Zobacz temat - [R75] Problem z oświetleniem tablicy rejestracyjnej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z oświetleniem tablicy rejestracyjnej

Frey - Sro Cze 24, 2015 12:57
Temat postu: [R75] Problem z oświetleniem tablicy rejestracyjnej
Witam wszystkich. Przeglądałem forum, ale nigdzie nie natrafiłem na podobny problem. Nadmienienie, że posiadam Rover 75 Tourer. Mianowicie oświetlenie tylnej rejestracji nie gaśnie. Wczoraj po zakończeniu jazdy wyłączyłem światła, zgasiłem samochód, zamknąłem go, a oświetlenie nadal się świeciło. Próbowałem jeszcze raz odpalić samochód, włączyć światła i wyłączyć. Przejrzałem żarówki, czy są sprawne i nic. Nadal się świecą. Wcześniej nie było żadnych objawów. Pozostałe światła działają bezproblemowo.
Mam pytanie, czy ktoś napotkał podobny problem, ewentualnie czy ktoś ma jakiś konstruktywny pomysł...? Prawdopodobnie zabiorę się za rozebranie klapy i sprawdzenia okablowania.
Z góry dziękuję za pomoc.

SeniorA - Sro Cze 24, 2015 20:21

zaglądnij do sterownika LSM
MaReK - Pią Cze 26, 2015 14:13

Jak ćwiczyliśmy zabawy w DRLe i parokrotnie wrzuciły mi się brednie do konfiguracji LSM'a miałem taki przypadek. Za każdym razem pomagało usunięcie monitorowania tych żarówek. Czasami świeciły się cały czas - coś jak follow home, czasami mrugały w nierównomiernych odstępach czasu. W niektórych przypadkach pomagało zabranie modułowi LSM prądu.

Więc sprawdź to co najprostsze i co sugeruje SeniorA. Rozepnij moduł świateł obejrzyj styki oraz wtyczkę. Szukaj śladów korozji, białego nalotu itp. itd.