Zobacz temat - [R600] Kilka drobnych problemów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Kilka drobnych problemów

Zientas - Wto Wrz 25, 2007 19:34
Temat postu: [R600] Kilka drobnych problemów
Witam!

1. Od pewnego czasu zaczęło szwankować mi radio, raz działało, raz nie, potrafiło się nagle wyłączyć. W końcu się zesr..ło wraz z zegarkiem. Podświetlenie zegarka działa, ale nie widać cyfr. Czy to jakiś bezpiecznik (wspólny)?

2. Nie hamuje mi tylne prawe koło gdy używam ham. ręcznego. Zdiagnozowano wstępnie, że jakiś ślimak w zacisku nie działa. Czy można to w prosty sposób reanimować, czy szukać na szrocie innego zacisku?

To na razie tyle :wink:

Z góry dziękuję za sugestie!

3. Aha! I jeszcze pytanko. Nie działa wentylator (czasem po najechaniu na dziurę działa, ale mizernie i wyje). Czytałem, że to sprawa związana ze szczotkami. Czy dostanę gdzieś takie szczotki do silniczka?

giewu - Wto Wrz 25, 2007 19:59
Temat postu: Re: [R600 SDI] Kilka drobnych problemów
Zientas napisał/a:
...Od pewnego czasu zaczęło szwankować mi radio, raz działało, raz nie, potrafiło się nagle wyłączyć. W końcu się zesr..ło wraz z zegarkiem....
sprawdź bezpiecznik nr 11 ;)
ADAM1 - Wto Wrz 25, 2007 20:05

Zientas napisał/a:
2. Nie hamuje mi tylne prawe koło gdy używam ham. ręcznego. Zdiagnozowano wstępnie, że jakiś ślimak w zacisku nie działa. Czy można to w prosty sposób reanimować, czy szukać na szrocie innego zacisku?


Wszystko zalezy od tego, ja gleboko sie rdza wdala. Polecilbym na poczatek pokazac to jakiemus fachowcowi, tak dla oceny

Zientas napisał/a:
3. Aha! I jeszcze pytanko. Nie działa wentylator (czasem po najechaniu na dziurę działa, ale mizernie i wyje). Czytałem, że to sprawa związana ze szczotkami. Czy dostanę gdzieś takie szczotki do silniczka?


Idz ze starymi szczotkami do pierwszego, lepszego sklepu elektrycznego, a napewno cos ci znajda, co najwyzej bedziesz musial uzyc pilnika i po sprawie

Zientas - Wto Wrz 25, 2007 21:02

giewu napisał/a:
sprawdź bezpiecznik nr 11


To jest ten 15A odpowiedzialny między innymi za zapalniczkę? Jesli tak, to niestety jest dobry, bo jak go wyjąłem przestało działać CB. Podejrzewam więc szerszą awarię :roll:

ADAM1 napisał/a:
Idz ze starymi szczotkami do pierwszego, lepszego sklepu elektrycznego, a napewno cos ci znajda, co najwyzej bedziesz musial uzyc pilnika i po sprawie

OK. To jest słuszna koncepcja. Może mi to ktoś łopatoligicznie wytłumaczyć jak dojść do tych szczotek/silnika i jak to zdemontować wszystko. Doszedłem tylko do zdjęcia schowka, dalej wymiękłem :oops:

ADAM1 - Wto Wrz 25, 2007 21:45

Zientas napisał/a:
Może mi to ktoś łopatoligicznie wytłumaczyć jak dojść do tych szczotek/silnika i jak to zdemontować wszystko. Doszedłem tylko do zdjęcia schowka, dalej wymiękłem
To ci troche rozjasni umysl.
Wiecej szczegolow w RAVE

Zientas - Wto Wrz 25, 2007 21:52

Rozumiem, że na drugiej stronie, pierwszy rysunek po lewej do góry to już etap na którym mam wszystko na wierzchu? A to co leży na asfalcie to jest właśnie dmuchawa/silnik? Jeślli tak to w weekend będę działał :mrgreen:

Dzięki serdeczne!

thef - Wto Wrz 25, 2007 22:37

Zientas napisał/a:
1. Od pewnego czasu zaczęło szwankować mi radio, raz działało, raz nie, potrafiło się nagle wyłączyć. W końcu się zesr..ło wraz z zegarkiem. Podświetlenie zegarka działa, ale nie widać cyfr. Czy to jakiś bezpiecznik (wspólny)?


Nie wiem na pewno, ale chyba jest dodatkowy bezpiecznik do obwodu podtrzymania pamięci (radio plus zegarek). Ewentualnie może kabelek tego obwodu zawodzi.

herc - Wto Wrz 25, 2007 22:46

Troszkę się podepnę pod temat. W R600 zegar jest podświetlony? bo u mnie nie jest i nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak.
Brt - Wto Wrz 25, 2007 22:51

coś jest nie tak ;)
herc - Wto Wrz 25, 2007 22:53

Brt napisał/a:
coś jest nie tak ;)


dobrze wiedzieć :) teraz tylko dojść co jest nie tak :/

Brt - Wto Wrz 25, 2007 22:54

startujesz od żarówki ;)
thef - Wto Wrz 25, 2007 23:07

a potem bezpiecznik chyba nr 11 pod nogami kierowcy, następnie nr 8 w tejże puszce a na koniec nr 35 pod maską ;)
ADAM1 - Sro Wrz 26, 2007 00:00

Zientas napisał/a:
A to co leży na asfalcie to jest właśnie dmuchawa/silnik?


Tak

Zientas napisał/a:
Jeślli tak to w weekend będę działał


Powodzenia :wink:

Valander_wwa - Sro Wrz 26, 2007 00:09
Temat postu: Re: [R600 SDI] Kilka drobnych problemów
Zientas napisał/a:
Witam!

1. Od pewnego czasu zaczęło szwankować mi radio, raz działało, raz nie, potrafiło się nagle wyłączyć. W końcu się zesr..ło wraz z zegarkiem. Podświetlenie zegarka działa, ale nie widać cyfr. Czy to jakiś bezpiecznik (wspólny)?



Zasilanie idzie na tym bezpieczniku, proponowałbym sprawdzić czy na kablach od zasilania radia nie zrobiło się zwarcie <przetarte, zaczajających o metalowe części etc.> Jeżeli nie pali bezpieczników nagminnie <w sensie wkładasz nowy bezpiecznik przy wyjętym radiu z kieszeni, przekręcasz kluczyk i bach poszedł>, to może być taki myk.

Instrukcje wyjęcia zegarka, dostania się do kabli współnych -> odsyłam do RAVE.

ezy - Sro Wrz 26, 2007 12:21

herc napisał/a:
Troszkę się podepnę pod temat. W R600 zegar jest podświetlony? bo u mnie nie jest i nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak.


Ano to jest typowe ale jednak jest to usterka
Poczytaj:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=399
i poszukaj na forum - byly wspominane tez inne drogi dojscia do zegara.

herc - Sro Wrz 26, 2007 15:59

Właśnie się dowiedziałem od kolegi bear007 że u mnie połowa rzeczy nie świeci :
- zegar
- popielniczka
- zapalniczka
- schowek pasażera
- włączniki szyb
- włącznik podgrzewani lusterek

:/ czym to może być spowodowane ?

thef - Sro Wrz 26, 2007 16:03

Herc a sprawdziłeś te bezpieczniki, o których napisałem oraz czerwono czarny kabelek w okolicach radia (konsoli środkowej)? Jak coś to poszukaj jeszcze w rave hasła "iluminate".
herc - Sro Wrz 26, 2007 16:05

tak bezpieczniki sprawdziłem i są OK. Tyle żarówek bym mia spalonych? aha i jeszcze jedna w bagażniku tez nie świeci

[ Dodano: Sro Wrz 26, 2007 16:28 ]
thef napisał/a:
oraz czerwono czarny kabelek w okolicach radia


znalazłem taki kabelek w tym zwoju co idzie do radia i jest ucięty i jest tam też żółty kabelek i też jest ucięty

Brt - Sro Wrz 26, 2007 16:32

no to przygotuj gaśnicę i zwieraj :mrgreen:
herc - Sro Wrz 26, 2007 16:41

Brt napisał/a:
no to przygotuj gaśnicę i zwieraj :mrgreen:


żeby jeszcze było z czym zwierać :P

[ Dodano: Sro Wrz 26, 2007 18:11 ]
no to tak posprawdzałem wszystkie bezpieczniki i są dobre wziąłem wypiąłem kostkę od podświetlenia schowka i na mierniku pokazało 1,7 opór i 0V i 0A

Zientas - Czw Wrz 27, 2007 22:33

No i mamy przyczynę. Słusznie koledzy prawili z tymi szczotkami. Na zdjęciu widać, że jedna jest zdecydowanie krótsza i już nie stykała. Jutro jadę gdzieś dorobić.


ADAM1 - Pią Wrz 28, 2007 01:02

Zientas napisał/a:
Jutro jadę gdzieś dorobić.


I dodrze :wink: , bo pogoda nie ciekawa sie zaczyna robic, a bez wiatraka ani rusz :cool:

Cherman - Pią Wrz 28, 2007 12:23

Co do radia i zegarka, to w R45 jest bezpeicznik odpowiedzialny tylko i wyłącznie za te dwei rzeczy i znajduje się w skrzynce bezpieczników, ale pod maską, a nie w kabinie. Miałem ten sam problem i też wymieniałem bezpieczniki w kabinie - dopiero po lekturze RAVE doszło do mnie, że nie szukam, tam gdzie trzeba.

W R45 pod maską bezpiecznik ma numerek 8. U Ciebie może być inaczej.

Zientas - Pią Wrz 28, 2007 16:51

Silnik zrobiony. Szczotki od jakiegoś ciągnika rolniczego dostałem za 5 zł. Sam silnik z nowymi szczotkami zawiozłem do warsztatu elektrycznego. Zrobili mi to za 20 zł (szczotki trzeba było dopasować).

Podsumowując całość kosztowała 25 zł korzystając tylko z wiejskiej infrastruktury sklepowo-warsztatowej (weeken spędzam właśnie na wsi, ale jak widać internet też jest). Teraz tylko czekam, aż przestanie padać i będę to składał do kupy.

Co do elektryki. Zauważyłem jakieś zwary na wiązkach przy radiu. Podjadę z tym w wolnej chwili do jakiegoś elektryka. Jak wsadzę kostkę do radia i złącze jakies tam kabelki to zegarek zaczyna działać... cos jest namieszane, ale niech się tym zajmą spece.

Pozdrawiam!

[ Dodano: Pią Wrz 28, 2007 19:45 ]
Wszystko poskładane, wieje z nawiewów, że łeb urywa :mrgreen:

ADAM1 - Sob Wrz 29, 2007 00:35

Zientas napisał/a:
Co do elektryki. Zauważyłem jakieś zwary na wiązkach przy radiu. Podjadę z tym w wolnej chwili do jakiegoś elektryka. Jak wsadzę kostkę do radia i złącze jakies tam kabelki to zegarek zaczyna działać... cos jest namieszane, ale niech się tym zajmą spece.


Na moje oko , brakuje gdzies masy

Zientas napisał/a:
Wszystko poskładane, wieje z nawiewów, że łeb urywa


....... i tak powinno byc :mrgreen: ........