Zobacz temat - [R25] Jak wymontować całą tylną kanapę?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Jak wymontować całą tylną kanapę?

BrunoWarcianski - Nie Sie 30, 2015 12:24
Temat postu: [R25] Jak wymontować całą tylną kanapę?
Mam R25 2.0 iDT 5d. Rocznik 2000. Import z Niemiec.
Chcę wymontować w całości tylną kanapę, czyli tak oparcie jak i siedzisko.
Czy to możliwe? Jak to zrobić?


Dotąd nie znalazłem, choć przeglądałem forum i korzystałem z "szukajki". Chodzi mi oczywiście tez o taki demontaż, żeby można było z powrotem zamontować całość bez szkód.

Proszę o rady :roll:

zdzichu - Nie Sie 30, 2015 13:03

Oparcie po złoźeniu trzeba wyciągnąć z bolców przy nadkolach. Kanapa jest przykręcana trzema śrubami od strony bagaźnika. Po odkręceniu podnieś ją do góry i wysuń z zaczepów z przodu.
BrunoWarcianski - Nie Sie 30, 2015 18:48

Dziękuję za podpowiedź. Kanapa wymontowana :)

To może, żeby już zostało dla innych:

1. należy złożyć tylne oparcie;
2. patrząc od strony bagażnika w miejscu łączenia oparć przy podłodze widać łeb śruby 13-stki - należ ją wykręcić,
3. ta śruba to blokada skobla, więc teraz po jej wykręceniu należy szarpnąć kolejno oparciami do góry,
4. następnie mając jedną stronę oparcia luźną, ciągniemy je do wewnątrz, żeby zwolnić bolce, które zaparte są w nadkolach,
5. oparcia są wymontowane, więc czas na siedzisko,
6. siedzisko z tyłu trzymają 3 śruby 10-tki, które należy wykręcić,
7. z przodu pozostały już tylko dwa hakowe zaczepy, które zwolnią się po odchylenia siedziska do góry i popchnięciu do przodu.

Rover zamienia nam się w vana i można przewieźć naprawdę sporo :)

NoPE - Pon Sie 31, 2015 13:09

To ja zabiję klina. Można siedzisko lekko podnieść nie ruszając oparcia? Musze przepuścić środkiem kabel sygnałowy i coś nie bardzo chce przejść...