Zobacz temat - [R45 iDT] Wyciek płynu chłodniczego przy chłodnicy oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 iDT] Wyciek płynu chłodniczego przy chłodnicy oleju

marcinZG - Pią Lip 31, 2015 09:30
Temat postu: [R45 iDT] Wyciek płynu chłodniczego przy chłodnicy oleju
Od jakiegoś czasu zauważyłem szybki ubytek płynu chłodniczego. Na chodniku zaczęły pojawiać się spore plamy. Na początku wystraszyłem się HGF-u bo plamy miały konsystencję oleju rozcieńczonego płynem chłodniczym, ale dzisiaj po wizycie u mechanika okazało się, że to na szczęście (sic!) tylko, albo aż, wyciek płynu przy chłodnicy oleju, a konkretnie przy tym plastikowym króćcu wchodzącym od góry do chłodnicy oleju. Postaram się pokazać ten element na załączonym zdjęciu, łatwo rozpoznać to miejsce po żółtej kropli sączącego się z tego miejsca płynu chłodniczego. Pytanie i prośba do Was, czego i gdzie mam szukać?
Remigiusz - Pią Lip 31, 2015 10:41

W nowszych chłodnicach w środku jest termostat i jest to rozbieralne. Ten czarne pokrywki na które węzę nachodzą się odkręca Torxem i jest tam w środku O-Ring który u ciebie pewnie puścił i dlatego kapie.

Jedyna uwaga ze łatwo można główkę torxa zepsuć jak nie było jeszcze nigdy odkręcane a tak to łatwa naprawa :)

marcinZG - Pią Lip 31, 2015 10:43

Rozumiem, że sugerujesz to odkręcić i spróbować dobrać o-ring? Bo sam ten plastikowy(?) króciec pomimo tego, że da się go odkręcić, jest chyba nie do dostania nigdzie jako pojedynczy element, tylko występuje w komplecie z całą chłodnicą oleju?
RAKU_44 - Pią Kwi 28, 2017 09:31

Odkopię temat, bo po uszczelnieniu pokrywy zaworów i miski olejowej teraz wycieki przeszły na chłodnicę oleju i ucieka mi płyn chłodniczy. Czy ktoś wymieniał te oringi i zna wymiary, lub ma takową chłodnicę na wierzchu i mógłby obadać temat?