Zobacz temat - [R75] pęknięty przewód hamulcowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] pęknięty przewód hamulcowy

pavello200 - Pon Cze 22, 2015 12:26
Temat postu: [R75] pęknięty przewód hamulcowy
witajcie
uciekł mi cały płyn hamulcowy i zostałem bez hamulca pedał wchodzi do końca a hamowanie żadne na szczeście dałem rade dojechać w bezpieczne miejsce. szukałem wycieku i znalazłem takie coś - załączam zdjęcie. http://fotowrzut.pl/LYKMUQF6SX
I moje pytanie co z tym zrobic? czy da się to jakoś zakleić zeby nie wyciągać całych przewodów bo jestem za granicą i nie mam jak tego zrobić? prosze o szybką pomoc dzieki

Dawidovs - Pon Cze 22, 2015 13:01

stary zakleić to chcesz? a niby czym?
Cały kawałek przewodu zgnity, tylko wymiana. Szukaj warsztatu, może zakują ci ten kawałek i wstawią nowy, lepiej byłoby wymienić cały ale to wymaga wyciągania baku.

Koenig - Pon Cze 22, 2015 13:03

Ja też nie odważyłbym się kleić. Jedynie wymiana. Może za granicą też mają normalne stawki, w końcu nie jest to jakaś bardzo skomplikowana robota.
SeniorA - Pon Cze 22, 2015 13:13

Dawidovs napisał/a:
wymienić cały ale to wymaga wyciągania baku.
nie potrzeba wyciągać baku .
Dawidovs - Pon Cze 22, 2015 15:29

SeniorA, dzięki że mówisz - mechanik mi wkręcał co innego rok temu..
prebenny - Sro Cze 24, 2015 11:43

U mnie niestety walnięta rurka (rurka nie przewód) i tu niestety trzeba (ponoć) wyjąć zbiornik.
SeniorA - Sro Cze 24, 2015 13:02

prebenny napisał/a:
tu niestety trzeba (ponoć) wyjąć zbiornik.
rurka to przewód . Tu jest co i jak https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=85430 , nie trzeba wyjmować zbiornika.
adam_26 - Sro Cze 24, 2015 15:53

W dobrym warsztacie mają praskę do przewodów, wymieniają uszkodzone/skorodowane fragmenty i zakuwają w to miejsce nowe tak jak pisze Dawidovs. Mało tego podpisują się pod tym i dają gwarancje nawet na 2 lata.
pavello200 - Sro Cze 24, 2015 16:02

prebenny napisał/a:
U mnie niestety walnięta rurka (rurka nie przewód) i tu niestety trzeba (ponoć) wyjąć zbiornik.
w poście chodziło mi właśnie o "rurkę". Sam sobie ją możesz wymienić wystarczy kupić w motoryzacyjnym odpowiednią długość miedzianej (w naszym przypadku 3.3-3.5 m ) od razu kup z końcówkami po jednej stronie rozmiar 10 po drugiej 12 ma być i jedziesz. max 2 godziny roboty. Przynajmniej u mnie. Baku nie musisz wyciągać odrobina sprytu i dasz radę.
prebenny - Sro Cze 24, 2015 21:03

Niestety pavello200 ale rano samochód odstawiłem do mechanika (nie wiedziałem skąd ucieka, bo przy wczorajszym deszczu wszystko było mokre). Generalnie od razu trzeba było wymienić obydwie rurki. Jedna była walnięta a druga już też w stanie agonalnym a na hamulcach nie ma co oszczędzać, bo i tak miałem szczęście, że hamulec mi po prostu nie wpadł.
pavello200 - Pią Cze 26, 2015 12:43

nom, ja juz jechałem "na ręcznym". A z ciekawości ile zaśpiewał sobie mechanik za taką wymianę?
prebenny - Pią Cze 26, 2015 12:47

430 za obydwie ze ściąganiem zbiornika.
pavello200 - Pią Cze 26, 2015 14:06

kurde założe chyba warsztat naprawy przewodów hamulcowych w roverkach 75 :-D . To wybulił no ale przynajmniej masz zrobione oby służyło jak należy