Zobacz temat - [R25] Dziwne stukanie podczas spokojnej jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Dziwne stukanie podczas spokojnej jazdy

Krzysi3k - Nie Maj 10, 2015 16:05
Temat postu: [R25] Dziwne stukanie podczas spokojnej jazdy
Cześć,
Pojawiło się u mnie ostatnio dziwne pukanie podczas jazdy.
Może pomożecie mi rozwikłać zagadkę, otóż:
Stukanie jest najbardziej słyszalne podczas spokojnej jazdy na 4 i 5 - koło 1,5k obrotów/min. Rytmicznie stuka, zgodnie z prędkością.
Czuć to delikatnie na pedale gazu.

Podejrzewam przegub wewnętrzny, czyli jeśli diagnoza się sprawdzi to czeka mnie wymiana półośki.
Dziwi mnie jednak fakt, że na luzie oraz co bardziej dziwne - przy wyższych obrotach oraz przy przyspieszaniu nie słychać stukania - dlatego też mam wątpliwości czy diagnoza jest słuszna.

Pod uwagę biorę jeszcze ew. poduszki.
Skoczę chyba do jakiegoś warsztatu jutro i poproszę o podniesienie samochodu to się sprawdzi luzy na półośkach, tyle że wolę mieć jakąś hipotezę zapasową, bo teraz samochód jest mi dość potrzebny :)

Może ktoś z was miał podobne przygody?

tuners - Nie Maj 10, 2015 17:40

Hmm jeżeli na wprost jest stukanie i przy skrecaniu niema to na 90% bedzie wewnętrzny
Możesz podjechać na stacje diagnostyczną na szarpaki i zobaczysz czy coś w zawieszeniu nie jest uwalone ale to mało prawdopodobne

sprawdź jeszcze jedną sprawę którą często po jeździe na budowie jest tzn. Kamień wbity w bieżnik niby pierdoła ale potrafi właśnie dawać dziwne oznaki rytmicznego stukania a slychac zazwyczaj tylko przy niskich obrotach

Krzysi3k - Nie Maj 10, 2015 17:59

Byłem na szarpaku miesiąc temu i było ok, więc bardzo mało prawdopodobne, więc na wstępie odrzuciłem :)
Myślisz, że poduchy mogłyby dawać takie objawy?

tuners - Pon Maj 11, 2015 05:49

poduszki nie miały by wpływu na równomierne tłuczenie pytanie jeszcze czy wzrasta wraz z obrotami
Krzysi3k - Pon Maj 11, 2015 19:07

No właśnie tłucze właściwie tylko i wyłącznie podczas spokojnej jazdy bez przyspieszania. I tłucze na względnie niskich obrotach, kiedy teoretycznie silnik ma największe drgania.

[ Dodano: Pon Maj 11, 2015 19:07 ]
Stukanie zaczęło być słyszalne również na luzie. Przegub wewnętrzny nie ma widocznych luzów. Może dosmarować go trzeba?

Markzo - Pon Maj 11, 2015 19:09

up
tuners - Pon Maj 11, 2015 19:33

Hmm na luzie przy wciśniętym sprzęgle coś się zmienia czy to samo
Coś wskazuje na skrzynie ...

NoPE - Wto Maj 12, 2015 17:55

Markzo napisał/a:
up

Co to kurv znaczy? Myślałem, że ogarniam ynternety......

kezmanq - Wto Maj 12, 2015 18:04

up - do góry czyli takie odświeżenie tematu :P wątek ląduje wtedy na górze kategorii
Markzo - Wto Maj 12, 2015 18:06

NoPE napisał/a:
Co to kurv znaczy? Myślałem, że ogarniam ynternety......

widocznie nie ogarniasz - up=update.

sTERYD - Wto Maj 12, 2015 18:08

To oznacza "góra" czyli Markzo napisał krótki post, żeby temat trafił na gore listy ;)

[ Dodano: Wto Maj 12, 2015 18:08 ]
Zawsze chętni do pomocy w ważnych sprawach ;)

NoPE - Sro Lip 08, 2015 20:12

ech... :-|