Zobacz temat - [Rover 25] i Szalejąca elektryka po wymianie akumulatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25] i Szalejąca elektryka po wymianie akumulatora

TRBLMKRS - Pon Cze 29, 2015 22:12
Temat postu: [Rover 25] i Szalejąca elektryka po wymianie akumulatora
Dzisiaj (wreszcie po 3 miesiącach postoju) wymieniłem aku w moim roverze. Wszystko było pięknie-bez problemów z immo. Po około 3 km jazdy zaczęła się bonanza. Przy zdejmowaniu nogi z gazu do redukcji obrotomierz błyskawicznie na zero, prędkościomierz też, światła siadły niemal zupełnie-chyba się tylko lekko żarzyły a wskaźnik temp wody szybował na max skali. Dodam, że nie było "habemus papa" z rury i hgf. Ale silnik zgasł i po wyhamowaniu auta do zera odpalił. Zatrzymałem się i pod maskę: żar i ukrop. Sprawdziłem bezpiecznik pod deską i wymieniłem przepalony od wiatraka/wycieraczki. Wymieniłem przy okazji pod maską od klimy/wiatraka-wyglądał normalnie, ale dopiero po wymianie kontrolka po uruchomieni klimy paliła się normalnie. Przed nie. Wentylator po nagrzaniu na postoju zaczął działać-temp w normie. Jadę dalej i po 1km znowu disco electronico i zgasł. Dodam, że na 5 sekund przed zapalił sie ABS na desce. Samochód odpalił jak wcześniej i dojechałem do domu. Co to jest? Dodam, że po wymianie głowicy pół roku temu. Przejechane niewiele-ok 300km. Jakieś pomysły?
Harry - Wto Cze 30, 2015 07:25

wiązka tylnej klapy do sprawdzenia,
sprawdź przewód masowy do akumulatora w jakim jest stanie

R-200 - Sro Lip 01, 2015 10:54

Urwana główna masa na nadwozie?
Vaticinator - Pią Lip 03, 2015 11:55

Po pierwsze sprawdź czy klemy nie są luźne na akumulatorze. Jeśli możesz nimi poruszyć ręką to znaczy, że trzeba je docisnąć i wszystkie straszne objawy pewnie przejdą.
TRBLMKRS - Wto Sie 25, 2015 12:57

Wybaczcie, że tak późno odpowiadam. Wymieniiłem klemę na masie. Problemy minęły jak ręką odjął. Dzięki panowie.