Zobacz temat - [R420] Halogeny - jak podłączyć
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Halogeny - jak podłączyć

piwo988 - Sob Cze 09, 2007 17:24
Temat postu: [R420] Halogeny - jak podłączyć
Witam mam problem nie wiem jak podlaczyc halogeny do swojego Roverwa 420di 95 rok. Chcialbym je podlaczyc fabrycznie, a nie oddzielnie. Prosze o pomoc. mile widzialby byl by tez schemat.

Brt: retusz tematu

sTERYD - Sob Cze 09, 2007 17:29

jak wyjmiejsz zaślepki to tam powinieneś mieć wtyczki do halogenów (u mnie są przyczepione opaskami do kabli od klaksonów), żeby dobrze działały musisz też wymienić przełącznik w kabinie, no i założyć halogeny ;)
pawciu87 - Sob Cze 09, 2007 17:38

no i przekaznik...
fabryk - Nie Wrz 21, 2008 15:04

pawciu87 napisał/a:
no i przekaznik...


Czy moglby ktos zprecywoac gdzie trzeba ten przekaznik zainstalowac?
Przekopalem cale archiwum i nie znalazlem nic konkretnego...
Halogeny mam zalozone,przelacznik tez tylko przekaznika brakuje....i tak od roku smigam i przydaloby sie to uruchomic.

Dzieki i Pozdrawiam

piter34 - Pon Wrz 22, 2008 15:07

fabryk napisał/a:
Czy moglby ktos zprecywoac gdzie trzeba ten przekaznik zainstalowac?

Zobacz w RAVE na schematy, zapisz numer elementu i potem odszukaj go w części "electrical library".

fabryk - Pon Wrz 22, 2008 16:36

piter34 napisał/a:
fabryk napisał/a:
Czy moglby ktos zprecywoac gdzie trzeba ten przekaznik zainstalowac?

Zobacz w RAVE na schematy, zapisz numer elementu i potem odszukaj go w części "electrical library".


A gdzie tam sa schematy?
Niestety nie ogarniam ravea jakos dobrze....

piter34 - Pon Wrz 22, 2008 16:57

Odpalasz RAVE, a potem włazisz kolejno:
ROVER 400 -> Electrical Circuit Diagrams -> Rover 400 - 1996 Export -> Exterior Lamps -> Fog Lamps.

przekaźnik nazywa się Front fog lamp relay. Zapisujesz sobie jego numer i wracasz do menu głównego (Library). Wybierasz Electrical Library -> Rover 400. W sekcji 5. CONNECTOR DETAILS szukasz odpowiedniego numerku.

rybakowy - Pon Wrz 22, 2008 19:07

Jesli moge to tez opowiem bo miałem duzzy problem z tymi halogenami. A wiec kolega elektryk wzioł sie za to i tyle bo wtyczki są oryginalne to fakt ale... nie mam przekaznika i nie mam nawet gniazda w aucie gdzie mogł bym takowy przekaznik włożyć,Kupiłem nowy załącznik halogenów montowany w liczniku i inne potrzebne zeczy,kolega powiedział ze utnie wtyczki od oryginalnej instalacji i pociągnie nową i wyszło super,jest przekaznik,bezpiecznik i co wazne wszystko jak oryginał,załancza sie tam gdzie powinno :lol: Wszystko przez to bo nie mam gdniazda do przekaznika,
fabryk - Wto Wrz 23, 2008 02:51

piter34 napisał/a:
Odpalasz RAVE, a potem włazisz kolejno:
ROVER 400 -> Electrical Circuit Diagrams -> Rover 400 - 1996 Export -> Exterior Lamps -> Fog Lamps.

przekaźnik nazywa się Front fog lamp relay. Zapisujesz sobie jego numer i wracasz do menu głównego (Library). Wybierasz Electrical Library -> Rover 400. W sekcji 5. CONNECTOR DETAILS szukasz odpowiedniego numerku.


a jezeli tego 650 nie ma w connector details?

piter34 - Wto Wrz 23, 2008 16:45

fabryk napisał/a:
a jezeli tego 650 nie ma w connector details?

Oj. Front fog lamp relay ma numer C37. Poszukaj tego C37 w connector details. Jest tam fotka na pewno z umiejscowieniem. :ok:

rybakowy - Wto Wrz 23, 2008 19:02

Ja tez kozystałem z RAVE i na forkach wszystko pięknie a w aucie,nima, są dwa przekazniki obok siebie a 3 brak,nawet gniazda na niego nia mam. RAVE w tym przypadku kłamie lub jest nie pełne :cool:
piter34 - Sro Wrz 24, 2008 12:27

rybakowy napisał/a:
są dwa przekazniki obok siebie a 3 brak,

No bo właśnie ten trzeba dokupić i zamontować wg schematu elektrycznego.

rybakowy - Sro Wrz 24, 2008 18:40

piter34 napisał/a:
rybakowy napisał/a:
są dwa przekazniki obok siebie a 3 brak,

No bo właśnie ten trzeba dokupić i zamontować wg schematu elektrycznego.



Chyba troche nie tak,bo według tego co pisano mi na forum to gniazdo miało byc wolne i miałem włozyc tylko przekazik a po drugie to po co instalacja oryginalna pod halogeny jak nie jest ona kompletna???? :cool:

piter34 - Czw Wrz 25, 2008 14:25

Czy ktoś kto montował halogeny w R400 może się wypowiedzieć w temacie?
rybakowy - Czw Wrz 25, 2008 18:44

piter34 napisał/a:
Czy ktoś kto montował halogeny w R400 może się wypowiedzieć w temacie?




Przecież sie wypowiedziałem,opisałem dokładnie jak ja je podłączyłem.

fabryk - Pon Lis 03, 2008 00:21

a tych przekaznikow nadal nie znalazlem... "behind centre console".... gdzies kolo bezpiecznikow tego szukac? Na jakiej wysokosci tego szukac?

Dzieki
pozdrawiam


rybakowy napisał/a:
piter34 napisał/a:
Czy ktoś kto montował halogeny w R400 może się wypowiedzieć w temacie?




Przecież sie wypowiedziałem,opisałem dokładnie jak ja je podłączyłem.

sTERYD - Pon Lis 03, 2008 10:36

fabryk napisał/a:
"behind centre console"....
za konsolą środkową (tą z regulacją nawiewów ;) )
fabryk napisał/a:
Na jakiej wysokosci tego szukac?
zaraz obok przycisku resetującego bezwładnościowe odcięcie paliwa :cool:
fabryk - Pon Lis 03, 2008 12:36

sTERYD napisał/a:
fabryk napisał/a:
"behind centre console"....
za konsolą środkową (tą z regulacją nawiewów ;) )
fabryk napisał/a:
Na jakiej wysokosci tego szukac?
zaraz obok przycisku resetującego bezwładnościowe odcięcie paliwa :cool:


hah ok jutro bede rozbieral zeby zmienic zarowki bo sie poprzepalaly to poszukam :)

mam nadzieje ze bedzie miejsce na przekaznik.
Dzieki i Pozdrawiam

laskarm - Sro Lis 26, 2008 21:53

Aby zamontować przekaźnik do halogenów (o ile jest wolne miejsce) koniecznie trzeba zdemontować środkową konsolę? Też się zastanawiam nad zamontowaniem halogenów. Ale chyba będę musiał pociągnąc nową instalację, bo chyba nie mam przygotowanej w swoim autku. Nie sprawdzałem jeszcze czy mam wtyczki do halogenów za zaślepkami, ale wtyczka do włącznika przeciwmgielnych (tego w liczniku) ma nie wszystkie piny wykorzystane, są 3 miejsca wolne, a z tego co się orientuję przy istniejącej instalacji powinna raczej mieć doprowadzone kable do wszystkich możliwych złączek, mimo że przełącznik obsługuje tylko światła przeciwmgielne tylne :neutral:
sTERYD - Sro Lis 26, 2008 22:37

laskarm napisał/a:
Aby zamontować przekaźnik do halogenów (o ile jest wolne miejsce) koniecznie trzeba zdemontować środkową konsolę?

nie trzeba widać te przekaźniki jak sie zanurkuje przy pedałach
laskarm napisał/a:
wtyczka do włącznika przeciwmgielnych (tego w liczniku) ma nie wszystkie piny wykorzystane, są 3 miejsca wolne, a z tego co się orientuję przy istniejącej instalacji powinna raczej mieć doprowadzone kable do wszystkich możliwych złączek, mimo że przełącznik obsługuje tylko światła przeciwmgielne tylne :neutral:

tutaj nie byłbym taki pewny... być może po prostu wtyczka ma i tak więcej dziurek na złaczki niż potrzeba nawet przy 4 światłach przeciwmgielnych...

laskarm - Sro Lis 26, 2008 22:46

sTERYD napisał/a:
być może po prostu wtyczka ma i tak więcej dziurek na złaczki niż potrzeba nawet przy 4 światłach przeciwmgielnych...


Wg schematu do wtyczki powinno dochodzić 8 kabli, u mnie jest ich 5. Chyba, że to nie jest regułą.

rybakowy - Sro Lis 26, 2008 23:23

Panowie ja juz pisałem ja mam 420Di z koniec 96' i wtyczki w zderzaku są ale miejsca na przekaznik nie ma wiec kolega powiedział ze zamiast szukac wszystkiego pociągnie mi nową instalacje i bedzie GIT,kupiłem na allegro ten załącznik halogenów co jest w obudowie licznika i kolega sie do niego wpioł ,wszystko dziła gra i buczy.polecam. :cool:
des - Sro Lis 26, 2008 23:54

laskarm napisał/a:
Nie sprawdzałem jeszcze czy mam wtyczki do halogenów za zaślepkami, ale wtyczka do włącznika przeciwmgielnych (tego w liczniku) ma nie wszystkie piny wykorzystane, są 3 miejsca wolne, a z tego co się orientuję przy istniejącej instalacji powinna raczej mieć doprowadzone kable do wszystkich możliwych złączek, mimo że przełącznik obsługuje tylko światła przeciwmgielne tylne :neutral:

Mam tak samo, z tym że przy zaślepkach od halogenów widać u mnie kable (czarno-czerwone jeżeli dobrze zapamiętałem) i tu pojawia się pytanie: skoro kable są przy zaślepkach to czemu nie ma ich przy włączniku? Brakuje 3-ech kabelków wg mnie to 2 są od lamp przednich a 3-ci jakiś wspólny.

[ Dodano: Czw Lis 27, 2008 20:03 ]
Dzisiaj sprawdziłem te kable przy zaślepkach i są podłączone do czegoś okrągłego i płaskiego i to po obu stronach. Wygląda to jakby syrena od klaksonu tylko czemu mam tak samo z obu stron? Może to jest w ten sposób zrobione: mam 2 guziki od klaksonu to mam też dwie syreny :?: Kolor kabli to: jeden cały czarny a drugi niebiesko-czerwony.

laskarm - Sob Gru 06, 2008 15:01

sTERYD napisał/a:
laskarm napisał/a:
Aby zamontować przekaźnik do halogenów (o ile jest wolne miejsce) koniecznie trzeba zdemontować środkową konsolę?

nie trzeba widać te przekaźniki jak sie zanurkuje przy pedałach
laskarm napisał/a:
wtyczka do włącznika przeciwmgielnych (tego w liczniku) ma nie wszystkie piny wykorzystane, są 3 miejsca wolne, a z tego co się orientuję przy istniejącej instalacji powinna raczej mieć doprowadzone kable do wszystkich możliwych złączek, mimo że przełącznik obsługuje tylko światła przeciwmgielne tylne :neutral:

tutaj nie byłbym taki pewny... być może po prostu wtyczka ma i tak więcej dziurek na złaczki niż potrzeba nawet przy 4 światłach przeciwmgielnych...


Witam,
Dzisiaj przu okazji zabawy z przednim reflektorem sprawdziłem i mam wtyczki do halogenów przymocowane do kabli od klaksonu. Czyli wystarczy zmienić włącznik, zainstalować przekaźnik, podłączyć halogena i powinno działać? Mimo tej mniejszej ilości kabelków do włącznika? A jeśli nie, to gdzie szukać drugiego końca wiązki do halogenów, żeby dorobić brakującą część instalacji?

Pozdrawiam