Zobacz temat - [R620] Przedni reflektor
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Przedni reflektor

herc - Wto Lip 24, 2007 11:36
Temat postu: [R620] Przedni reflektor
Wczoraj w nocy a może to już dziś było nawet, wracałem do domu i spod kół tira sypło mi kamieniami i mam teraz dziurę w lewej lampie :( , wie może ktoś ile taka lampa może kosztować ?? czy można to w jakiś inny sposób zrobić np. zakleić albo coś ??
Brt - Wto Lip 24, 2007 11:39

herc napisał/a:
a Roverek 620 Si
Takie rzeczy wipsujemy w temat posta w nawiasie kwadratowym. popatrz na inne tematy.
maciej - Wto Lip 24, 2007 11:54

Zmień temat zgodnie z zasadami kącika.

Co do reflektora to nie wiem, czy można kleić/uzupełniać, bo to szkło i nigdy nie słyszałem o takiej operacji, ale podejrzewam, że są w Polsce i tacy specjaliści - zacząłbym od pytania w najbliższym zakładzie naprawiąjącym pęknięte szyby. :(

Gdybym szukał całego reflektora, to zacząłbym od kontaktu z www.tomateam.pl - w sklepie chyba nie ma takich reflektorów, ale na zamówienie na pewno będą.

Jeśli chodzi o używki, to musisz bardzo uważać, bo 99% na polskim rynku to lampy z anglików i pierwsza kontrola zatrzyma Ci dowód, a sprzedawcy zwykle "zapominają" o tym szczególe, a czasem wręcz twierdzą, że to z auta z Belgii, mimo, że to nie prawda.

Daj znać jak Ci poszło, bo jeśli Ci się nie uda naprawić, tylko będziesz kupować nowy/używany, to możliwe, że byłbym zainteresowany samym wnętrzem reflektora - u mnie ktoś zepsuł/przygiął tą część osłaniająca żarówkę "od przodu" i kierującą światło na lustro, co powoduje przegrzewanie żarówki i bardzo częste przepalanie oraz troche krzywe widmo (na szczęście poniżej linii, po której powinny świecić).

herc - Wto Lip 24, 2007 12:10

OK jak tylko coś z tym zrobię to dam znać, tak myślę że jeszcze w tym tygodniu to zrobię muszę się do Jarosławia przejechać bo widziałem na złomie wydachowanego R620 i zobaczę może ma całe lampy, chodź w to wątpię, ale tak jak ludzie mawiają: "próba nie strzelba, nie zabije". A tak w ogóle to dzięki za info. :)
Marrkus - Wto Lip 24, 2007 14:53

Poprzedni właściciel mojego Roverka wymienił tylko szkło - ale gdzie je zakupił? nie wiem...
Ale ponoć da się dokupić - rozwiązanie i tańsze i tak samo skuteczne jak wymiana całego reflektora

maciej napisał/a:
Daj znać jak Ci poszło, bo jeśli Ci się nie uda naprawić, tylko będziesz kupować nowy/używany, to możliwe, że byłbym zainteresowany samym wnętrzem reflektora


Jak chcesz sprawdzę u brata - on kiedyś skasował szkło a kupił cały reflektor (i to chyba 2 razy czyli powinien być w dwóch egzemplarzach :mrgreen: ) - jest różnica miedzy prawym a lewym?? u barciaka są dwa prawe...

maciej - Wto Lip 24, 2007 14:58

Dzięki. :)
Nie wiem, czy jest różnica - ja mam problem z lewym.

herc - Wto Lip 24, 2007 16:40

to będę szukał i całej lampy i samego szkła jak nie znajdę szkła tylko cała lampę to starą Ci Maciej sprezentuje :)
maciej - Wto Lip 24, 2007 16:52

Dzięki. :)
Mam nadzieję, że będę się mógł na jakimś zlocie odwdzięczyć. :)

herc - Wto Lip 24, 2007 16:55

Się pomyśli :) i mam mały problem z anteną opisałem go w innym poście
b_mol - Czw Sie 16, 2007 08:49

witam
Mam podobny problemik co herc - stąd też pytanie:
czy w reflektorze angielskim chodzi o to, że lustra (wewnątrz lampy) są inaczej ułożone (myślę, że na pewno) ale szkło jest zbliżone do europejskiego?
Bo wtedy można by włożyć szkoło z anglika do europejskiego reflektora i będzie ok... czy się jednak mylę??

sTERYD - Czw Sie 16, 2007 10:41

b_mol napisał/a:
czy w reflektorze angielskim chodzi o to, że lustra (wewnątrz lampy) są inaczej ułożone (myślę, że na pewno) ale szkło jest zbliżone do europejskiego?
Bo wtedy można by włożyć szkoło z anglika do europejskiego reflektora i będzie ok... czy się jednak mylę??

niee to szkło jest inne, a lustra będą pasować :cool:

b_mol - Czw Sie 16, 2007 13:54

sTERYD napisał/a:
niee to szkło jest inne, a lustra będą pasować

o kurde, jesteś pewien? hmm aż jestem w szoku, że tak mocna może zmienić światło samo szkło...
Dzieki za info bo już miałem niecny plan kupienia anglika i przełożenie wyłącznie szkła

sTERYD - Czw Sie 16, 2007 20:34

b_mol napisał/a:
o kurde, jesteś pewien?

tak jestem
poprostu te szkła są złożone z małych soczewek. Bardzo dobrze to widać i to dobry sposób na rozpoznanie angielskiego reflektora :)

b_mol - Czw Sie 16, 2007 21:28

Cytat:
tak jestem

no to pokłony za wiedzę i szukam dalej reflektora do mojego 620Si

bialy114 - Sob Sie 18, 2007 10:04

herc i b_mol - jeśli Wam to pomoże zerknijcie: http://www.roverki.pl/for...ghlight=#120722
herc - Sob Sie 18, 2007 16:47

U mnie patrząc od przodu tak są strzałki ( <--- E1 ) ( E1 ---> ) w nawiasach reflektory to jest prawidłowo??
cz58y - Sob Sie 18, 2007 17:30

herc napisał/a:
U mnie patrząc od przodu tak są strzałki ( <--- E1 ) ( E1 ---> ) w nawiasach reflektory to jest prawidłowo??

W moim jest tak samo, a ponoć bity nie był.

Brt - Sob Sie 18, 2007 17:50

Prawidłowo ;) Jest artykuł na stronie o znaczeniach na reflektorach ;)
herc - Sob Sie 18, 2007 18:21

Ufff no to fajnie bo już myślałem że bity był :D
yorker - Sro Wrz 12, 2007 18:15

Witam
Podczepię sie pod ten temat bo mam pytanie właśnie odnośnie lamp przednich. Kupiłem ostatnio żarówki Philips BlueVision i ku mojemu zdziwieniu świecą one bardziej na żółto niż na niebiesko czy też biało. Gdzieś wyczytałem, że może to być wina zasyfionego środka lampy. Tu moje pytanie: Jak zdjąć klosz lampy aby dostać sie do wnętrza. Jeżeli trzeba zdjąć całą lampę to proszę również o instrukcje.

--------------------------
Kurcze nie zauważyłem że w temacie mówicie o r620, ja mam r214, no ale może i tak sie znajdzie chętny do pomocy :lol:

corrosive - Sro Wrz 12, 2007 18:31

Jak rozmontować lampę w serii 200 znajdziesz TUTAJ
pozdr

kali74 - Sro Sty 09, 2008 18:02

Witam u mnie po spotkaniu z sarną do wymiany lewy reflektor udało mi się kupić o dziwo europejską wersję w dobrej cenie (300 zł - allegro) tylko teraz problemik : rozbitą wyjąłem ale nowej bez zdjęcia zderzaka chyba nie da się założyć.Zakładał ktoś samodzielnie reflektor w 620 ?
bialy114 - Sro Sty 09, 2008 18:20

kali74 napisał/a:
bez zdjęcia zderzaka chyba nie da się założyć

I tu masz rację - nie da się !
Ja wymieniałem szkło i lustro, bo samochód kupiłem z "anglikiem", ale wyszło to dopiero później. Jeśli miałeś połamane uchwyty, to mogło się udać wyjęcie, ale włożyć zdrowy klosz bez zdejmowania zderzaka się nie da. Ewentualnie możesz spróbować odkręcić jedną stronę, ale ja bym nie ryzykował - potem mogą być kłopoty ze spasowaniem zderzaka z maską i lampą.
Powodzenia.