Zobacz temat - [R220] Grzanie się hamulca bębnowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220] Grzanie się hamulca bębnowego

predatoraf - Sob Cze 20, 2015 16:15
Temat postu: [R220] Grzanie się hamulca bębnowego
Witam, zacznę może od tego, że 2 miesiące temu miałem wymieniane szczęki hamulcowe w tylnych kołach, zaraz po tym, na przedterminowym przeglądzie samochodu usłyszałem, że siła hamowania dla tylnych kół ledwo co się mieści w dopuszczalnych granicach, szczególnie prawe koło. Tym bardziej wielkie było moje zdziwienie, gdy 2 tygodnie po przeglądzie, podczas jazdy usłyszałem popiskiwanie. Zatrzymałem się i okazało się, że prawe tylne koło śmierdzi spalenizną. Hamulce parzyły od razu, zaś felga aluminiowa parzyła po ok 3sekundach.

Samochód ruszał bez jakiegokolwiek oporu, ręczny mam słaby, więc wątpię by to on trzymał. Po odczekaniu i podaniu dwóch kopniaków w koło, podczas dalszej jazdy hamulce już się nie nagrzewały. Czy bębny "lubią" nie odbijać?

W poniedziałek udam się do mechanika, ale postanowiłem zapytać Was, co o tym sądzicie.

Pozdrawiam, Rafał.

ruszti - Sob Cze 20, 2015 16:48

Bębny są raczej niewinne :P albo stoi cylinderek , albo jakaś sprężyna spadła/pękła, rozebrać i zobaczyć co tam się dzieje :)
robsson78 - Nie Cze 21, 2015 13:58

Trzeba sprawdzić też linki hamulca. Jeśli jedna z linek chodzi z oporem w pancerzu to szczęki nie będą odbijać, szczęki nie mogą dotykać bębna podczas obracania kołem, miałem taki przypadek, sprawę zakończyła wymiana jednej linki.