Zobacz temat - [R25] , Manetka Wycieraczek.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] , Manetka Wycieraczek.

Jagi - Pią Wrz 11, 2015 09:56
Temat postu: [R25] , Manetka Wycieraczek.
Witam mam pytanie co do manetki . Może ktoś z was już rozbierał i wie dokładnie :) . Mianowicie - ułamała mi się manetka w środku i potzebuję wiedzieć czy te manetki wymienia się razem (lewa , prawa) , czy są one rozkręcane jak np w hondzie . Jedni handlarze sprzedają obie a inni jedną . Chce wiedzieć :) Proszę o pomoc .

https://omoto.pl/file/usr/f/f757b/1/172633/d5-edced8bb2d356e2f5403947bd2a37157.jpg

Zdjęcie przykładowe .

prebenny - Pią Wrz 11, 2015 10:09

Nie wiem jak w R25 ale w R75 można pojedynczo je odkręcić od taśmy kierownicy.

Patrząc na zdjęcie też widać śrubki przy manetkach więc powinno się je dać odkręcić.

bociannielot - Pią Wrz 11, 2015 10:48

Wymienic i jedna manetkę możesz i cały przełącznik zespolony. Dużo mocy dodał Ci stożek? :lol: .
Jagi - Pią Wrz 11, 2015 11:43

Co do mocy , jest troche poprawa i do tego czuć że żyje na wyższych obrotach .Pięknie się wkręca
bociannielot - Pią Wrz 11, 2015 11:52

Za to dół masz gorszy ;-) a jakbys zmierzył na hamowni przed i po to mógłbyś się nieźle zdziwic ;-)
Jagi - Pią Wrz 11, 2015 11:57

Nie wiem czy bym się zdziwił przed stożkiem leciał 185 km/h na zimówkach . A już na dolocie leciał 200 km/h na tych samych oponach i tej samej trasie . Nie jest to auto rajdowe a zwykły cywil nie startuje w kzk czy innych więc mija się z celem oczekiwanie osiągów po tak nikłej modyfikacji . Chodziło o dzwięk czysto z silnika , bo nie każdy lubi komin z tyłu auta który pierdzi bez sensu :)

A w temacie chodzi o manetke :)

bociannielot - Pią Wrz 11, 2015 12:20

Jagi, i tą manetkę wymienisz w dowolny opisany wyżej sposób, ja kupiłem cały przełącznik zespolony jak wymieniałem, koszt praktycznie taki sam jak pojedynczej manetki a trudniej coś przypadkiem połamać ;)
shrek - Wto Wrz 15, 2015 12:45

Manetka jest w pełni rozbieralna. Ja miałem zabawę z manetką kilka lat temu i nie wszystko pamietam dokładnie, ale zdaje się, ze kupiłem wtedy manetkę z Hondy i przy próbie montazu okazało się, ze w całości nie pasuje. Na szczęście udało mi się obie "wybebeszyć" i z dwóch poskładać jedną sprawną - tak jeżdżę już trzy lata bez problemów. Cała opracja zajęła mi około jednej godziny.
Irek