trolling ??
batman146 - Czw Cze 04, 2015 14:45
Temat postu: odpowiedz
Wielkie dzięki za pomoc już wszystko wiem pomógł mi najbardziej kolega z forum Tuners .
PROSZĘ O USUNIĘCIE POSTA DZIĘKI