Zobacz temat - [620 Si] demontaż anteny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620 Si] demontaż anteny

t0mi - Pon Sie 10, 2015 15:26
Temat postu: [620 Si] demontaż anteny
Cześć,

Mam problem z demontażem anteny radiowej z auta - jak ją zdemontować (chodzi mi o wyjęcie jej z karoserii) ?

Silniczek od anteny jest sprawny jednak antena złamana- czy da się wymienić samą antenę z tą tasiemką z ząbkami, która idzie w środku anteny ?

I czy ktoś posiada taką antenę ?

tomii620si - Pon Sie 10, 2015 17:38

Niby sie da...

Co do wyjecia.. zdejmujesz boczek w bagazniku.. odkrecasz silniczek - nie pamietam teraz totalnie co i jak bo to bylo milion lat temu.. 1 albo 2 śruby ? i odpinasz zasilenia i kabel antenowy... Ale aby wyjąc antene musisz tez odkrecic z zew. strony ten chrom.. Ma on 2 dziurki.. mozesz spróbować jakims kluczem jak masz taki mały ala do szlifierki.. jako, że ja nie mam zrobiłem to troche chamsko ale nie uszkodziłem a poszlo - b. mały śrubokręt (taki metalowy co kupuje sie w lidli 5szt za 5zł jednorazowego użytku) i "wsadziłem" go w tą dziurke pod kątem i powoli delikatnie młoteczkiem pukajac odkrecałem.. jak kawałek odpusci to powinno pójść..

2. metoda - u kumpla w Roverze to robiłem a nie miałem zbytnio narzedzi - szmata, żabka i odkrecalem to żabką przez szmate aby nie porysować..

t0mi - Wto Sie 11, 2015 10:26

tomii620si faktycznie w mocowaniu anteny są takie otworki - sprawdzę dzisiaj.

Na razie auto otrzymało nowe płyny i drążki kieorwnicze. Już niebawem czeka je sporo kilometrów.