Zobacz temat - [R75] Huczenie/buczenie przy schodzeniu z obrotów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Huczenie/buczenie przy schodzeniu z obrotów

karolj - Czw Wrz 10, 2015 00:59
Temat postu: [R75] Huczenie/buczenie przy schodzeniu z obrotów
Cześć!
Od dłuższego czasu mój Rover zaczął dziwnie huczeć przy zdjęciu nogi z gazu. Dzieje się to zarówno na luzie na postoju jak i przy hamowaniu silnikiem. Muszę wejść powyżej 2k obrotów i podczas spadania obrotów do jałowych słyszę to buczenie. Jest to dźwięk o jednej częstotliwości (około 500Hz), która się raczej nie zmienia.
Wyczytałem na angielskim forum, że dużo ludzi ma ten problem. Teoria jest taka, że przewody wysokiego ciśnienia paliwa potrafią rezonować i stąd ten dźwięk. Rezonans powstaje prawdopodobnie przez regulator wysokiego ciśnienia. Niektórym wymiana tego regulatora pomaga. Znacznie częściej ten objaw występuje w poliftach.

Zastanawiam się jednak, czy problem nie leży gdzieś indziej. Niedawno wymieniałem filtr paliwa i okazało się, że przez pewien czas, kiedy jeździłem na nowym filtrze, ten głupi dźwięk zniknął. Pojawił się po jakichś 50km. Idąc tym tropem zacząłem się zastanawiać, czy może pompa paliwa w baku nie jest na wykończeniu?

Ma ktoś z was taki problem?
Sprawa wyjątkowo upierdliwa przy zmianie biegu - wciskam sprzęgło, obroty zaczynają spadać i słyszę wycie pod maską.

Link do wspomnianego forum: http://www.the75andztclub...read.php?t=8256

Pozdrawiam