Zobacz temat - [R75] Domykanie szyb.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Domykanie szyb.

tomekh01 - Pon Maj 24, 2010 10:46
Temat postu: [R75] Domykanie szyb.
Czy domykanie szyb jest poprzez zamek centralny czy alarm? U mnie nie domyka.
staf - Pon Maj 24, 2010 10:52

tomekh01,
http://forum.roverki.eu/v...+domykanie+szyb

tomekh01 - Pon Maj 24, 2010 10:58

Dzięki. Czyli nie ma.
kris-tofer - Pon Maj 24, 2010 14:40

Domykanie i otwieranie szyb z kluczyka w R75 działa
Trzeba włączyć tą funkcję komputerem serwisowym T4 i jeśli przekręcisz kluczyk w prawo, czyli zamykasz auto i trzymasz przekręcony kluczyk wówczas szyby zaczynają się podnosić - wszystkie te które są otwarte. Tak samo jest gdy otwierasz kluczyk i trzymasz go przekręcony w lewo to wszystkie szyby opadają.

tomekh01 - Pon Maj 24, 2010 14:45

Czyli jak to włączyć?
kris-tofer - Pon Maj 24, 2010 14:58

tomekh01, jedziesz do serwisu tam gdzie mają komputer T4 na diagnostykę i prosisz o włączenie tej funkcji, to wszystko. Możesz jechać np. do Babic
tomekh01 - Pon Maj 24, 2010 15:11

Dzięki. Podjade do Babic.
sknerko - Pon Maj 24, 2010 21:15

kris-tofer napisał/a:
Domykanie i otwieranie szyb z kluczyka w R75 działa

a czy wszystkie to maja? bo nie wydaje mi się. Pytałem chyba JOWIEGO dawno temu i o ile pamiętam u mnie nie da się tego zrobić

kris-tofer - Pon Maj 24, 2010 22:11

sknerko, mi się wydaje, że źle Ci się wydaje :) toć buda ta sama, wszelkie moduły komfortu, czy gdzie by ta opcja nie była zapisana są te same, więc nie rozumiem stanu rzeczy, że domykania szyb ma nie być we wszystkich... Może tylko Twój mechanik nie potrafi uruchomić tej opcji, bonie ogarnął do końca angielskiego?
sknerko - Pon Maj 24, 2010 22:37

Stary czy ty wiesz kto to PHJOWI? http://forum.roverki.eu/p...wprofile&u=7011
O ile mnie pamięć nie myli to muszą być jakieś czujniki w szybach żeby to działało a nie we wszystkich to jest.

kris-tofer - Pon Maj 24, 2010 22:45

sknerko napisał/a:
Stary czy ty wiesz kto to PHJOWI?
mechanikiem, który czasami może się mylić, a Ty traktujesz go jak jakiegoś bożka?
Nie mam w szybach żadnych czujników i wszystkie mi działają, myślę, że wystarczy mieć tylko wszystkie szyby elektryczne.
Pogadaj z mariuszem418 bo ja się nie muszę na wszystkim znać, Ty widać nie masz akurat w tym temacie absolutnie żadnej wiedzy, wysuwasz tylko niepotrzebne domysły.

apples - Pon Maj 24, 2010 22:57

sknerko napisał/a:
O ile mnie pamięć nie myli to muszą być jakieś czujniki w szybach żeby to działało a nie we wszystkich to jest.
Nic nie musi być.
kris-tofer napisał/a:
a Ty traktujesz go jak jakiegoś bożka?
Zeus? :mrgreen:
kris-tofer napisał/a:
wystarczy mieć tylko wszystkie szyby elektryczne.
Ma rację. Funkcji domykania nie włączy się w autach które nie mają elektrycznych szyb bo jest inne nawet GM6.
sknerko - Wto Maj 25, 2010 00:00

kris-tofer, zapytałem czy jesteś pewien że we wszystkich, bo ja tego pewny nie jestem a ty wyjeżdżasz z krytyką JOWIEGO. Czemu mam wierzyć mariuszowi418? bo ty mu wierzysz? jakiś bożek? ;)
apples napisał/a:
sknerko napisał/a:
O ile mnie pamięć nie myli to muszą być jakieś czujniki w szybach żeby to działało a nie we wszystkich to jest.

Nic nie musi być.

widocznie słabą mam pamięć.
jak będę u JOWIEGO włączę domykanie a może na zlocie :hm:

kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 08:33

Tak sknerko, jestem tego pewny, nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby skrytykować PHJOWI jednak Twoje słowa świadczyły o pełnym zaufaniu do PHJOWI Ja nauczyłem się jednego, żeby nikomu nie wierzyć, nie ważne czy to PHJOWI czy mariusz418 nikt nie jest nieomylny, a Ty skoro nie jesteś pewny czy jest te domykanie w każdym czy nie ma, to nie mieszaj koledze tomekh01, w temacie
sknerko - Wto Maj 25, 2010 08:49

Moje slowa o niczym nie świadczyły zadałem proste pytanie i wytłumaczyłem dlaczego pytam. Jak tak będziecie z applesem odpowiadać na proste pytanie z uzasadnieniem to każdy będzie wolał założyć swój watek z pytaniem niż podłączać się pod inny, a tak się chyba robi na forum, że jak jest jeden wątek to nie zakłada się dubla czy o czymś nie wiem.

Doszukałem się czemu pamiętałem ze coś jest z tym nie halo, otóż pytałem JOWIEGO kiedyś czy jest opcja automatycznego domknięcia przy uzbrajaniu alarmu a takiej nie ma. A z tymi czujnikami też coś jest ale nie mam czasu szukać szczegółó, jak się uszkodzą to szyba jedzie "na raty" w dół albo w górę. takie coś kojarzę.

kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 09:01

sknerko, wiesz, że gdzieś tam coś Ci dzwoni ale nie wiesz w którym kościele :)
Nie ma domykania szyb jak zamykasz auto z pilota - to sprawdziłem sam, więc jestem tego absolutnie pewny, może Jowi też miał to na myśli tylko coś pokręciłeś
sknerko napisał/a:
A z tymi czujnikami też coś jest ale nie mam czasu szukać szczegółó
sknerko napisał/a:
takie coś kojarzę
takie odpowiedzi od eksperta działu porady techniczne? chyba tą belkę na pagonie dostałeś z przypadku :)

sknerko napisał/a:
Stary czy ty wiesz kto to PHJOWI?
sorry stary, ale zabrzmiało to bardzo przekonująco, och :)
Na swoje pytanie
sknerko napisał/a:
a czy wszystkie to maja? bo nie wydaje mi się
dostałeś prostą odpowiedź, więc nie wiem dlaczego tak się upierasz
sknerko - Wto Maj 25, 2010 09:17

Czy ekspert musi wszystko wiedzieć? czy gdzieś jest napisane że za wszechwiedzę dostaje się taką nazwę? dostałem to przypadkiem bo dużo razy pomogłem. kris-tofer, pomagaj to ci też dadzą a nie komuś wygadujesz. Co do domykania z pilota przeczytaj jeszcze raz spokojnie moją poprzednią odpowiedź i przestań się czepiać że chce się czegoś dowiedzieć.
kris-tofer napisał/a:
takie odpowiedzi od eksperta działu porady techniczne? chyba tą belkę na pagonie dostałeś z przypadku

czy wątek jest o tym czy o domykaniu? napisałem o tym bo wcześniej o tym wspomniałem myśląc ze może mieć to związek. A jak ci się moje odpowiedzi nie podobają to zgłoś do weryfikacji moderatorom komu przyznają eksperta. Ja się nie prosiłem.
kris-tofer napisał/a:
sknerko napisał/a:
Stary czy ty wiesz kto to PHJOWI?

sorry stary, ale zabrzmiało to bardzo przekonująco, och

Czy to sugeruje ze mam do niego pełne zaufanie? raczej nie. A znam JOWIEGO osobiście i wiem ze pracował za granica przy roverkach więc kłopotów z angielskim nie ma
kris-tofer napisał/a:
Może tylko Twój mechanik nie potrafi uruchomić tej opcji, bonie ogarnął do końca angielskiego?
jak Ty to bezczelnie sugerujesz.
kris-tofer napisał/a:
dostałeś prostą odpowiedź, więc nie wiem dlaczego tak się upierasz

Nie dostałem prostej odpowiedzi bo zaciemniasz moduły komfortu są różne i zależą od ilości szyb elektrycznych w aucie. I przy niczym się nie upieram, napisałem że sobie to włączę przy okazji czyli uwierzyłem, tylko ty nie potrafisz tego dostrzec.

apples - Wto Maj 25, 2010 09:25

sknerko napisał/a:
Jak tak będziecie z applesem odpowiadać na proste pytanie z uzasadnieniem
Znowu masz jakiś problem do mnie. W przeciwieństwie do Ciebie potrafię odpowiedzieć pytającemu na jego pytanie nie na podstawie czegoś zasłyszanego i niepewnego. Jak się nie znasz lub nie masz pojęcia to się nie odzywaj już bo ostatnio robisz tylko zamieszanie swoimi wywodami i nic ciekawego nie wnosisz do tematu. Same suche fakty których nie potrafisz wytłumaczyć bo nie masz pojęcia. Czepianie się i doszukiwanie się w innych złych cech wychodzi Ci najlepiej.

sknerko napisał/a:
dostałem to przypadkiem
:lol:
sknerko napisał/a:
zaciemniasz moduły komfortu są różne
??
kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 09:26

sknerko napisał/a:
Czy ekspert musi wszystko wiedzieć?
jeśli nie wie to chyba nie powinien pisać, że coś tam, gdzieś tam coś było ale nie chce mi się pisać albo nie mam czasu...
sknerko napisał/a:
kris-tofer, pomagaj to ci też dadzą a nie komuś wygadujesz

nikomu nie wygaduję, zwracam tylko uwagę i nie muszę mieć eksperta, żeby pomagać innym tak? i wcale mi się nie marzy być ekspertem, bo moja wiedza nie dorównuje jeszcze wiedzy innych ekspertów.
sknerko napisał/a:
Czy to sugeruje ze mam do niego pełne zaufanie? raczej nie
dlatego poradziłem Ci, żebyś zaciągnął też wiedzy u innych mechaników, nie tylko u jednego, z całym szacunkiem dla Jowiego.
SeniorA - Wto Maj 25, 2010 09:27

http://forum.roverki.eu/v...light=domykanie
kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 09:28

apples napisał/a:
sknerko napisał/a:
aciemniasz moduły komfortu są różne
?
tu chyba w wypowiedzi Sknerko powinien być przecinek po "zaciemniasz" inaczej wypowiedź nie miałaby sensu:)
apples - Wto Maj 25, 2010 09:39

SeniorA również zauważył że PHJOWI w każdym linku pisze inaczej lub nie potrafi tego wytłumaczyć. Dzięki :wink:
kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 09:45

Z Linku podanego przez SeniorA wynika, że wszyscy ci najbardziej doświadczeni w poradach technicznych byli w błędzie, mój Roverek jest przykładem na to, że opcja domykania szyb jest dostępna, wystarczy włączyć ją przez T4 podobnie uruchamia się funkcję stałych świateł dziennych.
Mariusz418 - Wto Maj 25, 2010 10:06

WITAM

POTWIERDZAM NIE W KAŻDYM DA SIE ZAPROGRAMOWAĆ ..


POZDRAWIAM

apples - Wto Maj 25, 2010 10:06

Mariusz418 napisał/a:
POTWIERDZAM NIE WKARZDYM DA SIE ZAPROGRAMOWAĆ ..
To napisz w których nie. Czy w innych przypadkach niż opisałem?
kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 10:11

apples napisał/a:
To napiszcie w których nie.

pewnie te egzemplarze z poniedziałku składane na kacu w fabryce :mrgreen:

apples - Wto Maj 25, 2010 10:19

kris-tofer napisał/a:
pewnie te egzemplarze z poniedziałku składane na kacu w fabryce :mrgreen:
Pewnie tak, bo póki co żaden z fachowców nie potrafi jasno napisać dlaczego nie we wszystkich.
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 10:53

oficjalnie NIE BYŁO TEJ OPCJI w modelu 75 , nigdzie nikt nie wypisał że można dopisać , ale z własnych doświadczeń widzę że to zależy od wersji softu w module komfortu , i tego mogę wysunąć przypuszczenie że powyżej softu 5.0 można dopisać ,ale zbyt mało aut ma wyższy soft żeby to sprawdzić.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 10:53 ]
kris-tofer napisał/a:
sknerko, mi się wydaje, że źle Ci się wydaje :) toć buda ta sama, wszelkie moduły komfortu, czy gdzie by ta opcja nie była zapisana są te same, więc nie rozumiem stanu rzeczy, że domykania szyb ma nie być we wszystkich... Może tylko Twój mechanik nie potrafi uruchomić tej opcji, bonie ogarnął do końca angielskiego?


lepiej poznaj ludzi , a nie pisz bzdur :cool:

Mariusz418 - Wto Maj 25, 2010 10:56

witam

jak się da to się dopisze niekture maja niekture nie


pozdrawiam

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 10:56 ]
witam


po podłączeniu dopiero sie okarze ,,,aplese ,,, nie jest to takie proste jak konstrukcia gwozdzia

pozdrawiam

kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 10:58

Mariusz418, a od czego to zależy czy da się dopisać czy nie?
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 11:00

teoretycznie jest kilka t4 bez cwaniakowania może powiem że z 3-4 osoby w kraju co potrafią go ogarnąć :/

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 11:00 ]
nie wiem jak marian , ale ja zauważyłem że wszystko rozbiega się o wersje softu w BCU

kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 11:02

PHJOWI napisał/a:
lepiej poznaj ludzi , a nie pisz bzdur :cool:
nie muszę, o fachowości mechaników dowiem się więcej czytając jego wypowiedzi, a opinie różnych ludzi są różne.
Tomek1212 - Wto Maj 25, 2010 11:05

Swoją drogą to dziwne, że w 10lat starszej serii 800 jest funkcja domykania (szyb i szyberdachu) zarówno z kluczyka jak i z pilota i nie trzeba żadnego sprzetu diagnostycznego, żeby te funkcje uruchamiać.
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 11:11

kris-tofer napisał/a:
PHJOWI napisał/a:
lepiej poznaj ludzi , a nie pisz bzdur :cool:
nie muszę, o fachowości mechaników dowiem się więcej czytając jego wypowiedzi, a opinie różnych ludzi są różne.


szkoda że nie znasz opinii tych co dzwonią i spokojnie tracę czas na to żeby poradzić coś , przez telefon nawet w czasie niedzieli i świąt , bo przeważnie nikt nie podziękuje a już nie jednemu przez telefon pomogłem.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 11:11 ]
Tomek1212 napisał/a:
Swoją drogą to dziwne, że w 10lat starszej serii 800 jest funkcja domykania (szyb i szyberdachu) zarówno z kluczyka jak i z pilota i nie trzeba żadnego sprzetu diagnostycznego, żeby te funkcje uruchamiać.


800 inna bajka , w 75 niestety są wpływy Bmw i przez to ten burdel w sterownikach.

apples - Wto Maj 25, 2010 11:11

Mariusz418 napisał/a:
witam

jak się da to się dopisze niekture maja niekture nie
:) To tak jak niektórzy odpowiadaj: Nie. Dlaczego nie? Bo nie. :shock:
PHJOWI napisał/a:
teoretycznie jest kilka t4 bez cwaniakowania może powiem że z 3-4 osoby w kraju co potrafią go ogarnąć :/
Jak ktoś ma problemy to można skorzystać z pomocy Keith Alexander http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=189394 :wink:

Według Rover 75 Body Electrics jeżeli ktoś ma czujnik deszczu a zacznie padać to również powinny się domknąć.

kasjopea - Wto Maj 25, 2010 11:14

Panowie macie pomagać ludziom, a nie robić wycieczki osobiste. Proszę o spokój w temacie.
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 11:14

apples napisał/a:
Mariusz418 napisał/a:
witam

jak się da to się dopisze niekture maja niekture nie
:) To tak jak niektórzy odpowiadaj: Nie. Dlaczego nie? Bo nie. :shock:
PHJOWI napisał/a:
teoretycznie jest kilka t4 bez cwaniakowania może powiem że z 3-4 osoby w kraju co potrafią go ogarnąć :/
Jak ktoś ma problemy to można skorzystać z pomocy Keith Alexander http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=189394 :wink:

Według Rover 75 Body Electrics jeżeli ktoś ma czujnik deszczu a zacznie padać to również powinny się domknąć.



to po co jest nasze forum niech się wszyscy zwracają do niego :razz:

kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 11:15

PHJOWI, to wynika z Twojej dobrej woli, nie musisz pomagać jeśli nie chcesz, skoro bawimy się już w wygarnianie tego kto jest zadowolony a kto nie, to powiem Ci, że tak pomagasz w niedzielę i święta, a mi nie odpisałeś nawet na PW jak kiedyś pisałem do Ciebie pytanie odnośnie jakiejś usterki. Odpisał mi Marian_K pomimo iż praktycznie już się na forum nie pojawia.
apples - Wto Maj 25, 2010 11:16

PHJOWI napisał/a:
w 75 niestety są wpływy Bmw i przez to ten burdel w sterownikach.
Przecież to E46. Nawet komunikacja softu jest identyczna bo przez IPK.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 11:16 ]
PHJOWI napisał/a:
to po co jest nasze forum niech się wszyscy zwracają do niego :razz:
To po co się udzielasz jak nie potrafisz sensownie wytłumaczyć i dobrze napisać :razz: Nikt nie błagał Ciebie abyś to napisał.
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 11:16

kasjopea napisał/a:
Panowie macie pomagać ludziom, a nie robić wycieczki osobiste. Proszę o spokój w temacie.



kasjo widzisz młodzież przyszła i robi rozwalkę , gdzie ta ekipa kiedy powstawało to forum :) pozdrawiam i spokój nastał w ciemnogrodzie HI HI.

apples - Wto Maj 25, 2010 11:19

PHJOWI napisał/a:
kasjo widzisz młodzież
Dziadek jesteś?
PHJOWI napisał/a:
pozdrawiam i spokój nastał w ciemnogrodzie HI HI.
Jesteś chamem po prostu.
Tomek1212 - Wto Maj 25, 2010 11:19

PHJOWI napisał/a:

Tomek1212 napisał/a:
Swoją drogą to dziwne, że w 10lat starszej serii 800 jest funkcja domykania (szyb i szyberdachu) zarówno z kluczyka jak i z pilota i nie trzeba żadnego sprzetu diagnostycznego, żeby te funkcje uruchamiać.


800 inna bajka , w 75 niestety są wpływy Bmw i przez to ten burdel w sterownikach.


A to dziwne, bo przecież BMW już od serii 3 (E36, E46) miało domykanie, serii 5 (E34, E39) też jak równiez seria 7 (E32 E38), o nowszych już nie mówie bo też posiadają, więc czemu R75 nie dostał ?

apples - Wto Maj 25, 2010 11:20

PHJOWI napisał/a:
epiej byście sami sensownie udzielali rad ,bo ,był u mnie koleś co ktoś z tego forum udzielił mu porady o problemach z odpalaniem nakupił chłop czujników wałka , i dupa to samo , sprawdzona diagnoza i okazało się że wtrysk padł .
Napisz kto, bo może się okazać że Twój przyjaciel ekspert sknerko.

I nie kasuj postów Pan Panie PHJOWI

kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 11:21

PHJOWI napisał/a:
młodzież przyszła i robi rozwalkę
nie potrafisz jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, więc nie dziw się, że ja czy ktoś inny stara się dociec sprawy.
PHJOWI napisał/a:
gdzie ta ekipa kiedy powstawało to forum
co mądrzejsi pewnie w porę odeszli :razz:
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 11:23

apples napisał/a:
PHJOWI napisał/a:
kasjo widzisz młodzież
Dziadek jesteś?
PHJOWI napisał/a:
pozdrawiam i spokój nastał w ciemnogrodzie HI HI.
Jesteś chamem po prostu.


co ty fikasz do mnie :?: jakim chamem , żartobliwie napisałem żeby uspokoić dyskusje , a tu zaraz od chama CO SIĘ DZIEJE Z TYM FORUM ,

kasjopea - Wto Maj 25, 2010 11:23

apples,
apples napisał/a:
Jesteś chamem po prostu.
za to masz warn.
staf - Wto Maj 25, 2010 11:25

Naciągnięta "struna" dyskusji na maksa. Odpuście :wink:
kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 11:26

PHJOWI napisał/a:
co ty fikasz do mnie :?:
a za to się warn nie należy? lub za usuwanie postów przez Jowiego?
apples - Wto Maj 25, 2010 11:29

PHJOWI napisał/a:
żartobliwie napisałem żeby uspokoić dyskusje , a tu zaraz od chama CO SIĘ DZIEJE Z TYM FORUM ,
Jeżeli nie potrafisz używać znaków interpunkcyjnych i wyrażać w sposób prawidłowy swoich emocji to nie dziw się ze tak to odebrałem. Bo sobie nie pozwolę by ktoś mnie nazywał Ciemnogrodem.

kasjopea - Wto Maj 25, 2010 11:29

Może nie, ale za to na pewno
PHJOWI napisał/a:
spokój nastał w ciemnogrodzie HI HI.
.
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 11:29

post skasowałem przez przypadek , a co do tego nie wiem kto to był bo mi koleś nie powiedział , nigdy nie byłem chamski na tym forum , każdemu pomagam jak mogę , nikt nie jest nie omylny, sknerko jest moim klientem , jeśli ma jakieś pytania dzwoni, lubię ten klub , lubię ludziom pomagać.
kasjopea - Wto Maj 25, 2010 11:33

Ostrzegam Was. Wrzućcie na luz. Ile razy trzeba Wam zwracać uwagę? To nie pierwszy temat. Sądzicie, że skoro nie robi tego admin lub moderator mężczyzna, to możecie to zlewać? Mylicie się. Proszę o spokój.
kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 11:33

PHJOWI napisał/a:
nikt nie jest nie omylny
dobrze, że to zauważyłeś, tylko nia każdy potrafi się do swojego błędu przyznać.
sknerko - Wto Maj 25, 2010 11:33

No to się okazuje ze jednak ekspert miał racje ale nikt już przepraszam nie napisze, ani nie powie ze się jednak mylił bo przypadkiem źle by to wyglądało.
W krótkim czasie widzę po raz kolejny, że się inne eksperty mylą :wink:

PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 11:33

a czy konkretnie napisałem że ty to ciemnogród , ogólnie napinałem bo tak dyskusja zeszła na psy i tyle , pozdrawiam.
apples - Wto Maj 25, 2010 11:34

Nie mam zamiaru z nikim tu prowadzić potyczek. Jedna prośba tylko do Ekspertów i fachowców jeżeli napiszą że czegoś nie można lub nie da rady to niech tylko krótko to uzasadnią lub niech napiszą że porostu nie wiedzą. temat by się zakończył w 1 poście.

Co do słów moich to jeżeli PHJOWI miałeś inne intencje niż odebrałem to Przepraszam, jeżeli nie to podtrzymuje swoje słowa.

sknerko napisał/a:
No to się okazuje ze jednak ekspert miał racje
jak napiszą że od softu tego można, a od tego nie można i okażę się że masz rację to na 100% Cię Przeproszę i się zamknę.
kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 11:34

kasjopea napisał/a:
Proszę o spokój
skoro prosisz, to już będzie spokój :wink:
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 11:40

kasjopea napisał/a:
Ostrzegam Was. Wrzućcie na luz. Ile razy trzeba Wam zwracać uwagę? To nie pierwszy temat. Sądzicie, że skoro nie robi tego admin lub moderator mężczyzna, to możecie to zlewać? Mylicie się. Proszę o spokój.


tak jest szefowa :) pozdrawiam

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 11:40 ]
apples napisał/a:
Nie mam zamiaru z nikim tu prowadzić potyczek. Jedna prośba tylko do Ekspertów i fachowców jeżeli napiszą że czegoś nie można lub nie da rady to niech tylko krótko to uzasadnią lub niech napiszą że porostu nie wiedzą. temat by się zakończył w 1 poście.

Co do słów moich to jeżeli PHJOWI miałeś inne intencje niż odebrałem to Przepraszam, jeżeli nie to podtrzymuje swoje słowa.


właśnie to to chodzi że nie lubie potyczek i zatyczek:) , wolę ludziom pomagać bo taki jest cel tego forum , jeszcze raz powiadam że nie miałem zamiaru kogoś obrazić ale uspokoić , tą przepychankę między innym na mój temat ,

może nie tyle nie wiemy co nie można zrozumieć mechanizmu dodawania przez fabrykę tej funkcji , ponieważ to co pisze w rave też nie jest zgodne z prawdą sam miałem 75 z czujnikiem deszczu i nie miał domykania w opcjach, a mam 2004 bez czujnika i jest.
Także pozdrawiam wszystkich "nerwusów" :) (oczywiśnie żart)

apples - Wto Maj 25, 2010 11:41

kasjopea napisał/a:
Sądzicie, że skoro nie robi tego admin lub moderator mężczyzna, to możecie to zlewać?
Mi to jest obojętne czy jesteś mężczyzną czy kobietą. Dla mnie jesteś moderatorem :wink:

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 11:41 ]
PHJOWI napisał/a:
onieważ to co pisze w rave też nie jest zgodne z prawdą
Ja korzystam w tym przypadku z Rover 75 Body Electrics.
kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 11:42

PHJOWI napisał/a:
sam miałem 75 z czujnikiem deszczu i nie miał domykania w opcjach, a mam 2004 bez czujnika i jest
to co piszesz, że nie ma takiej opcji w ogóle, skoro sam masz w swoim?
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 11:49

to ten sam temat , rover niestety nie ma dopracowanych dokumentów technicznych , a to zapomną śrubkę umieścić a to , w schemacie brakuje przekażnika.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 11:46 ]
kris-tofer napisał/a:
PHJOWI napisał/a:
sam miałem 75 z czujnikiem deszczu i nie miał domykania w opcjach, a mam 2004 bez czujnika i jest
to co piszesz, że nie ma takiej opcji w ogóle, skoro sam masz w swoim?


a po co robić nadzieje komuś , najpierw trzeba sprawdzić na kilku egzemplarzach i to publicznie ogłosić niże , na lewo i prawo głosić , i potem przy kliencie klapa , bo nie ma takiej opcji.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 11:49 ]
np. otwarcie mówię o sprawdzeniu przebiegu w 75 i wiem w których modułach siedzi ,a dajmy na to serwis w Komornikach twierdzi uparcie że w 75 się nie sprawdzi przebiegu. Kilka auto kilka badań i jak pewne to będzie ogłoszone żeby klient wiedział sam już czy może mieć tą opcje czy nie , na razie stoję przy tym że powyżej 5.0 jest ta opcja.

apples - Wto Maj 25, 2010 11:49

PHJOWI a jaką płytę masz do Rovera 75? DST ...... ?
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 11:50

dst00006v
apples - Wto Maj 25, 2010 11:51

PHJOWI napisał/a:
p. otwarcie mówię o sprawdzeniu przebiegu w 75 i wiem w których modułach siedzi ,a dajmy na to serwis w Komornikach twierdzi uparcie że w 75 się nie sprawdzi przebiegu
To niech przeczyta Rover 75 Body Electrics i tam jest jasno napisane że zapisuje dodatkowo w LSM co 100km.
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 11:51

apples napisał/a:
PHJOWI napisał/a:
p. otwarcie mówię o sprawdzeniu przebiegu w 75 i wiem w których modułach siedzi ,a dajmy na to serwis w Komornikach twierdzi uparcie że w 75 się nie sprawdzi przebiegu
To niech przeczyta Rover 75 Body Electrics i tam jest jasno napisane że zapisuje w LSM co 100km.


nie tylko LSM , bo i w EWS

kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 11:52

PHJOWI napisał/a:
a po co robić nadzieje komuś
bo być może zaineresowny ma możliwość włączenia te funkcji? zamiast pisać ze się nie da, trzeba pisać, że nie we wszystkich - ale to też nie jest pewne
kasjopea - Wto Maj 25, 2010 11:56

Panowie ja mam nieodparte wrażenie, że niektórym z Was się od tych Ekspertów w tylnych częściach ciała poprzewracało. Jeszcze raz przypominam, to nie jest jakiś awans dla Was, tylko informacja dla innych (szczególnie tych zielonych w temacie), że można Wam w dużym stopniu zaufać. Owszem, możecie się mylić, to ludzkie, ale teraz musicie podwójnie uważać na to, co piszecie, aby nie wprowadzać czytających w błąd.
apples - Wto Maj 25, 2010 12:01

PHJOWI napisał/a:
na razie stoję przy tym że powyżej 5.0 jest ta opcja.
To napisz jeszcze od którego roku jest ten soft i czy można go uaktualnić?

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 12:01 ]
PHJOWI napisał/a:
dst00006v
Czy DST0004 nie jest nowsza i czy nie to może mieć również wpływu na włączanie tych funkcji bo np. może mieć jakiś błąd.?
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 12:16

kris-tofer napisał/a:
PHJOWI napisał/a:
a po co robić nadzieje komuś
bo być może zaineresowny ma możliwość włączenia te funkcji? zamiast pisać ze się nie da, trzeba pisać, że nie we wszystkich - ale to też nie jest pewne


jeśli jest taka opcja ja informuję klienta , i jeśli się zgadza to programujemy , a nie ma opcji to nie ma tematu , ale to dopiero widzę po podpięciu T4

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 12:16 ]
apples napisał/a:
PHJOWI napisał/a:
na razie stoję przy tym że powyżej 5.0 jest ta opcja.
To napisz jeszcze od którego roku jest ten soft i czy można go uaktualnić?

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 12:01 ]
PHJOWI napisał/a:
dst00006v
Czy DST0004 nie jest nowsza i czy nie to może mieć również wpływu na włączanie tych funkcji bo np. może mieć jakiś błąd.?


żeby było śmieszniej software 5.0 występował różnie i tu jeszcze jestem na etapie przeglądów BCU .żeby ustalić od którego rocznika występował

dst00006v jest najnowszym dostępnym softem do t4 , raczej nie ma wpływu na włączanie opcji . Ponieważ t4 wywołuje bcu do tablicy i bcu opisuje co można zmienić.

kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 12:20

PHJOWI napisał/a:
jeśli jest taka opcja ja informuję klienta , i jeśli się zgadza to programujemy , a nie ma opcji to nie ma tematu , ale to dopiero widzę po podpięciu T4
przecież wiemy, że jest, chodzi mi o to, że skoro kolega się pyta na forum to mu trzeba powiedzieć, że jest i przyjedź na T4 sprawdzimy czy da się to włączyć, a nie od razu, że nie i nie ma tematu. Boisz się, że udzielisz takiej informacji, a a kolega pojedzie do Twojej konkurencji? Inaczej nie rozumiem takiego postępowania
apples - Wto Maj 25, 2010 12:24

PHJOWI napisał/a:
Ponieważ t4 wywołuje bcu do tablicy i bcu opisuje co można zmienić.
Tylko jak ma samo błąd to może nie widzieć dobrze BCU. Dzięki za odpowiedz.
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 12:26

jak dobrze nie widzi t4 czegoś w aucie się nie połączy i wywali error i finito , bardzo czuła jest na błędy.
apples - Wto Maj 25, 2010 12:28

PHJOWI napisał/a:
dst00006v jest najnowszym dostępnym softem do t4 ,
i RDS 5.06. Bo mi wychodzi ze do RDS 5.06 jest DST0004
MaReK - Wto Maj 25, 2010 12:33

Ja mam w swoim aucie włączoną opcję domykania szyb (T4 - mariusz418).
Pamiętam, że w tym samym dniu, ktoś inny też chciał uaktywnić tę opcję i się nie dało...

Niestety, czujnik deszczu nie domyka mi szyb w czasie kiedy włącza wycieraczki - sprawdzone przed chwilą ;) Ale nie mam pewności, bo nie znam funkcji T4, czy można to włączyć. Porażką jest, że nie można domknąć szyb z pilota.

Nie wiem jaki cel ma dyskusja na temat "od czego to zależy".
Skoro pod tym samym T4 opcja jest lub nie ma, wynika z tego że od softu w aucie.
A to i tak można sprawdzić podpinając się pod komputer.

Takie trochę bicie piany i próba zdyskredytowania jednego eksperta przez drugiego... zupełnie bez sensu...

sknerko - Wto Maj 25, 2010 12:40

MaReK napisał/a:
Takie trochę bicie piany i próba zdyskredytowania jednego eksperta przez drugiego... zupełnie bez sensu...

dokladnie i dlatego przestałem sie w tym wątku udzielać

apples - Wto Maj 25, 2010 12:41

sknerko napisał/a:
dokladnie i dlatego przestałem sie w tym wątku udzielać
Jak widać nie. Niepotrzebnie podgrzewasz atmosferę ponownie chociaż część słów w tym temacie tyczy się Ciebie i od Ciebie wypłynęła.
PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 12:48

apples napisał/a:
PHJOWI napisał/a:
dst00006v jest najnowszym dostępnym softem do t4 ,
i RDS 5.06. Bo mi wychodzi ze do RDS 5.06 jest DST0004


rds jest odzilną sprawą , bo dst to oprogramowanie diagnostyczne , miedzy innymi w nim są mapy wtrysku oprogramowanie sterowników, a rds steruje pracą modułu T4.

apples - Wto Maj 25, 2010 12:54

PHJOWI napisał/a:
rds jest odzilną sprawą , bo dst to oprogramowanie diagnostyczne
To wiem. Miałem możliwość zobaczenia dokładnie jak to działa, jak się komunikuje z autem i co odpowiada za komunikację. :wink: RDS odpowiada tylko za komunikację T4 z "autem", a płyty DST, DRE, itp. za obsługę diagnostyczną "danego modelu"/ grupy rocznikowej. Tyle że jak w każdym oprogramowaniu są rożne wersje które często różnią się między sobą. Przy jednej wersji mimo że się połączy to będzie widział coś, a przy drugiej może widzieć coś więcej bo ma lepsza komunikację ze sterownikami. Gdzieś mam ulotkę ze zmianami i jak znajdę to tu wrzucę by nie być gołosłownym :wink: Jedno jest pewne że Rover nieźle namieszał z T4.
sknerko - Wto Maj 25, 2010 13:05

apples napisał/a:
Jak widać nie. Niepotrzebnie podgrzewasz atmosferę, część słów tyczy się Ciebie.
Ja podgrzewam atmosferę? zapytałem czy jesteście pewni że w każdym się da włączyć bo bym chciał to mieć i mi odpowiedzieliście że tak, a wychodzi na to że nie macie racji tylko ja miałem racje, że się nie da w każdym. Objechaliście mnie, że mam bożka, że się nie znam a jestem ekspertem, i co tam jeszcze.
potwierdziłem odczucia Marka. A moja wypowiedź na początku nie miała nikogo zdyskredytować tylko stwierdziłem że to co piszecie nie jest pewnikiem

apples - Wto Maj 25, 2010 13:28

sknerko napisał/a:
Ja podgrzewam atmosferę? zapytałem czy jesteście pewni że w każdym się da włączyć bo bym chciał to mieć i mi odpowiedzieliście że tak, a wychodzi na to że nie macie racji tylko ja miałem racje, że się nie da w każdym.

1. Każdy ślepy widzi że to Ty zakwestionowałeś słowa kris-tofer w sposób zaczepliwy.
sknerko napisał/a:
a czy wszystkie to maja? bo nie wydaje mi się. Pytałem chyba JOWIEGO dawno temu i o ile pamiętam u mnie nie da się tego zrobić
Trzeba było tylko napisać że wiesz od ...

2. Od Twoich słów się wszytko potoczyło mimo że kris-tofer odpisał Tobie spokojnie.
sknerko napisał/a:
Stary czy ty wiesz kto to PHJOWI?


3. Po raz kolejny dajesz mi odczuć że to ja się czepiam, chociaż tak nie jest. Oczekuje tylko argumentów.
sknerko napisał/a:
Jak tak będziecie z applesem odpowiadać na proste pytanie z uzasadnieniem


4. Z Tobą EOT bo widzę że tylko doszukujesz się drugiego dna.

PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 13:36

apples napisał/a:
PHJOWI napisał/a:
rds jest odzilną sprawą , bo dst to oprogramowanie diagnostyczne
To wiem. Miałem możliwość zobaczenia dokładnie jak to działa, jak się komunikuje z autem i co odpowiada za komunikację. :wink: RDS odpowiada tylko za komunikację T4 z "autem", a płyty DST, DRE, itp. za obsługę diagnostyczną "danego modelu"/ grupy rocznikowej. Tyle że jak w każdym oprogramowaniu są rożne wersje które często różnią się między sobą. Przy jednej wersji mimo że się połączy to będzie widział coś, a przy drugiej może widzieć coś więcej bo ma lepsza komunikację ze sterownikami. Gdzieś mam ulotkę ze zmianami i jak znajdę to tu wrzucę by nie być gołosłownym :wink: Jedno jest pewne że Rover nieźle namieszał z T4.


i tu się zgadzam , wszystko było fajnie aż do oprogramowania drx00014 gdzie wprowadzono kodowanie ZSC , po to aby t4 sam wykrywał wyposażenie i wtedy też zmieniono kodowanie,
znając odpowiednie GM, SA, można zmienić a także podnieść moc ze 116 do 135km , tylko w tej chwili ciężko coś wyciągnąć od omitec-a sprawcy całego zamieszania.

apples - Wto Maj 25, 2010 13:42

PHJOWI napisał/a:
tylko w tej chwili ciężko coś wyciągnąć od omitec-a sprawcy całego zamieszania.
Dlaczego. Jak zapłacisz odpowiednia kasę to sprzedadzą.

Za jakiś czas będę może testować pewne oprogramowanie i zobaczymy co wyjdzie. :wink:

PHJOWI - Wto Maj 25, 2010 14:15

apples napisał/a:
PHJOWI napisał/a:
tylko w tej chwili ciężko coś wyciągnąć od omitec-a sprawcy całego zamieszania.
Dlaczego. Jak zapłacisz odpowiednia kasę to sprzedadzą.

Za jakiś czas będę może testować pewne oprogramowanie i zobaczymy co wyjdzie. :wink:



nawet za kasę niechcą , albo jest tekst only xpart , albo że nie mają bazy danych z kodami ZCS

thef - Wto Maj 25, 2010 14:20

Apples, nie graj świętego, bo po Twojej stronie chyba większa wina w tym temacie, podobnie jak kris-tofera. I nie wmawiaj ludziom, że jest inaczej, bo każdy widzi jak na dłoni. Jeszcze jeden taki temat, w którym się tak zachowujecie i będą sankcje.
apples - Wto Maj 25, 2010 14:26

thef napisał/a:
Apples, nie graj świętego
Trochę innym tonem. OK, bo nie mam 5lat aby ze mną rozmawiać jak z dzieckiem i mnie obrażać. I niczego i nikogo nie gram.
thef napisał/a:
chyba większa wina
Chyba czy nie? Jak tak to napisz gdzie tylko w kolejności.
thef napisał/a:
I nie wmawiaj ludziom, że jest inaczej, bo każdy widzi jak na dłoni.
Niczego nie wmawiam. Wiem to od innych którzy też czytają.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 14:26 ]
PHJOWI napisał/a:
albo jest tekst only xpart ,
No tak. Monopol. :grin:
thef - Wto Maj 25, 2010 14:33

Nie dyskutuj ze mną, tylko w końcu zachowuj się na forum jak należy. Twoje kpiące odzywki i komentarze pojawiają się na forum dość często. A ostatnio z kris-toferem, to się bawicie razem kosztem innych. Nie proś mnie o cytowanie, bo nie mam zamiaru ciągnąc tej dyskusji. I nie pisz, że Cię obrażam, już nie przesadzaj.
apples - Wto Maj 25, 2010 14:38

thef napisał/a:
Nie dyskutuj ze mną, tylko w końcu zachowuj się na forum jak należy.
Zasady forum znam i wiem do czego służy. Do dyskusji. :wink: W 99% zachowuję się adekwatnie do sytuacji. 1% to i może nieładnie, ale to już życie :grin:
thef napisał/a:
Twoje kpiące odzywki i komentarze pojawiają się na forum dość często.
Nie kpiące. Chyba częściej pojawiają się posty z informacjami i poradami. Myślę że procentowa równowaga jest zachowana. :wink:
thef napisał/a:
A ostatnio z kris-toferem,
Przypadek
thef napisał/a:
to się bawicie razem kosztem innych.
1 raz nam się zdarzyło.
thef napisał/a:
I nie pisz, że Cię obrażam, już nie przesadzaj.
Tak to odbieram i mam do tego prawo. Tak samo jak Ty odbierasz po swojemu moje posty do czego również masz prawo. :wink:
kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 15:48

thef napisał/a:
Apples, nie graj świętego, bo po Twojej stronie chyba większa wina w tym temacie, podobnie jak kris-tofera
temat się chyba rozwinął ode mnie i od Sknerko, czepiłem się wypowiedzi sknerko
sknerko napisał/a:
A z tymi czujnikami też coś jest ale nie mam czasu szukać szczegółó, jak się uszkodzą to szyba jedzie "na raty" w dół albo w górę. takie coś kojarzę.
co nie powinien pisać ekspert, coś mu się zdaje, tylko nie bardzo wie co. Albo jest się pewnym albo nie.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 15:48 ]
thef napisał/a:
A ostatnio z kris-toferem, to się bawicie razem kosztem innych
nie było takich postów, może w tym jednym w którym dziś się odezwałeś ale tam chodziło o zwrócenie uwagi, czego nie uczynił moderator, a powinien...
walkie - Wto Maj 25, 2010 15:49

kris-tofer napisał/a:
co nie powinien pisać ekspert, coś mu się zdaje, tylko nie bardzo wie co. Albo jest się pewnym albo nie.


to że jest ekspertem, nie znaczy że jest alfą i omegą. nigdy nie pojechałeś do mechanika, i nie postawił Ci mylnej diagnozy?

kasjopea - Wto Maj 25, 2010 15:49

Myślę, że wystarczy tej zabawy. Autor tematu dowiedział się czego chciał.
thef - Wto Maj 25, 2010 16:18

kris-tofer napisał/a:
nie było takich postów, może w tym jednym w którym dziś się odezwałeś ale tam chodziło o zwrócenie uwagi, czego nie uczynił moderator, a powinien...
Zwrócić uwagę, a chamsko wyśmiać, to jest różnica. Można było kulturalnie poprosić o zwrócenie uwagi na ortografię i stylistykę, a nie przyczepić się niegrzecznie, jak to miało miejsce. I nie chowaj się za brakiem reakcji moderatora, nie w tym przecież rzecz. Już nie powiem o przyczepieniu się do zdjęcia, bo zareagowaliście jakby ktoś wam przykleił naklejkę na wasze samochody. A kolega chciał mieć po prostu zdjęcie, jaki inni w avatarze, tylko nie potrafił sobie z tym poradzić. Cóż, nie każdy od razu wszystko wie.
kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 16:52

Monika jako moderator zamknęła temat, w swoim odczuciu miała do tego prawo, OK. temat się rozwinął jak zwykle dla każdego z moderatorów poniżej poziomu, ale mniejsza z tym. Thef widząc mojego ostatniego posta w tym temacie postanowił, że odpisze pomimo tematu zamkniętego, tak, żebym nie miał możliwości odpisania. Nazywał mnie chamem, nie dając mi możliwości wypowiedzenia się co do jego słów. Po mojej prośbie temat został ponownie otwarty, więc mam możliwość obrony.
Otóż powiem Ci Thef, że nie masz prawa nikogo nazywać chamem i nikt się na to od tak nie zgodzi. Odpisując pomimo tematu zamkniętego pokazałeś, że albo się czegoś boisz, albo po prostu nie dorosłeś do swojej funkcji, którą wykorzystujesz tylko i wyłącznie do swoich potrzeb. Mógłbym śmiało odpisać, że to Ty jesteś chamem i prostakiem postępując w ten sposób, ale z nas dwóch ja zachowam poziom i nie będę już z Tobą dyskutował i zniżał się do Twojego poziomu…
To tyle, co miałem do powiedzenia w tej sprawie, wszystko inne zostało wyjaśnione, a założyciel tematu jest na pewno szczęśliwy odpowiedzi na swoje pytanie, które zostało w końcu wyjaśnione.

kasjopea - Wto Maj 25, 2010 16:58

kris-tofer, nie dorabiaj już teorii spiskowej do tego wszystkiego. Thef nie zauważył, że temat jest zamknięty, bo jest moderatorem w tym dziale i żadne info o tym mu nie wyskakuje.
kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 17:01

poczułem się urażony, nie muszę wiedzieć o waszych powiadomieniach, czy ich braku.
kasjopea napisał/a:
w tym dziale i żadne info o tym mu nie wyskakuje.
trzeba to zmienić bo puki co jest samowolka. Thef za nazwanie mnie chamem nie da sobie warna, a inni dostają np. apples - i chodzi mi o przykaład tylko, żeby nie było, że go bronię, bo potrafi się sam doskonale obronić.
kasjopea - Wto Maj 25, 2010 17:06

W którym miejscu nazwał Cię chamem?

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 17:06 ]
Orta walnąłeś. Hahaha.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 17:06 ]
Uważasz, że to co zrobiłam teraz publicznie nie było chamskie? :>

kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 17:08

thef napisał/a:
Zwrócić uwagę, a chamsko wyśmiać, to jest różnica

odpowiedź zwrócona do mnie

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 17:08 ]
poza tym jego odpowiedź nie dotyczy ani tego tematu, ani tej dyskusji

thef - Wto Maj 25, 2010 17:10

kris-tofer napisał/a:
Thef widząc mojego ostatniego posta w tym temacie postanowił, że odpisze pomimo tematu zamkniętego, tak, żebym nie miał możliwości odpisania.
Wyjaśniłem Ci już na PW, że nie zauważyłem, że temat został zamknięty więc nie powtarzaj, że zrobiłem to specjalnie. Moderator ma możliwość pisania w zamkniętym temacie i dlatego tak się stało.
kris-tofer napisał/a:
Nazywał mnie chamem, nie dając mi możliwości wypowiedzenia się co do jego słów. Po mojej prośbie temat został ponownie otwarty, więc mam możliwość obrony.
Otóż powiem Ci Thef, że nie masz prawa nikogo nazywać chamem i nikt się na to od tak nie zgodzi.
Nie nazwałem Cię chamem, napisałem:
thef napisał/a:
Zwrócić uwagę, a chamsko wyśmiać, to jest różnica.

czym tylko wskazałem, że takie zachowanie było chamskie, a to duża różnica. Zresztą dla zainteresowanych link - http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0 - niech każdy oceni.
kris-tofer napisał/a:
Odpisując pomimo tematu zamkniętego pokazałeś, że albo się czegoś boisz, albo po prostu nie dorosłeś do swojej funkcji, którą wykorzystujesz tylko i wyłącznie do swoich potrzeb.

Zadziwiająca jest Twoja linia obrony. Nawet po mojej odpowiedzi na PW, dlaczego się dopisałem do zamkniętego tematu.
kris-tofer napisał/a:
Mógłbym śmiało odpisać, że to Ty jesteś chamem i prostakiem postępując w ten sposób, ale z nas dwóch ja zachowam poziom i nie będę już z Tobą dyskutował i zniżał się do Twojego poziomu…
A jakiż to niski poziom ja reprezentuję? Ciągle ten jeden zarzut z zamkniętym tematem? I to nawet wtedy, gdy Ci go otwarłem?
kris-tofer napisał/a:
To tyle, co miałem do powiedzenia w tej sprawie, wszystko inne zostało wyjaśnione, a założyciel tematu jest na pewno szczęśliwy odpowiedzi na swoje pytanie, które zostało w końcu wyjaśnione.
I to w dużej mierze dzięki sknerko, którego próbowaliście zdyskredytować bez argumentów i czepiając się go. Że o przypuszczeniach na temat konkretnego mechanika nie wspomnę.
kasjopea - Wto Maj 25, 2010 17:10

kris-tofer to co Ty pisałeś również.
Bądźmy konsekwentni i stosujmy te same kryteria do innych i do siebie. I trochę więcej dystansu jednak :wink: .

kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 17:11

gdzie ten błąd? jest różnica między szczerością, a chamstwem, co nie tyczy się Ciebie kasjopea, bo jeśli jest błąd którego nie mogę się doszukać to jest to zwrócenie uwagi
kasjopea - Wto Maj 25, 2010 17:18

Mylisz się, zwrócenie uwagi to napisanie komuś na przykład na pw, że gdzieś się walnął, a nie ośmieszanie kogoś publicznie.

kris-tofer napisał/a:
puki co
:wink:
kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 17:21

thef napisał/a:
Moderator ma możliwość pisania w zamkniętym temacie i dlatego tak się stało.
skoro wszystko widzisz to nie zauważyłeś zamkniętego tematu? słuchaj, nie wierzę...
thef napisał/a:
Nie nazwałem Cię chamem
jak nie jak tak, słowa były do mnie skierowane, więc o mnie, nie zaciemniaj i nie usprawiedliwiaj się.
thef napisał/a:
A jakiż to niski poziom ja reprezentuję? Ciągle ten jeden zarzut z zamkniętym tematem?
tak już napisałem dlaczego. Gdybyś nie otworzył, ja założyłbym nowy temat i napisał co o takim postępowaniu myślę.
thef napisał/a:
I to w dużej mierze dzięki sknerko, którego próbowaliście zdyskredytować bez argumentów i czepiając się go
czepiałem się jego podejścia, pisał, że gdzieś tam czytał ale nie wie gdzie i nie chce mu się szukać TYLKO TEGO SIĘ CZEPIAŁEM
thef napisał/a:
Że o przypuszczeniach na temat konkretnego mechanika nie wspomnę.
skąd ja mam wiedzieć, do jakiego mechanika sknerko jeździ?
kasjopea napisał/a:
I trochę więcej dystansu jednak
ręka rękę myje...

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 17:21 ]
kasjopea napisał/a:
Mylisz się, zwrócenie uwagi to napisanie komuś na przykład na pw
jasne :mrgreen: sama piszesz o żeby pisać poprawnie, masz to w publicznym podpisie i również publicznie zwracasz uwagę.
kasjopea - Wto Maj 25, 2010 17:26

kris-tofer napisał/a:
ręka rękę myje...
Teraz jesteś niesprawiedliwy.
Czy naprawdę musisz przypisywać nam najgorsze intencje. Wyobraź sobie, że moderator to też człowiek i ma prawo do omyłki.
Thef wytłumaczył Ci to na pw, tymczasem Ty musiałeś publicznie dodatkowo wygarnąć mu, żeby pokazać kto jest górą? Zawsze trzeba mieć ostatnie zdanie?

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 17:26 ]
kris-tofer napisał/a:
jasne :mrgreen: sama piszesz o żeby pisać poprawnie, masz to w publicznym podpisie i również publicznie zwracasz uwagę.
Uwierz mi, nie zawsze.
I nie ściemniaj, bo obydwoje wiemy, że to co zrobiliście w tamtym temacie było chwytem poniżej pasa.

kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 17:31

kasjopea napisał/a:
Czy naprawdę musisz przypisywać nam najgorsze intencje
do tej pory się dogadywaliśmy, nie było zawsze, jest od teraz, z czasem nasze relacje na pewno się poprawią, jeśli żadne z nas nie będzie zadzierać nosa :)
kasjopea napisał/a:
Thef wytłumaczył Ci to na pw
jednak temat został otwarty dopiero po mojej interwencji bo ostatni jego post tyczył się w ostrych słowach do mnie,
kasjopea napisał/a:
y musiałeś publicznie dodatkowo wygarnąć mu
skoro nazwał mnie publicznie chamem, to chciałem mieć publiczne prawo obrony, inaczej miałbym to gdzieś...
kasjopea napisał/a:
żeby pokazać kto jest górą?
nie chodzi mi tylko o sprawiedliwość i równe traktowanie każdego forumowicza, bez względu na kolor jego nicku.
kasjopea - Wto Maj 25, 2010 17:35

kris-tofer napisał/a:
jeśli żadne z nas nie będzie zadzierać nosa :)
znaczy ja? :>

Myślę, że ta rozmowa jest bezproduktywna. Nic ciekawego z niej nie wyniknie, a nieprzyjemnego i owszem - może. Tylko po co?

Czy Panowie zgodzą się na zamknięcie tematu?

thef - Wto Maj 25, 2010 17:36

kris-tofer napisał/a:
skoro wszystko widzisz to nie zauważyłeś zamkniętego tematu? słuchaj, nie wierzę...
Kłódeczka w nagłówku jest niewielka. Wchodzę w nieczytane, widzę, że wątek ma nowy wpis, czytam, odpisuję. Czy Ty zawsze orientujesz się, że temat został zamknięty zanim zaczniesz pisać? Nie zdarzyło Ci się, że forum zwróciło Ci informację, że temat został zamknięty po tym jak dałeś wyślij? Trochę wiary w ludzi. Ja nie robię Ci na złość. Taką mam funkcję i interweniuję kiedy zaczyna się współrozmówców traktować nie tak jak wypada.
kris-tofer napisał/a:
jak nie jak tak, słowa były do mnie skierowane, więc o mnie, nie zaciemniaj i nie usprawiedliwiaj się.
Kiedy powiem, że coś zrobiłeś źle, to będziesz mówił, że nazwałem Cię złym człowiekiem?
kris-tofer napisał/a:
czepiałem się jego podejścia, pisał, że gdzieś tam czytał ale nie wie gdzie i nie chce mu się szukać TYLKO TEGO SIĘ CZEPIAŁEM
No tak, ale czy to było jakieś chamskie z jego strony? No i pewnie gdyby nic nie napisał, to dalej w tym wątku stałoby, że we wszystkich r75 da się włączyć domykanie szyb w sofcie. Nie pomógł? Pomógł, nie był pewien więc wyraził tylko swoje przypuszczenia, a to spowodowało drążenie tematu i znalezienie odpowiedzi.

kris-tofer napisał/a:
TYLKO TEGO SIĘ CZEPIAŁEM
No i to jest właśnie klucz do wszystkiego. Przestańmy się czepiać. Zacznijmy dopytywać. Bez ironii, kpin i przytyków osobistych.
kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 17:36

kasjopea napisał/a:
obydwoje wiemy, że to co zrobiliście w tamtym temacie było chwytem poniżej pasa.
my w żartach, bo kolega nie reagował na prośby o poprawnej pisowni, żebyśmy mogli go zrozumieć. Skoro moderator nie zwrócił na to uwagi to my to zrobiliśmy, później Marek dał mu wpis, żeby pisał poprawnie. Nie zastosował się do poprawnej pisowni to znaczy, że nas nie szanował... został zignorowany, inni nowi jakoś sobie radzą.
kasjopea - Wto Maj 25, 2010 17:43

kris-tofer napisał/a:
bo kolega nie reagował na prośby o poprawnej pisowni, żebyśmy mogli go zrozumieć.
:>

Miałam wyższe mniemanie o Waszej inteligencji.

Jak widzisz, jeśli się chce do wszystkiego można się przyczepić. Odrobina złej woli i hulaj dusza. Tylko po co? :grin:

kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 17:47

thef napisał/a:
Kłódeczka w nagłówku jest niewielka
więc opcja dopisywania w zamkniętym temacie przez modów też powinna być nieaktywna, nie byłoby nieporozumień...
thef napisał/a:
Trochę wiary w ludzi
życie mnie tego oduczyło.
thef napisał/a:
że nazwałem Cię złym człowiekiem?
to już nie chamem? moja interwencja pomogła :wink:
thef napisał/a:
No tak, ale czy to było jakieś chamskie z jego strony
poczytaj jego posty w odniesieniu do moich błędnych odpowiedzi w innych tematach np. o xenonach.
Cytat:
Zacznijmy dopytywać. Bez ironii, kpin i przytyków osobistych
tylko niech każdy się do tego ustosunkuje.
kasjopea napisał/a:
znaczy ja? :>
każde z nas :)
kasjopea napisał/a:
Czy Panowie zgodzą się na zamknięcie tematu?
jak chcesz

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 17:47 ]
kasjopea napisał/a:
Miałam wyższe mniemanie o Waszej inteligencji.
cóż, każdy wyrabia sobie zdanie na temat swojego rozmówcy... sama wiesz, że nieraz jest ciężko domyślić się o co chodzi, czy pyta się, czy stwierdza. Trzeba się wczytywać, a jak się ma mało czasu, to jest to uciążliwe.
thef - Wto Maj 25, 2010 17:48

kris-tofer napisał/a:
to już nie chamem? moja interwencja pomogła :wink:
Zrozumiałeś w moim przykładzie o co mi chodziło? Bo z tej odpowiedzi wynika, że albo nie, albo nie chcesz tego przyznać.

Możecie zamykać, ja nie mam nic do dodania.

kris-tofer - Wto Maj 25, 2010 17:50

kasjopea napisał/a:
Odrobina złej woli i hulaj dusza
chyba raczej odrobina organizacji, żeby było czytelnie i tak jak ma być, na PW kiedyś proponowałem Ci zmiany na forum, w organizacji, pisałaś że ciężko będzie więc OK małymi krokami trzeba coś zmieniać, np sprawa punktów, wyszło na dobre, odrobina zaangażowania jest chyba dobra dla forum.