Zobacz temat - [R200] Wymiana silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Wymiana silnika

red - Czw Maj 21, 2015 23:37
Temat postu: [R200] Wymiana silnika
Witam,
przymierzam się do wymiany silnika. Mam na oku taki sam silnik 16V/103KM, ale z modelu 214si.

Jak zwykle macherzy, czyli mechanicy mącą że silnik taki sam, lecz mogą się zdarzyć jakieś drobne zmiany w mocowaniu np. nieco przesunięte otwory pomiędzy modelem 200, a 214, czy dopasowaniem do skrzyni biegów i wtedy problem. Nie znalazłem w necie takich konkretnych opisów, które wskazywałyby zdecydowanie na różnice w montażu tego samego silnika. Wręcz odwrotnie - opisy wskazują, że nie ma najmniejszych różnic. Nie wiem więc skąd te wątpliwości u mechaników ?

Czy, ktoś z Was zna temat na 100%, bo nie mam czasu na szukanie kolejnych mechaników, żeby ich oto zapytać, co gorsza nie chcą za bardzo o tym mówić, chyba
dlatego, że sami do końca nie wiedzą ?

Pozdrawiam

sTERYD - Pią Maj 22, 2015 07:03

Cytat:
Jak zwykle macherzy, czyli mechanicy mącą że silnik taki sam, lecz mogą się zdarzyć jakieś drobne zmiany w mocowaniu np. nieco przesunięte otwory pomiędzy modelem 200, a 214, czy dopasowaniem do skrzyni biegów i wtedy problem

Jedź do kogoś kto ma chociaż mgliste pojęcie. To ten sam model i ten sam silnik. Różnice są tylko w mechanikach i "mechanikach".

red - Pią Maj 22, 2015 13:50

sTERYD napisał/a:

To ten sam model i ten sam silnik. Różnice są tylko w mechanikach i "mechanikach".


Też tak myśle.

Dzięki...

Khonju - Czw Cze 04, 2015 23:52

Powiem tak. Zrzucasz czapę 8V, zakładasz 16V, dokładasz komp z 16V i masz ten 16V. Tak tak 16V.... :)