Zobacz temat - [Rover 200] diesel
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200] diesel

maniek6600 - Wto Lip 07, 2015 14:42
Temat postu: [Rover 200] diesel
Witajcie koledzy.Niedawno zakupiłem rovera ale mam z nim parę problemów...Pierwszy to to że straszny mół.Byłem u mechanika powiedział że pompa paliwa jest niewłasciwa bo jest mechaniczna powinna być elektryczna (cokolwiek to znaczy) oczywiscie podpinał komputer i pokazuje błędy temepratury paliwa ?? Po skasowaniu tych błędów pokazują się od razu.Ciśnienie turbo jest akceptowane.NIe wiem czy musze wymienić pompę paliwa?
Pytanie drugie.Czy da radę zrobic by gniazdo zapalniczki było aktywne nawet gdy kluczyk jest wyjęty?
Następne pytanie patrząc na silnik po lewej stronie nad wlewem płynu spryskiwaczy jest jakiś silniczek niestety umnie on jest niepodpięty...Do czego służy?
I ostatnie pytanie...W jaki sposób polużnik linkę sprzegła gdyż bierze od razu przy podłodze.....

Ukor - Wto Lip 07, 2015 16:57

Do tego "silniczka" powinna być wpięta linka pedału gazu, ale skoro masz mechaniczną pompę jest inaczej.
maniek6600 - Sro Lip 08, 2015 15:06

Dzięki kolego.....Czyli ten brak mocy jest spowodowany inną pompą paliwa? Wymiana jest droga ale z tym przyspieszeniem od 0 do 100 w granicach 30 sekund to raczej cięzko...
kadzaf - Sro Lip 08, 2015 15:21

maniek6600 napisał/a:
Byłem u mechanika powiedział że pompa paliwa jest niewłasciwa bo jest mechaniczna powinna być elektryczna

ja rowniez tak mam i na brak mocy nie narzekam ,trzeba odpowiednio ja podregulowac i auto na niej tez bedzie chulac

maniek6600 napisał/a:
Czy da radę zrobic by gniazdo zapalniczki było aktywne nawet gdy kluczyk jest wyjęty?

mozesz zlapac sie pod bezpiecznik w ktorym jest prad bez przekreconego kluczyka albo pociagnac kabel i dac przez bezpiecznik bezposrednio ze zrodla pradu

maniek6600 napisał/a:
Następne pytanie patrząc na silnik po lewej stronie nad wlewem płynu spryskiwaczy jest jakiś silniczek niestety umnie on jest niepodpięty...Do czego służy?

jak masz mechaniczna pompe nie jest on ci do niczego potrzebny

maniek6600 napisał/a:
W jaki sposób polużnik linkę sprzegła gdyż bierze od razu przy podłodze.....

sprawdz stan tej linki czy w ogole dziala w niej samonapinacz

maniek6600 - Czw Lip 09, 2015 04:01

No dzięki kolego....Tylko do kogo się udac by ją podregulować....Poznan ? Polecicie coś? :inke sprzęgła wyregulowałem.Mam jeszcze problem z przepływką.Tzn czy podpięta czy odpięta nie ma żadnej różnicy w jakości przyspieszania...Chciałem wyczyścić tak jak jest instrukcja na forum ale czy to zda sprawę......

Aha i jeszcze jedno...Chciałym rozebrac licznik bo nie wiedzieć czemu nie mam wskażnika od temperatury silnika...tzn podziałka jest ale brak wskażnika....Czy to jest wciskane czy jak?

Ukor - Sob Lip 11, 2015 15:28

Przepływką sie nie martw ten typ tak ma :)
kadzaf - Nie Lip 12, 2015 13:51

maniek6600 napisał/a:
o dzięki kolego....Tylko do kogo się udac by ją podregulować....

poszukaj tutaj na forum bylo ladnie opisane
pozdro

maniek6600 - Pon Lip 20, 2015 21:14

Przeszukałem całe forum ...typu polecani mechanicy...nic takiego nie znalazłem....Może dlatego iż jestem nowy i paru postów nie widzę